Ako vybrať tie správne plavky podľa typu postavy?

0

Leto sa blíži a vy plánujete dovolenku? Mnohé ženy častokrát netušia, aké plavky by si mali kúpiť a často kúpia v poslednej chvíli tie, ktoré sú za dobrú cenu alebo tie, ktoré sa im na prvýp pohľad páčia. Pri plavkách by ste však mali byť opatrní a vyberať ich dlhšie, ako len jeden deň. Plavky by ste si mali vyskúšať, premerať, porovnať s ostatnými a až potom kúpiť. Okrem toho by ste mali takisto vyberať plavky aj podľa typu vašej postavy, ktorá sa vám odvďačí, ak si vyberiete ten správny strih a tvar. Na aké by ste teda mali staviť?

Ak máte veľké prsia

To, že máte veľké prednosti neznamená, že by ste sa mali za ne hanbiť, no ani naopak, nemali by ste ich naschvál moc ukazovať úplne všade. Práve pri takomto type postavy by ste mali staviť na plavky, ktoré majú výstuž a vaše prsia budú tak pekne vytvarované. Výstuž by však nemala byť príliš veľká, aby vaše prsia nevyzerali až príliš veľké. Rovnako by ste mali staviť aj na kostice, ktoré vám prsia udržia na jednom mieste a pri pohybe sa nestane, že by ste mali s plavkami problém. Stavte takisto aj na širšie ramienka, ktoré by sa nemali zarezávať do pokožky pliec. Takéto niečo je totižto nepekné už na prvý pohľad a dávajú vám mínus na celkovom vzhľade.
A na čo si dávať pozor? Určite sa vyhnite volánikom a rôznym ozdobám na prsiach, ktoré na ne zbytočne len priťahujú pozornosť a vy sa tak môžete cítiť dosť nesvoja. Rovnako by vám aj zväčšovali neprirodzene dekolt.

Celé plavky ZOOT.sk
Asymetricky strihané plavky ZOOT.sk
Ružové celé plavky ZOOT.sk

Ak máte malé prsia

V tomto prípade si môžete dovoliť experimentovať omnoho viac, ako si myslíte. Vďaka tomu, že nemáte nejaký veľký dekolt, môžete staviť na rôzne ozdoby a volániky, ktoré vyzerajú na plavkách veľmi dobre. Rovnako by ste mali staviť na trojuholníkový tvar plaviek či push-up podprsenku, ktorá vám zdvihne prsia a spraví vám ich tak omnoho krajšie. Vrstvenie, riasenie či svetlé farby ako broskyňová, pastelová ružová či pastelová modrá je presne to, na čo by ste mali staviť, aby sa vám prsia opticky zväčšili. Podprsenky môžete mať bez alebo s ramienkami, je len na vás, čo chcete.
Pozor by ste si mali dávať na tmavé farby, ktoré vám opticky zmenšia prsia. Rovnaký efekt majú aj košíky, ktoré sú o niečo väčšie. Vy sa budete v týchto plavkách cítiť zle a na prvý pohľad nebudete vyzerať veľmi dobre. Treba si vybrať presne takú veľkosť, ktorá vám sadne a zbytočne nekupovať väčšie čísla plaviek.

Ak máte širšie stehná a boky

Mnohokrát sa stáva, že žena má úzky pás no do toho má širšie stehná a boky. Nemusíte sa báť, že by vám v plavkách niečo takéto kričalo. Vybrať si však musíte tie správne, v ktorých budete vyzerať čo najlepšie. V takomto prípade je dôležité upriamiť pozornosť na vrchnú časť tela, aby ľuďom padol zrak práve tam a nie dolu. Mali by ste mať teda pekne formované prsia, driek a plecia. Plavky, ktoré sú určite pre vás by mali mať výrazné farby, nápadité vzory a takisto aj veľmi zaujímavé ozdoby. Tieto vzory by ste však mali staviť skôr na vrchnú časť a na tú spodnú by ste mali dať tmavé a nenápadné odtiene, ktoré nebudú mnohé oči priťahovať.
A čo by ste nemali kupovať? Určite si nevyberajte volániky, vrstvenie či výrazné tvary dolnej časti plaviek.

Ak máte väčšie bruško

Potrebujete zakryť bruško? Určite stavte na plavky, ktorých spodný diel má vyšší pás. Tým pádom vám perfektne vytvaruje pás a driek. Rovnako vám zakryje aj väčšie bruško a budete vyzerať skvelo. Pozor by ste si mali dávať na výrazné farby alebo vzory v oblasti bruška.

Ak máte tvar presýpacích hodín

Tvar presýpacích hodín je veľmi typický pre mnohé ženy. Väčšie prsia, úzky pás a trochu väčší zadok je veľmi ženský a sexi typ postavy. Ako takémuto tvaru vybrať plavky? Je to naozaj jednoduchšie, ako by ste si mohli myslieť. Jednodielne plavky s výraznou oblasťou pása je niečo, čo je najlepšie pre vás. Upozorníte tak na pás a tým pádom ľudí zaujme najmä vaša vrchná časť, na ktorú by ste mali staviť. Pozor by ste si mali dávať na bikini alebo malé spodné časti plaviek, ktoré len zvýraznia väčšiu spodnú časť vášho tela.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.