Ako používať mobil v forme Wi-Fi routeru na zdieľanie internetu?

0

Niekedy, z cestovných dôvodov alebo technických problémov môžeme ostať bez Wi-Fi pripojenia. Prácu s počítačom alebo mobilom to celom obmedzuje. Všetky tieto výrobky sú totižto na sieti závislé. Nezáleží však na tom, či je váš mobil iOS alebo Android, dokáže vytvoriť Wi-Fi sieť, vďaka ktorej sa môže váš notebook pripojiť na vyšu vytvorenú dátovú sieť. Dnes si tak podrobne vysvetlíme, ako na to.

router

Používanie iPhone ako Wi-Fi router

Aby bolo moýné používať mobilné dáta z vášho iPhone na počítači Mac, je potrebné, aby ste najprv išli do nastavení svojho mobilného telefónu a vybrali možnosť „Zdieľať internet“. Akonáhle máte toto nastavené, môžete sa posunúť ďalej.

Svoju sieť môžete vytvoriť prostredníctvom zapnutia Bluetooth a Wi-Fi alebo prostredníctvom USB káblu. Prvá možnosť je však najlepšia a najjednoduchšia na používanie. Hneď ako si zapnete Wi-Fi na svojom počítači, objaví sa vám sieť s menom vášho mobilu, na ktorú sa môžete pripojiť. Heslo si v nastaveniach môžete veľmi jednoducho zmeniť.

Ak nemáte doma notebook značky Apple, ale nejaký iný, postup je rovnaký.

Skvelé mobilné telefóny, ktoré vám pri zdieľaní Wi-Fi môžu pomôcť sú napríklad:
iPhone 8 Alza.sk
Samsung Galaxy S10 Alza.sk
Huawei Nova 3i Alza.sk

Používanie Android mobilného telefónu ako Wi-Fi routera

V prípade, že sa situácia obráti a váš telefón je Android, postup je pre tieto dva typy nasledovný. Zadajte si nastavenia vášho telefónu a kliknite na možnosť „Viac“. V nastaveniach jednoducho stlačíte na „Zdieľať internet a Wi-Fi“ a aktivujte voľbu „Vytvorite Wi-Fi prístupový bod“.

apple airpods

Rovnako ako u iPhone, môžete hľadať vaše zariadenie medzi dostupnými sieťami, kde sa jednoducho prihlásite na sieť. Heslo si v nastaveniach mobilu môžete veľmi jednoducho zmeniť.

Výdrž batérie

Dávajte si však pozor na to, že pri vysielaní Wi-Fi sa mobil vybíja omnoho rýchlejšie ako pri bežnom používaní dát alebo surfovaní po internete. Je to najmä z toho dôvodu, že máte okrem dátového pripojenia zapnuté aj služby ako Wi-Fi a Bluetooth.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/alza-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.