Ako urobiť fotografiu na mobilnom telefóne počas noci?

0

Myslíte si, že večerné fotografie vyjadrujú najlepšie všetky emócie? Potom nie ste určite sami. Nočné fotografovanie je celé umenie a je veľmi ťažké zvládnuť ho. Je to najmä z toho dôvodu, že kvalitu obrázkov ovplyvňuje príliš veľa faktorov, medzi ktoré patrí najmä svetlo. Čo i len najmenší pohyb alebo zlé svetlo dokáže pokaziť celý obraz.

To však neznamená, že by ste sa o fotku nemali snažiť. Na smartfóne môžete urobiť chladnú nočnú fotku a určite sa vám to podarí ak sa budete držať tohto manuálu!

kamera

Dajte si čas

Čím menej pohybov, tým je fotografia lepšia. Toto pravidlo funguje nielen počas dňa, ale takisto najmä počas noci, kedy je to obzvlášť viditeľné. Urobte si preto čas pre kvalitný záber. Dajte si svoj telefón na stabilnú podporu, na stôl, parapet alebo na statív, ktorý nájdete dnes pre mobil snáď všade.

Ak urobíte úplne všetko tak, žiaden najmenší pohyb vám nič nepokazí. Určite poznáte aj to, že zvuk dokáže spraviť nejaké vibrácie a nimi vie rôzne posunúť mobil. Aj keď len o pár milimetrov. Práve preto by ste si mali dať do mobilu slúchadlá a následne tak odfotiť snímku.

Prispôsobte si expozíciu

Expozícia, inak povedané množstvo svetla, ktoré dopadá na sietnicu fotoaparátu, je veľmi dôležitá. Pokúste sa upraviť nastavenia expozície fotoaparátu tak, aby ste získali čo najlepší záber. Čím „jasnejšiu“ snímku budete mať, tým horší výsledok bude, pretože fotoaparát odfotí všetky nepresnosti. Takmer všetky fotografie zhotovené v noci na smartfóne sú vytvorené nízkou expozíciou.

Samsung A6+ Alza.sk
Samsung Galaxy J5 Duos Alza.sk
iPhone 8 Alza.sk

Použite všetko svetlo, ktoré máte k dispozícií

Zdroj svetla je veľmi dôležitý pri každej fotografií. K fotografií pridajte trochu svetla, čím znížite hladinu nedostatkov a nežiadúce rozmazanie. Nezabudnite takisto vypnúť blesk, čo by len kazilo rám a nevytváral by pekné svetlo. Tento účinok je obzvlášť viditeľný na koži.

Ak snímate osobu, požiadajte ju, aby sa postavila na miesto, kde ju svetelný zdroj čiastočne alebo úplne osvetlí, v závislosti od efektu, ktorý chcete získať. Nepoužívajte ani zoom pri snímaní v noci, získate tak zaručený rozmazaný obraz.

Urobiť dobrú fotografiu vo večerných hodinách je veľmi ťažké, no postupom času sa táto zručnosť môže hodiť každému používateľovi smartfónu. Napriek tomu, že sa smartfóny stále vyvíjajú a sú lepšie a lepšie, majú ďaleko od ideálu.

iphone 6

Používajte rôzne softvéry na fotografovanie

Manálne nastavenia kamery fungujú v mnohých moderných smartfónov. Najlepšie fungujú pri LG modeloch, ktoré pracujú na platforme Android a takisto Apple mobilné telefóny, Iphone.

Aplikácia Camera FV-5 je veľmi výkonným nástrojom s jedným obmedzením. Táto aplikácia nefunguje so všetkými smartfónmi, no je vhodná pre smartfóny Nexus, ktoré spočiatku nemali vôbec manuálny režim nastavenia fotoaparátu. S ním môžete fotografovať krátku aj dlhú expozíciu.

Podobné riešenia sú aj na iOS zariadeniach. Na snímanie snímok v noci sú skvelé aplikácie ako Cortex Cam a Pro Cam 4.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/alza-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.