Ako si vybrať správny mobilný telefón?

0

Výber toho správneho mobilného telefónu býva niekedy veľmi ťažký oriešok. Každý má svoje preferencie a vie, čo by mal jeho telefón obsahovať, no mnohokrát sa stáva, že výrobku niečo chýba alebo má nejaké zbytočné prídavky, ktoré vôbec nepotrebujete. My vám dnes poradíme, ako si kúpiť telefón, ktorý by bol pre vás ten najlepší!

Mobilné telefóny sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života a už pár rokov kraľujú na prvých priečkach dotykové telefóny. Jednoducho sa ovládajú a dokážu robiť zázraky. Sú to najmä smartfóny, čiže múdre telefóny, ktoré dokážu držať krok aj s tým najnáročnejším človekom. Jeden jediný správny telefón neexistuje, každý si musí vybrať podľa vlastných potrieb.

Dotykový telefón verzus telefón s klávesnicou

Popri telefónoch si musíte uvedomiť to, či chcete dotykový alebo klávesnicu. Mnohí ľudia po celom svete ostali pri klasikách a telefón s  dotykovým displejom by si nikdy nekúpili. Iní to majú presne naopak a k malej obrazovke s tlačidlami by sa nikdy nevrátili. Ako ste na tom vy? Ak sa neviete rozhodnúť, existujú aj telefóny, ktoré majú dotykový displej. no klávesnicu si môžete z boku vysunúť.

Dotykové telefóny – majú výhodu v tom, že sú veľmi štýlové. Sú to väčšinou smartfóny, čiže múdre telefóny, ktoré vám dokážu zjednodušiť prácu. Takisto má väčší displej od tých s klávesnicou a môžete si sem stiahnuť mnoho aplikácií, ktoré vám spríjemnia či už voľný čas alebo pomôžu popri práci.

Klasické, tlačidlové telefóny – majú výhodou v tom, že sú niekedy menšie od tých dotykových. Nevýhoda prichádza v malom displeji a často aj hmotnosťou, ktorá je ťažšia. Pamätáte si svoj prvý telefón? Ak áno, určite viete, že batéria vydržala naozaj poriadne dlho. Práve dlhá výdrž batéria tromfla dotykové telefóny, ktoré sú vybité za pár hodín. Má však jednoduché využitie, pretože sa väčšinou používa len na telefonovanie a SMS.

Operačný systém

Druhou, veľmi dôležitou vecou je operačný systém, ktorý bude podporovať váš telefón. Na svete ich je niekoľko a sú od seba dosť odlišné. Takisto niektoré môžu podporovať vaše aplikácie a niektoré nie. Predtým ako si budete kupovať telefón, zistite si, aký operačný systém má.

Android – je jeden z tých najznámejších a môžete ho nájsť aj v telefónoch, ktoré sú dostupné za nižšie ceny. Pre začiatočníkov je vhodný, pretože sa v ňom ľahko orientujete podporuje tisíce aplikácií, ktoré si môžete sťahovať či zakúpiť.

iOS – je operačný systém značky Apple, čiže ho môžete nájsť iba vo výrobkoch tejto značky. iOS je takisto veľmi prehľadný, jednoducho sa v ňom orientujete a vyberáte si z tisícky aplikácií, ktoré sú či už zadarmo alebo za poplatok. iOS má niekoľko verzií, ktoré si môžete obnovovať a čím vyššia verzia, tým viac aplikácií a lepšie vymoženosti máte.

Windows – ak ste nevedeli, že Windows je aj v telefónoch, musíme vám povedať, že naozaj je. Inštaluje sa do rôznych zariadení, takže ho nenájdete len v jednej značke.

Apple iPhone 7

iphone-6s-colors

Procesor

Ďalšou dôležitou vecou, ktorá je pre mnohých už španielskou dedinou je procesor. Nemusíte sa báť, nie je to nič ťažké. Procesor je akoby srdce mobilu. Výkon procesora predurčuje aj čiastočne počet jadier. A čím viac jadier telefón má, tým viac toho zvládne. Najzákladnejšie smartfóny majú jednojadrový procesor, no s rastúcimi požiadavkami používateľov môžeme dnes nájsť aj osemjadrový procesor.

Samsung Galaxy S7device_black

Úložný priestor

Dôležitý je aj úložný priestor telefónu. Mnohé telefóny majú nižšiu pamäť, no môžete si do nich vložiť pamäťovú kartu, kam uložíte všetky svoje fotografie, hudbu či nejaké videá a mnoho iného. Niektoré mobilné telefóny však pamäťové karty nepodporujú. Príkladom sú veľmi známe a populárne iPhone, ktoré majú veľkú pamäť, a preto pamäťové karty nepotrebujete.

Dôležitým faktorom pri výbere je určite aj dizajn a to, či sa vám páči telefón. Určite zohľadňujte aj to, pretože telefón, ktorý si kúpite len kvôli výkonnosti a nie kvôli dizajnu vás môže prestať baviť už o pár dní.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/smarty-cz

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.