Ako sa zbaviť mobilov a byť produktívni?

0

V dnešnej spoločnosti sa len ťažko prežije bez smartfónu. Nadmerné používanie mobilov môže viesť k väčšej úzkosti a depresií, najmä u mladých ľudí. Trávenie dlhého času na mobilných telefónoch môže ovplyvniť našu schopnosť vytvárať si nové spomienky, ako aj našu schopnosť premýšľať, zamerať sa na veci a absorbovať informácie. Pre mnohých je však zbaviť sa mobilných telefónoch ťažšie, ako prestať s fajčením a alkoholom.

tablet

Mobilné telefóny nie sú tak dôležité, ako si myslíme

Mnohí z nás môžu mať skúsenosti s tým, že si zabudol mobil doma a nemá ho tak pri sebe v práci. V toto prípade sa obvykle obávame toho, že naša rodina alebo priatelia sa s nami nebudú môcť skontaktovať. Práve preto sme rozrušení a nevieme sa sústrediť na prácu. Akonáhle sa dostaneme z práce, nemôžeme sa dočkať, kým prídeme domov a spojíme sa s ostatnými ľuďmi na sieti.

Ste naozaj tak oddaní svojim mobilným telefónom? Keď rozsvietite obrazovku svojho mobilného telefónu s veľkým očakávaním, zistíte, že niektoré správy nie sú až tak dôležité ako ste si mysleli. Vo väčšine prípadov zistíme, že zmeškané hovory alebo správy nie sú vôbec dôležité. Skôr ste zaplavení nudnými reklamami a obťažujúcimi hovormi.

4 metódy, ktoré vám pomôžu, ako sa dostať zo závislosti z mobilných telefónov

Mnohí ľudia si musia uvedomiť, že majú určitý stupeň závislosti od mobilných telefónov a pokúsiť sa znížiť ju. Môžete vypnúť svoje mobilné telefóny alebo ich dokonca aj uzamknúť. Konečný výsledok je však často opakom a ľudia svoje mobilné telefóny aj tak používajú. Toto sú štyri spôsoby, ktoré sú mierne a pomôžu vám dostať sa zo závislosti:

Vypnite si vibrácie

Mnohí z nás nevedome kontrolujú naše mobilné telefóny pravidelne, bez ohľadu na to, či vás niekto kontaktuje alebo nie. Podľa britskej štúdie dospelí vo Veľkej Británií kontrolujú svoje mobilné telefóny 33-krát denne, zatiaľ čo dospievajúci ho kontrolujú 90-krát. Kontrola smartfónu je v podstate obsedantno.kompulzívna porucha mnohých ľudí. Vedci tvrdia, že ovplyvňuje dopamínové kruhy mozgu, ktoré majú za následok to, že chcete sledovať mobil stále viac a viac.  Ak chcete tento proces znížiť, vypnite rušivé upozornenia, ako napríklad vibrácie mobilného telefónu či iné upozornenia správy.

Nokia 7.1 Hej.sk
Huawei Nova 3 Hej.sk
Huawei Y6 Prime Hej.sk

mobil

Vypnite si ukazovanie percent batérie

Ďalším dôvodom, prečo neustále kontrolujete svoj mobilný telefón, môže byť, že sa obávate o nedostatok energie batérie, a že mobilný telefón nebude mať dostatok energie na dôležité úlohy počas zvyšnej časti dňa. V skutočnosti, ak nepoužívate svoj mobil nadmerne a nemáte zničenú batériu, mobil vám po celý deň vydrží. Čím viac sa však na mobil pozeráte, tým viac sa bude energia znižovať.

Nastavte si farbu displeja na tmavú

Jeden výskum od spoločnosti Google zistil, že mobilné telefóny neovplyvňujú našu pozornosť až tak veľmi, ak je domovská stránka tmavá. Práve preto máte možnosť od značky Google, ktorá vám ponúka krásne tmavé grafické rozhranie, čím znížite vašu pozornosť na mobilný telefón.

Aplikácie

Existuje niekoľko aplikácií, ktorá vám pomôžu obmedziť frekvenciu používania mobilného telefónu. Napríklad aplikácia s názvom Forest vám pomôže držať sa ďalej od mobilného telefónu. Kedykoľvek chcete mať špecializovaný pracovný čas, môžete si aplikáciu zapnúť a zasadiť tak imaginárny stromček v lese. Samozrejme, existujú aj iné špeciálne aplikácie.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.