Ako vybrať ten najlepší tablet?

0

Na trhu existuje neskutočné množstvo rôznych tabletov: iPady, Windows tablety či Android tablety. Ktorý z nich si vybrať, a ktorý z nich je najlepší? Dnes sme si pre vás pripravili päť aspektov, ktoré by mal mať dobrý tablet, a podľa ktorých si určite vyberiete.

tablet Ktorý systém je najlepší?

V súčastnosti existujú tri hlavné spoločnosti, ktoré vyrábajú tablet. Sú to značky Apple (iPad), Google (Android) a Microsoft (Windows). Pre mnohých je prvou voľbou značka Apple. Pre tých, ktorí hľadia aj na cenu a značka Apple je pre nich príliš vysoko, idú po ďalších možnostiach, ktorými sú Androidy alebo Windowsy.

Rozdiel v cenách medzi Android tabletmi a Windows tabletmi je len o niekoľkých desiatkach eur. Mnoho ľudí však už o chvíľku zistí, že je veľmi ťažké kúpiť si tablet podľa jeho ceny. Mali by ste sa sústrediť najmä na seba a to, čo robíte. Ak používate sociálne siete, počúvate hudbu, pozeráte filmy a hráte hry, výber by mal smerovať k Androidu. Naopak, ak používate často dokumenty a pracovnú plochu, určite vám sadne viac tablet systému Windows.

Apple iPad Mini Mall.sk
Lenovo tablet Mall.sk
iGet tablet Mall.sk

tablet

5 kľúčových faktorov, ktoré by ste mali zvážiť pri kúpe tabletu

1. Obrazovka

Kvalita obrazovky tabletu môže mať priamy vplyv na to, ako ju používate, a preto by ste si mali vybrať minimálne IPS obrazovku. Rozlíšenie obrazovky má rôzne možnosti v závislosti od veľkosti. Stručne povedané, nevyberajte si obrazovku, ktorá má príliš nízku kvalitu. Vo všeobecnosti platí, že čím je PPI vyššie, tým jasnejšia obrazovka bude. Vyššie PPI však neznamená, že je obrazovka lepšia. Nezabúdajte však, že vyššie rozlíšenie obrazovky si vyžaduje aj výkonnejší procesor.

Nemusíte sa však báť, pretože tablety značky Windows majú veľmi rozumné a vysoké rozlíšenie. Tablety Windows totižto zahŕňajú mnoho funkcií počítačového softvéru.

2. Procesor

Čím väčší procesor, tým lepšie pre vás. Bežné procesory, ktoré sa dnes nachádzajú v tabletoch sú úplnou klasikou a zvyčajne spĺňajú všetky vaše potreby na každodenné používanie.

tablet

3. Kapacita batérie

Ak nechcete tablet príliš často nabíjať, mali by ste si vybrať tablet s väčšou kapacitou batérie.

4. Niektoré vlastnosti môžete ignorovať

Existuje pár vlastností tabletov, ktoré môžete pokojne ignorovať pri jeho výbere. Sú to napríklad megapixle kamery, svetelné senzory, snímače vzdialenosti, gravitačné senzory, gyroskop a podobne.

5. Ostatné faktory

Okrem spomenutých môžete zvážiť aj niektoré ďalšie faktory, ako napríklad vzhľad. Tu si stačí vybrať podľa vašich osobných preferencií. Reproduktor, kde sú dvojité reproduktory hlasnejšie ako jeden. Materiál, plastové telo je ľahšie a lacnejšie, ako kovové telo a nakoniec aj značka, ktorá pridáva na cene mnohých produktov.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/mall-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.