Ako si vyzdobiť dom na Vianoce?

0

Vianoce sa k nám nezadržateľne blížia o čom svedčia nielen obchody, ktoré sú v tomto šate už od začiatku septembra, ale aj studené počasie, ktoré vonku panuje. Pomaly by ste mali začať uvažovať nad darčekmi a výzdobou celého domu či bytu. My vám dnes prinášame menšiu inšpiráciu, aby ste už mohli začať uvažovať, čo najbližšie v obchode kúpite, keď budete hľadať dekorácie na najkrajšie sviatky v roku.

Na Vianoce sa teší nejeden z nás najmä kvôli atmosfére, ktorá všade panuje, vianočným trhom, dobrému jedlu či filmom. Tú pravú sviatočnú atmosféru však dopĺňa aj krásne vyzdobený dom. Práve v tomto musíte mať poriadne veľkú fantáziu a dávku inšpirácie, ak chcete aby váš príbytok vyzeral naozaj krásne.

christmas-interiors-christmas-tree-and-fireplace-8

Exteriér

Dôležité je, aby ste nezabúdali ani na exteriér vášho domu. Tí z nás, ktorí majú dom s terasou si môžu tento priestor oživiť nejakým menším vianočným stromčekom, ktorý ozdobia podobne, ako ten vnútri. Stavte však skôr na nerozbitné ozdoby, ktoré aj pri páde čo to prežijú. Vonku číhajú mnohé nástrahy, ako napríklad vietor, dážď či domáce zvieratko, ktoré by vám mohli dekorácie zo stromčeka zhodiť. Rovnako môžete použiť aj svetelnú reťaz, ktorú obmotáte okolo zábradlia.

Vonkajšie dvere sú takisto skvelým miestom, kde môžete umiestniť vianočný veniec. Mnohí ľudia si ho doma sami vyrábajú a potom sa ním pýšia, no ak nemáte nadanie či čas na niečo takéto, v obchodoch nájdete krásne kúsky, ktoré si môžete kúpiť.

Veľké svietniky sú krásnou dekoráciou, ktorá oživí celý dom zvonka. Sú trochu nevšedné, pretože mnohí radšej stavia na menšiu dekoráciu vonku, takže budete vynikať.

Svetelná reťaz
Svetelná reťaz “dážď”

Vianočný stromček

Presuňme sa však už do vnútra. Jednou z neodmysliteľných vecí celých Vianoc je stromček. Ako malí ste sa určite tešili na stavanie a ozdobovanie, a preto si to užite aj teraz! Či už ho budete mať ladený do jednej farby, ale skôr stavíte na mix rôznych, je len na vás. Takisto je veľkou dilemou aj rozhodovanie sa či umelý alebo živý stromček. Zvážte všetky pre a proti a vyberte ten najlepší!

wallpaper-1cac68

Umelý vianočný stromček borovica
Umelý vianočný stromček smrek

Adventný veniec

Takisto ako pri venci na dverách si môžete aj adventný urobiť sami. Nie je to nič ťažké a na internete nájdete mnohé postupy, ako sa dopracovať k tomu svojmu. Naberte inšpiráciu a buďte kreatívni. Keďže sa veniec spája veľmi často s náboženstvom, ladí sa do liturgických farieb, ktorými sú fialová, biela či bordová. V minulosti boli vence dosť jednoduché, no s príchodom ďalších rokov sa do nich dostávalo čoraz viac ozdôb. Krásne sú napríklad šišky či suché plody.

Stolovanie

Pri krajšie vyzdobenom stole chutí omnoho viac. Nezabúdajte ani na veľmi dôležitý aspekt, ktorým je stôl. Vyzdobte si ho tak, aby vám dokonalo ladil s výzdobou. V obchodoch nájdete tisíce dekorácií, sviečok či servítok, ktoré majú nádherné jesenné potlače, že si určite nejaké vyberiete.

Pri zdobení domu buďte kreatívni, nebojte sa experimentovať a myslite najmä na to, že sa musíte najprv vy cítiť doma dobre, a až potom myslite na to, či sa to bude páčiť ostatným. Majte vlastný štýl, ktorý do celej výzdoby zakomponujete.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/4home-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.