Ako si spríjemniť pracovný deň? Máme pre vás pár tipov!

0

Pracovné dni nepatria práve medzi obľúbené dni, na ktoré sa tešíme. Skoré ranné vstávanie, nepríjemné pišťanie budíka a naháňanie sa nebaví skoro nikoho z nás. Niet sa ani čomu čudovať. Veď kto by si predsa len radšej nesadol do svojho obľúbeného kresla s knihou, šálkou horúceho nápoja a nevychutnával si začiatok dňa?

Mať počas pracovného týždňa dobrú náladu je niekedy nad naše sily. Práve v takýchto dňoch je však dobré poznať pár tipov a trikov, ako si vyčarovať dobrú náladu a nájsť šťastie aj v tých najmenších veciach, ktoré sa nám stávajú každý deň.

Aplikácie proti stresu

Pod týmto nadpisom však nemyslíme žiadne špeciálne aplikácie, ktoré vám pomôžu meditovať či niečo podobné. Aplikácie, ktoré vám pomôžu proti stresu sú napríklad tie, ktoré vám vytvoria rôzne to do listy, poznámky alebo pripomienky. Nemusíte byť tak v strese, že ste na niečo zabudli. Všetko, čo vás počas dňa napadne alebo musíte urobiť si jednoducho zapíšete do svojej aplikácie a môžete to vypustiť z hlavy. Nemusíte nosiť zbytočné zápisníky alebo zošity s perami. Jediné čo potrebujete je mať smartfón, do ktorého si môžete nainštalovať tieto aplikácie.

Aspoň polhodina pre seba

Počas pracovného dňa ste v strese a nestíhate skoro nič. Vyhraďte si pre seba minimálne polhodinu. Vezmite si dobrý časopis, kávu a vyložte si nohy. Spomaľte. Polhodina vás nezabije a uvidíte, že sa po takejto pauze dostanete do lepšej formy a bude sa vám lepšie nielen premýšľať, ale aj pracovať.

Cvičte!

Nájdete nespočetné množstvo článkov, v ktorých je cvičenie spomenuté ako ten najlepší relax a oddych pre hlavu. Ak neradi beháte alebo inak cvičíte, jednoducho urobte niečo iné. Stavte na jogu, pri ktorej sa perfektne ponaťahujete a budete sa cítiť skvelo!

Modro-oranžové legíny ZOOT
Čierne dámske legíny Nike
Fialové dámske funkčné legíny

Čerstvý vzduch

Mnohí ľudia majú depresie abolesti hlavy aj kvôli tomu, že sú neustále zavretí vo vnútri, v nejakej kancelárií. Niet sa ani čomu čudovať. Žiadny čerstvý vzduch a neustále sedenie nie je vôbec výhra. Stavte na krátke prestávky, ktoré vám pomôžu.

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.