Ako si vybrať tú najlepšiu elektronickú kefku?

0

Každé ráno si stále viac a viac ľudí vyberá začať svoj deň pomocou elektronickej zubnej kefky, vďaka čomu oslobodia svoje ruky od všemožného čistenia. Napriek tomu, že sú elektronické zubné kefky veľmi obľúbené medzi ľuďmi, na trhu je ich naozaj veľké množstvo a ľudia sa v nich nevyznajú. To je aj dôvod, prečo sme sa dnes rozhodli písať o nich.

Oral-B Pro 3 3000 Electric Toothbrush

Čo je elektronická zubná kefka?

Elektronická zubná kefka je kefka, ktorá má vysokofrekvenčné vibrácie, ktoré sa vytvárajú rýchlym otáčaním alebo vibráciami jadra motora. Okamžite tak táto kefka rozkladá zubnú pastu a mení ju na jemnú penu, aby čistila zuby do hĺbky a perfektne. Počas tejto doby sa štetiny zubnej kefky dostanú aj na ďasná, ktoré prekrvujú a majú takisto aj masážny účinok na tkanivo ďasien.

Elektronická zubná kefka Oral-B Hej.sk
Elektronická zubná kefka Philips Hej.sk

V skratke, elektronická zubná kefka je druh kefky na zuby, ktorá čistí vaše zuby pomocou autogenerovaných rýchlych čistiacich vibrácií.

Prečo by ste mali staviť na tento druh kefky?

Elektronická zubná kefka má naozaj veľké množstvo výhod vrátane pohodlného používania a vysokej účinnosti čistenia. Jedna vec je istá, vždy keď si čistíte zuby, nezáleží od toho, aké produkty používate, ale akým spôsobom si zuby očisťujete od nečistôt. Tu je zvýraznená výhoda elektronickej zubnej kefky. Mnohí ľudia totižto netušia, ako si správne zuby čistiť, a preto majú buď zuby zle vyčistené a následne ich trápia zubné problémy alebo stavia na elektronické zubné kefky, ktoré sa o všetko postarajú.

Fairywill FW-917 Electric Toothbrush

Ako si vybrať elektronickú zubnú kefku?

Výber naozaj nie je tak ťažký, ako sa na prvý pohľad zdá.

Zistite, ako pracuje

Takáto zubná kefka sa dá klasifikovať podľa vibračného režimu a frekvencie vibrácií hlavice. Mali by ste si určite presne taký druh, ktorý vám bude dobre sedieť a potom ho skombinovať so svojimi zvykmi. Niektoré zubné kefky ponúkajú len jeden typ vibrácií, iné aj niekoľko.

Všimnite si čistiaci efekt

Veľkým dôvodom pre výber elektronickej zubnej kefky je najmä optimizmus, ktorý sa šíri o jej čistiacom efekte. Vo všeobecnosti platí, že čím je frekvencia vibrácií vyššia, tým lepší je aj čistiaci účinok.

Rôzne typy hlavíc

  • Veľkosť hlavice kefy sa odlišuje a u každého môže byť vhodná iná. Hlavice sa odlišujú najmä od ústnej štruktúry, zvykom, podľa ktorých si umývate zuby alebo aj citlivosť ďasien.
  • Cena a následné náklady na používanie. V zásade sa hlavice majú meniť každé tri mesiace. Pravdou je, že elektronické zubné kefky sú nákladnejšie, no takisto sú k vašim zubom omnoho lepšie.

Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.