Ako si vybieliť zuby aj doma?

0

Kto by netúžil po bielom a žiarivom úsmeve? Odvšadiaľ na nás vyskakujú samé reklamy na zubné pasty či vody, ktoré sľubujú krásne biele zuby už po pár použitiach. Nejako sa však stane, že aj keď tieto produkty používate doma, zuby stále nie sú biele. Marketingový ťah je teda splnený, no vaše zuby sú stále žlté. Ako na to? Máme pre vás pár ťahákov, ako na biele zuby aj v pohodlí domova.

Ak nechcete utrácať niekoľko desiatok eur za drahé bielenie zubov alebo sa práve takéhoto zákroku bojíte, nemusíte naň ísť. Biely úsmev si môžete „vyrobiť“ aj doma a to za pomoci pár ingrediencií, ktoré určite jednoducho zoženiete. Už nikdy sa nebudete musieť báť, že by ste nemali biely a žiarivý chrup!

Jahody

Kto by nemiloval toto ovocie? Sladké, šťavnaté a krásne červené ovocie, ktorého je v lete na kilá vám zaručí krásny biely úsmev. Ako na to? Všetko je naozaj veľmi jednoduché. Stačí, ak nahryznete trochu väčšiu jahodu a začnete si ňou utierať zuby. Prechádzajte po nich niekoľko minút a najlepšie spravíte, ak to budete opakovať niekoľko dní po sebe ráno aj večer. Jahody majú totižto v sebe enzým, ktorý na zuby pôsobí bieliaco.

Šupky

Banánová a pomarančová šupka majú v sebe toho tak veľa, že je veľká škoda, ak ju po dojedení jedného z ovocia vyhodíte. Rovnako ako pri jahode, aj banánové a pomarančové šupky obsahujú bieliace enzýmy, vďaka ktorým budete mať žiarivé zuby ako nikdy predtým. Máme však pre vás ešte jeden typ. Banánová šupka nie je vhodná len pre zuby, ale aj na kožené sedačky. Ak sa snažíte mať lesklú kožu, pretrite ju niekoľkokrát banánovou šupkou a potom už len jemne vlhčenou handričkou.

Kokosový olej

To, že kokos a všetky výrobky, ktoré sú z neho, sú zázračné už asi každý vie. Kokosový olej má však ešte jednu výhodu. Okrem toho, že na ňom môžete variť či smažiť úplne všetko, je vhodný aj ako bielidlo do zubov. Stačí, ak máte doma stuhnutý kokosový olej. Dajte si do úst jednu polievkovú lyžicu a prežúvajte v ústach niekoľko minút. Potom kokosový olej jednoducho vypľujte a umyte si zuby. Po pár dňoch uvidíte ten veľký rozdiel.

Kokosový olej
Xyliacertabs

Drevený popol

Drevený popol zoženiete trochu ťažšie, no ide to. Túto metódu používali už aj naši predkovia, ktorí ešte nepoznali zubné kefky. Drevený popol vám dokonale zmyje povlak zo zubov a vďaka nemu budú vždy krásne biele.

Čomu sa vyhýbať?

Ak chcete mať krásne biele zuby, mali by ste sa vyhýbať aj niektorým potravinám či nápojom, kvôli ktorým vzniká na zuboch nepekný žltkastý povlak:

  • Máte radi čierny či zelený čaj? Skúste sa mu oblúkom vyhýbať a stavte radšej na ovocný
  • Káva je na tom rovnako. Nepite viac ako jednu šálku denne, ak nechcete, aby vaše zuby boli neustále žltkasté
  • Po nápojoch, ktoré spôsobujú žltnutie zubov si prepláchnite ústa, aby ste sa čo najlepšie zbavili prebytočných kvapiek a ostatkov v ústach
  • Zuby si čistite vždy kvalitne a poriadne

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.