Ako si udržať zdravú batériu v mobile?

0

Výdrž mobilných telefónov je jedna z najdôležitejších vecí, na ktoré ľudia prihliadajú, keď si kupujú mobilné telefóny. Ako si však zdravie batérie udržať? Tento článok vám dá zopár tipov!

batéria

Tri možnosti, kvôli ktorým sa mobilné telefóny nenabíjajú:

  1. Mobilný telefón bol využívaný už veľmi dlhú dobu. Každá batéria v mobile má niekoľko cyklov, ktoré ak spotrebujete, musí byť nahradená.
  2. Batérie, ktoré boli zakúpené, boli vyrobené zo starších alebo lacnejších materiálov a vnútorný skrat spravil, že batéria bola poškodená.
  3. Problém s metódou nabíjania: konektor nemusel byť dobre zapojený do mobilného telefónu. Preto skúste konektor niekoľkokrát vytiahnuť a znova vložiť do mobilu.

Ako udržať zdravie batérie?

Životnosť lithium-ionovej matérie súvisí s dobami dokončenia nabíjacieho cyklu, ktoré však priamo nesúvisia s dobami nabíjania. Doba nabíjania znamená, že batéria je úplne nabitá, no ak bude mobil napojený na elektrickú energiu dlhšie, nič to s batériou neurobí.

iPhone Xs Max Alza.sk
Samsung Galaxy Note 9 Alza.sk
Huawei P20 Lite Alza.sk

Pri každom nabíjacom cykle sa životnosť batérie znižuje. Znižovanie je však veľmi malé, pretože vysokokvalitné batérie si aj po niekoľkých cykloch stále zachovávajú 80% svojej pôvodnej kvality, čo je aj dôvod, prečo sa tento typ batérií stále používa. Samozrejme, batériu budete musieť raz v živote vymeniť alebo si budete musieť kúpiť nový mobilný telefón.

Lithium-ionové batérie majú zvyčajne životnosť 300-500 cyklov. Iný spôsob, ako premýšľať o životnosti batérie je ten, že budete myslieť na tieto cykly. Mnohí ľudia robia chyby v tom, že mobil nabijú len na pár percent a vytiahnu ho hneď z nabíjačky. To znamená, že aj keď batéria nebola úplne nabitá, cyklus bol započítaný a to úplne zbytočne. Vždy preto nabíjajte mobil doplna.

Výrobky poháňané lithium-ionovou batériou sa môžu nabíjať aj dlhšie, napríklad počas noci. Nijako to neovplyvní ich životnosť.

batéria mobilu

Prevádzková teplota týchto batérií je do 35 stupňov Celzia. To znamená, že ak sa batéria dostane do vyššej teploty, môže byť poškodená alebo prísť o svoju životnosť. Rovnako však dokáže túto batériu zničiť aj nízka teplota. Mnohé batérie sa však zahrievajú práve pri nabíjaní, a preto je najlepšie, ak z nich dáte obal počas nabíjania dole.

Pre maximalizovanie výkonu lithium-ionovej batérie ju musíte používať pravidelne a takisto ju aj pravidelne nabíjať. Vždy sa uistite, či ste batériu naplno nabili a následne ju môžete od elektrickej energie odpojiť.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/alza-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.