Ako sa dopracovať k zdravým a bielym zubom? Je to jednoduchšie ako sa zdá

0

Kto z nás netúži po tom, aby sa pri úsmeve objavili zdravé a biele zuby? Zuby sú dôležitou časťou v našom tele, o ktorú je potrebné správne sa starať. Ak totižto zubom nedávate všetko, čo potrebujú, odrazí sa to nielen na ich výzore, ale taktiež na ich sile a kvalite.

V dnešnom článku si zhrnieme dôležité informácie o tom, čo by ste svojim zubom nikdy nemali robiť. Pozrieme sa však aj na to,aj z druhej strany a povieme si, čo by ste pre ne mali rozhodne robiť.

zuby

Toto určite nerobte

Existuje niekoľko vecí, ktorým by ste sa mali vyhýbať a rozhodne by ste ich svojim zubom nemali robiť. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

Pitie tmavých nápojov

Nápoje, ktoré majú tmavú farbu, majú väčšinou nízky level PH. To znamená, že obsahujú omnoho viac kyselín, ktoré môžu zničiť alebo porušiť zubnú sklovinu. Nápoje s vyšším PH vám v ústach neurobia toľko škody a problémov, takže sú o niečo lepšie. Medzi nápoje, ktorým by ste sa mali vyhýbať patria:

  • káva
  • čierny čaj
  • červené víno
  • biele víno

Hryzenie nechtov

Jeden z najrozšírenejších zlozvykov je nielen zlý pre celkovú hygienu a baktérie, ktoré sa dostávajú do vášho tela, ale takisto môže poničiť zuby. Vyhýbajte sa mu čo najviac.

Dentálna niť Oral B Notino.sk
Opalescence bieliaca pasta Notino.sk
TePe jednozväzková zubná kefka Notino.sk

Nesprávne čistenie zubov

Existuje aj niekoľko chýb, ktoré človek môže robiť pri čistení zubov, medzi ktoré patria napríklad:

  • Zuby si čistíte príliš silno. Je to zbytočné a okrem toho, že zuby nejako lepšie nevyčistíte, tak si skôr zničíte ďasná alebo podnebie.
  • Čistíte si zuby po raňajkách a nie pred nimi.
  • Umývate si zuby po každom jedle.
  • Pri čistení nepoužívajte ani príliš tvrdú kefku, ktorá by vám mohla ďasná zbytočne poškodiť alebo nejako rozcitlivieť.

Príliš veľa cukru

Všetci zubári sa zhodnú na jednom. Cukor nerobí zubom dobre. A my sa nemáme ani čomu čudovať. Cukor zuby len zbytočne oslabuje a ničí ich. Vyhýbajte sa príliš sladeným nápojom a znížte konzumáciu jedál s vysokým obsahom cukru.

zubár

Toto určite robte

A aké sú naopak veci, ktoré by ste mali rozhodne robiť?

Umývať si zuby maximálne dvakrát za deň

A to ráno a večer. Úplne to stačí a nemusíte sa báť, že by sa vám zuby mohli pokaziť. Zuby dokážu vydržať veľa, no časté umývanie ich oslabuje.

Používajte medzizubné kefky

Viete, čo je veľkým nepriateľom zubov? Zubný kameň. Ten ich oslabuje, ničí a odvápňuje. Práve to je dôvod, prečo by ste mali pravidelne, každý deň, používať medzizubné kefky. Tie stačí používať len raz do dňa.

Pre niekoho môže byť používanie týchto kefiek peklom, no uvidíte, po čase si zvyknete. Ich používanie je jednoduché a rýchle.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.