Ako si zariadiť záhradný domček?

0

Jar je tu a pomaly prichádza aj leto, ktoré signalizuje dlhé dni, vysoké teploty a hlavne dni, ktoré strávite celé vonku. Vonku však budete nielen v meste, ale takisto aj na svojom dvore doma. Mnohí ľudia s rodinnými domami majú veľké dvory, na ktorých sa nachádzajú aj záhradné domčeky a prístrešky, ktoré sú veľmi obľúbené. Môžete mať v nich pec alebo krb, v ktorej si môžete opekať alebo niečo piecť, môžete tam mať hojdačku alebo aj posedenie, pri ktorom strávite pekné dni so svojou rodinou. Takéto záhradné domčeky alebo prístrešky by ste mali mať však veľmi pekne zariadené, aby ste sa v nich cítili veľmi dobre. Ako na to?

Zariaďovanie záhradných domčekov alebo prístreškov je omnoho ťažšie, ako zariaďovanie domov. Je to najmä z toho dôvodu, že v ňom nemôžete mať nejaké drahé veci, ktoré sa môžu pri vysokej vlhkosti veľmi jednoducho zničiť. Takisto tieto domčeky sú len málokedy stavané tak, aby mali nejaké vchodové dvere a veľmi jednoducho sa do nich dostane skoro každý. Práve preto by ste mali mať vo svojom záhradnom domčeku alebo prístrešku nejaké veci, ktoré sa nezničia a nebudú príliš drahé. Máme pre vás hneď niekoľko tipov, čo si zakúpiť, aby sa vám to hodilo a rovnako aj páčilo.

Neutrálne farby

Ak si idete svoj domček farbiť, mali by ste staviť na neutrálnu paletu farieb, vďaka ktorej sa vám domček bude hodiť do prírodnej scenérie. Nebude príliš na očiach a nebude vám v záhrade zbytočne „svietiť“. Domček alebo prístrešok by mal perfektne sadnúť do okolia a prostredia, aby ste mali všetko zladené tón v tóne. Práve tieto farby sú hnedá, tmavá oranžová, tmavá modrá alebo nejaké podobné farby, ktoré sa budú hodiť aj k vášmu domu. Ak budete ladiť, vyhráte. Práve toto je niečo, čo by ste mali určite sledovať.

Minimalistické zariadenie

AK nemáte radi preplnené priestory, určite by ste mali staviť na minimalistické a jednoduché zariadenie bez zbytočných miliónov doplnkov. Základné vybavenie však nesmie chýbať. Pekné drevené posedenie alebo nejaké kovové stoličky, ktoré sa perfektne budú hodiť do vášho interiéru, by ste si mali určite zaobstarať. Okrem toho nesmiete zabudnúť ani na veľký stôl, na ktorom môžete hrať hry, jesť jedlo, ktoré si pripravíte alebo dokonca aj pracovať. V takomto domčeku môžete perfektne pracovať a byť aj na čerstvom vzduchu.
Ak má váš záhradný domček terasu, určite ju využite. Niečo takéto je iba výhodou, ktorú by ste mali využiť vo svoj prospech. Zariaďte si aj tú do rovnakého štýlu, v akom je aj interiér domčeku.

Samozavlažovací kvetináč 4home.sk
Úložný box 4home.sk
Set záhradného nábytku 4home.sk

Vyberte si to, čo máte radi

Ak nepreferujete minimalizmus, mali by ste staviť na všetky doplnky, ktoré sa vám páčia. Okrem klasického a bežného zariadenia, ktoré musí byť v domčeku, by ste mali mať doplnky, ktoré vám to tam zútulnia. Veľmi obľúbené sú napríklad črepníky alebo nejaké vázy, ktoré majú rôzne ozdoby. Okrem toho môžete staviť aj na zaujímavé črepníky, ktoré si zavesíte. Presne niečo takéto sa vám tam bude určite hodiť. Práve na jar a v lete kvitnú všetky krásne kvety, ktoré v črepníkoch môžu byť. Kvety sú jednou z najlepších rozhodnutí, ktoré môžete spraviť.

Miesto na náradie

Záhradný domček však môže byť aj miestom na náradie, ktoré by ste mohli využiť takto prakticky. Určite aj vy potrebujete miesto, kde dáte hrable, rýľ alebo nejaké iné príslušenstvo, ktoré používate. Využite svoj domček na to, aby ste si tam uložili tieto veci. Môžete však spraviť aj kompromis a to taký, že v jednej časti domčeka budete mať svoje náradie a v druhej budete robiť krásne večery so svojimi blízkymi a priateľmi, ktoré si určite spolu užijete.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/4home-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.