Ako vybrať správnu LED žiarovku?

0

LED sa používa ako typ svetelného zdroja už niekoľko rokov. Má vysoký jas, bezpečnosť a takisto aj úsporný výkon, ktorý prinúti mnohých ľudí, aby si ho kúpili. Pri výbere LED svetla je však dôležité vedieť niekoľko dôležitých informácií a kľúčových parametrov. Dnes vám o nich povieme.

žiarovka

8 parametrov LED svetla

Jas

Jas LED lampy obsahuje svetelná tok svetelného telesa v určitom smere na pevný uhol a na jednotku plochy. Svetelný tok je súčet množstva svetla vyžarovaného vysielačom za sekundu. Jednotka, ktorá sa označuje aj ako „lumen“ je zas to, ako svetlo žiari. Čím je „lumen“ väčší, tým viac svetelného toku je a tým vyššia je jasnosť lampy.

USB žiarovka Bonami.sk
LED žiarovka Bonami.sk
Štýlová žiarovka Bonami.sk

Vlnová dĺžka

LED svetlá s rovnakou vlnovou dĺžkou majú rovnakú farbu. Pre výrobcov bez LED spektrometra je ťažké vyrábať čisto farebné výrobky.

Teplota farby

Teplota farby je jednotka, ktorá identifikuje farbu svetla. Zákazníci si môžu vybrať svetelný zdroj vhodnej farebnej teploty podľa osobných preferencií, prostredia alebo atmosféry.

Prúd

LED dióda je jednosmerný vodiť a ak existuje reverzný prúd, nazýva sa to únikom. LED s veľkým únikovým prúdom má krátku životnosť.

Antistatická schopnosť

LED so silnou antistatickou schopnosťou má dlhú životnosť, no takisto aj za vysokú cenu

žiarovka

Životnosť

Kľúčom k rôznym vlastnostiam je životnosť, ktorý je určená ľahkým rozkladom.

Dizajn

Každý druh výrobku bude mať iný dizajn. Rôzny dizajn je použiteľný pre rôzne miestnosti, atmosféry a podobne. Spoľahlivosť dizajnu LED osvetlenia zahŕňa elektrickú bezpečnosť, požiarnu bezpečnosť, mechanickú bezpečnosť, bezpečnosť zdravia a ďalšie bezpečnostné faktory.

Energetická identifikácia

Energetický štítok má poskytnúť spotrebiteľom informácie o spotrebe energie a účinnosti. Takto spotrebiteľ zistí, či je vhodné kúpiť svetlo alebo nie.

Aké sú nástrahy nakupovania?

  1. Vyberajte si výrobky s nízkou cenou alebo vysokou cenou: Cena odzrkadľuje kombináciu nákladov, kvality a hodnoty značky. Výrobky s nízkymi nákladmi LED určite nemôžu zaručiť bezpečnosť a naopak, vyššie ceny môžu mať perfektnú bezpečnosť.
  2. Viacero funkcií: Čím viac funkcií má výrobok, tým vyššie sú náklady. Výhodou sú však mnohé funkcie, ktoré vám LED poskytuje. Dávajte si však pozor, pretože mnohé oku-chytľavé funkcie sú len klamstvom obchodníkov pre lepší predaj.
  3. Udržujte vysoký jas: Rôzne príležitosti majú odlišné normy osvetlenia a slepé snahy o vysoký jas sú len zlým dopadom na celý efekt. Môžu dokonca spôsobiť aj ujmu ľuďom. Takúto „osvietenú“ požiadavku by ste mali zahodiť za hlavu a vybrať si lampu, ktorá sa hodí do miestnosti.

Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/bonami-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.