Ako nosiť sukne v zime a ako ich správne kombinovať?

0

V zime je pár vecí v móde pomerne tabu. Medzi toto tabu patria napríklad neónové farby, ktoré sa do tohto počasia vôbec nehodia alebo napríklad aj sukne. Holé nohy do takej zimy jednoducho „vytiahnuť“ nemôžete, a preto mnohé ženy sukne prestanú nosiť. Toto však nie je riešenie. Dnes vám poradíme, ako nosiť sukne aj v zime a byť v nich šik!

Sukne sa najčastejšie delia do dvoch skupín a to na sukne s vysokým pásom, ktoré sú dlhé a sukne s vysokým pásom do tvaru A.

Dlhá sukňa s vysokým pásom

Dlhšia sukňa s vysokým pásom, ktorý zakryje väčšiu časť nôh, a ktorá je z teplejšieho materiálu, sa v zime nosí najlepšie! Práve preto, ak máte radi sukne, mali by ste staviť presne na takúto záchranu! Dokáže totižto zakryť naozaj veľkú časť tela, udržuje teplo a takisto vás chráni aj pred vetrom. Žena, ktorá nosí takéto sukne je naozaj veľmi štýlová a vyzerá perfektne.

A čo vlastne skombinovať k takejto sukni? Medzi najčastejšie veci, ktoré sa hodia snáď najviac, patrí hrubšia košeľa. Celý outfit bude tak formálnejší a elegantnejší. Rovnako môžete k celému outfitu pridať aj kratšie slim sako, ktoré by zamaskovalo niečo, čo nechcete, aby bolo vidno, alebo si ho dáte len kvôli tomu, aby vám bolo príjemne teplo.

Na celý tento outfit by ste mali dať kabát tmavšej farby. Výber je len na vás – čierny, hnedý, karamelový, béžový. Prvý voľba je však teplo a to, z akého materiálu vlastne kabát je. Nezabudnite v obchode sledovať najmä toto.

Mnohé ženy robia chybu v tom, ako nosia sukne, a preto ich v zime nenosia. Toto sú najčastejšie chyby:

  • sukňa je príliš krátka a odhaľuje omnoho viac, ako by ste chceli. Práve preto vám je zima
  • sukňa je príliš voľná alebo veľká a to spôsobuje, že aj vysoké ženy sú nižšie. Práve preto by ste mali vyberať sukňu veľmi starostlivo
  • farba je takisto veľmi dôležitá. Stavte skôr na tmavé farby, ako na nejaké bledé, ktoré majú tendenciu človeka rozširovať

A sukňa Zoot.sk
Dlhá sukňa Zoot.sk
Čierne topánky Zoot.sk

Kratšia sukňa do tvaru A

V porovnaní s dlhšími sukňami, ktoré zakrývajú väčšiu časť tela, sú tieto sukne vhodnejšie pre študentky a dievčatá, ktoré sú mladšie. Odhaliť väčšiu časť nôh tak nie je problém. Takéto sukne by si však mali dovoliť skôr ženy, ktoré nemajú problémy s pár kilami navyše. Tento typ sukní totižto dokáže človeka rozšíriť alebo poukázať na nejaké partie, ktoré by ste nechceli. Dĺžka totižto končí približne 5-10 cm nad kolenami.

Nosenie sukne nie je práve najľahšie a hocikedy v ňom môžete urobiť chybu. Vyberte si teda vždy tú správnu farbu, ktorá sa vám bude hodiť a budete ju vedieť skombinovať do outfitu. Pás na takejto sukni musí byť určite vysoký, aby spravil správny dojem a aby ste sa vy cítili v nej dobre.

Aké topánky?

Výber topánok tvorí naozaj veľmi vysokú a dôležitú rolu. Môžete si vybrať napríklad známe „chelsea“ topánky, ktoré nosia veľmi radi bloggerky. Tieto topánky vyzerajú perfektne a najčastejšie ich nájdete v čiernej farbe. Sú charakteristické svojím nízkym opätkom, tým, že sú bez šnúrok a sú vyššie, nad členok. Je ľahké nosiť ich aj počas jesene, pretože sú nepremokavé.

Takisto si však môžete zvoliť aj vysoké čižmy. V tomto prípade vám aspoň nebude zima a budete sa cítiť príjemne. Pri sukniach je dobré staviť na čižmy, ktoré majú vysoký opätok, aby podčiarkli vašu postavu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.