Ako sa starať o vlasy počas leta?

0

Starostlivosť o vlasy je počas leta omnoho dôležitejšia ako počas ostatných ročných období. Silné slnečné lúče s UV žiarením a slaná či chlórová voda sú zabijakmi zdravých a krásnych vlasov, ktoré volajú o pomoc. A to doslova. Stavte na kvalitné výrobky a vyvarujte sa niektorým činnostiam, ktorými by ste ich mohli zničiť ešte viac.

Ako sme už spomínali, leto je kritickým obdobím nielen pre pokožku, ale aj pre vlasy, ktorým dáva zaberať nielen voda, ale aj piesok či vlhký vzduch. Počas teplých dní máte určite vlasy neustále v drdole alebo vo vrkoči. Ani to nie je veľkou výhodou, pretože vlasy sa v pevnej gumičke ničia. Ako sa tomuto všetkému vyvarovať?

Ochrana hlavy

Veľkým pomocníkom, ktorý vám pomôže nielen pri vlasoch, ale aj pred úpalom, je šiltovka alebo klobúk. Vďaka ich noseniu vám nebude nieč padať do tváre, nebudete musieť nosiť žiadne slnečné okuliare a vlasy budú v bezpečí. Nebudete sa musieť báť ani toho, že by ste dostali úpal, pretože slnko neprejde len tak jednoducho cez pokrývku, ktorú budete mať.

Kéraste Elixir na vlasy
Goldwell Sun Relief – šampón pre slnkom namáhané vlasy
Macadamia Natural Olej pre slnkom namáhané vlasy

Vlasové masky

Prejdime však rovno na výživu, ktorou si môžete dopomôcť ku krásnym vlasom. Na trhu nájdete stovky výrobkov, ktoré sa vám budú určite sedieť. Sú vhodné na všetky typy vlasov a výber je len na vás. Určite si však jednu či dve zaobstarajte a vezmite si ich na dovolenku alebo na výlet. Masky si však na vlasy nedávajte každý deň. Používajte ich radšej každý druhý či tretí deň.

Vlasové oleje

Olejčeky na vlasy nájdete takisto v ponuke. Tie sú na dovolenku asi praktickejšie, ako masky. Lepšie sú najmä kvôli tomu, že si ich jednoducho po umytí vlasov do nich vmasírujete a jednoducho hneď zmyjete. Nemusíte čakať niekoľko minút a dokonca niektoré sú aj také, že ich zmývať nemusíte.

Oplachovanie vlasov

Určite sa vám zíde aj rada, ktorú by ste mali dodržiavať. Hneď po kúpaní v chlórovej alebo morskej vode si vlasy umyte pod normálnou vodou. Na plážach väčšinou nájdete sprchy, kde sa rýchlo osprchujete. Práve tieto sprchy môžete využiť aj na opláchnutie vlasov.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.