Ako vybrať hodinky mužovi?

0

Hodinky vždy boli a vždy aj budú nielen ukazovateľom času, ale takisto aj praktickým doplnkom, ktorý by mal zdobiť každú jednu ruku. Či už tú dámsku, alebo pánsku. Ako však vybrať správne pánske hodinky, ktoré budú štýlové a budú sa danému mužovi hodiť?

Na začiatok by sme mali povedať, že existujú tri základné druhy hodiniek:

  • mechanické
  • elektronické
  • quartz

Každé z nich majú nejaké iné funkcie a merítka, ktoré by sa vám mohli zapáčiť.

Mechanické hodinky boli prvé hodinky, ktoré boli poháňané špirálami. Výhodou tohto druhu je životnosť, ktorá je relatívne dlhá. Tá sa však odvíja aj od toho, ako sa o nej daný človek stará. Nevýhody týchto hodiniek sú najmä tie, že môžu meškať pár sekúnd 5-15.

Komono hodinky ZOOT.sk
CHPO hodinky ZOOT.sk
CHPO hodinky ZOOT.sk

Quartz hodinky sú mierne mladšie, ako mechanické hodinky a sú napájané na batériu a elektrický motor. Ich výhoda je najmä v tom, že je čas presný a nie je potrebná špirála. Nevýhodou je, že musíte meniť batériu každý jeden alebo dva roky. Životnosť je 5-10 rokov.

Elektronické  hodinky sú dynamické a náročné. Ich výhodou je najmä sila a presnosť, alebo funkcia ako kompas. Nevýhoda je tiež vo výmene batérie každý rok alebo dva.

Druhou vecou, ktorú si musíme povedať je výber správneho materiálu. Priemerný materiál je čisté zato, oceľ, zliatina, titán, guma či keramika. Ak stavíte na čisté zlato, nespravíte zle. Rovnako sú aj ďalšie materiály vhodné, pretože sú odolné a cenovo dostupné. Dajte si však pozor pri gume, kedy môžete mať rôzne alergie.

Tretia vec je tá, aby ste si dali pozor na problémy s predajom. Nakupujte hodinky len od predajcov, ktorým veríte a ktorí sú autorizovaní. Pri neautorizovaných e-shopoch alebo obchodoch nikdy neviete, čo v predajni nájdete.

Ak ste si už všetko toto pozreli a zistili, aké hodinky by ste aj chceli, prejdime na tú druhú časť a tou je napríklad vzhľad hodiniek. Ten by mal byť čistý, v jednoduchých líniách a mal by byť z materiálu, ktorý sa len tak nepoškriabe a nezničí.

Rovnako nezabudnite ani na funkcie, ktoré jednotlivé hodinky majú. Čím viac funkcií, tým bývajú hodinky drahšie, no takisto aj kvalitnejšie. Remienok je pre mužov najčastejšie kovový alebo kožený, podľa toho, čo preferujete a máte radšej.

Rovnako si dávajte pozor aj na to, koľko čísel bude v ciferníku a či tam vlastne nejaké čísla budú. Všetko je len na vás a na trhu si určite nájdete hodinky, ktoré si zamilujete.

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.