Ako nájsť svoj iPhone aj keď je vypnutý alebo offline?

0

Stalo sa vám, že vám zmizol iPhone? Aj napriek tomu, že sú tieto mobilné telefóny veľmi obľúbené a má ich skoro každý, sú veľmi častým predmetom záujmu zlodejov. Ak chcete zabrániť akémukoľvek riziku a nájsť svoje zariadenie aj napriek tomu, že je offline alebo vypnutý, máme pre vás pár tipov!

mobil

1. Zapnite aplikáciu Nájsť môj iPhone

Vyhľadávanie mobilu pomocou aplikácie My iPhone je veľmi jednoduché a bezproblémové. Táto aplikácia bola vyvinutá spoločnosťou Apple práve kvôli odcudzeniam. Apple vám tam môže veľmi jednoducho pomôcť sledovať vaše zariadenie so systémom iOS pomocou svojho účtu iCloud. Ak ste túto možnosť predtým  ako vám bol mobil odcudzený zapli, je veľmi jednoduché ako svoj mobil vypátrať. Okrem iného budete poznať aj poslednú pozíciu vášho prístroja pomocou možnosti Nájsť môj iPhone v režime offline alebo vtedy, ak je mobil vypnutý. Ak chcete v prístroji nastaviť túto funkciu, postupujete podľa nasledujúcich krokov:

 1. Nastavenia – iCloud
 2. Vojdite do položky iCloud
 3. Zapnite funkciu Nájsť môj iPhone

Aplikácia musí byť nainštalovaná nielen na vašom mobile, ale takisto aj na inom zariadení, kde svoj mobil budete sledovať. Aplikácia sa dá veľmi jednoducho stiahnuť na App Store.

2. Používajte iCloud

iCloud môže pomôcť aj vtedy, keď chcete získať svoje zariadenie späť. Tým, že zapnete funkciu Nájsť môj iPhone na svojom laptope alebo počítači, môžete veľmi jednoducho sledovať a nájsť svoj iPhone. Spravíte to podľa nasledujúcich krokov:

 1. Zaregistrujte sa na iCloud pomocou svojho Apple ID
 2. Vložte svoj mobil, ktorý chcete sledovať
 3. Vyberte si mód: Zahraj hudbu, Mód stratenia alebo Vymazať iPhone

Funkcia prehrávania zvuku umožňuje, aby vaše zariadenie neustále pípalo, kým ho nenájdete. Môže takisto aj vibrovať, ak je zariadenie online. Umožňuje vám nájsť svoje zariadenie všade, kde ste ho umiestnili. Funkcia strateného režimu vám pomôže vzdialene sledovať vaše zariadenie vonku alebo doma. Táto funkcia zobrazí správu na obrazovke. Funkcia Vymazať telefón umožňuje vymazať všetky údaje na všom iPhone na diaľku. To ochráni všetky vaše informácie tým, že si mobil vymažete. Po vymazaní vášho zariadenia ho však nájsť nebudete môcť.

iphone

3. Používajte Rodinné zdieľanie

Rodinné zdieľanie je aplikácia vyvinutá spoločnosťou Apple a umožňuje používateľom zdieľať v rodine iCloud, preberať tak obsah zakúpený pomocou ID užívateľa Apple a takisto sledovať svoje stratené zariadenie. Po zdieľaní miesta v rodine iCloud vám môžu členovia rodiny pomôcť nájsť chýbajúci iPhone cez iné zariadenie. Je to preto, lebo váš mobil sa objaví v jednom zozname. A ako zapnúť Rodinné zdieľanie?

 1. Vojdite do Nastavenia a kliknite na iCloud
 2. Kliknite na Rodinné zdieľanie
 3. Kliknite na „začať“ a potvrďte, že chcete mať Rodinné zdieľanie
 4. Sledujte ďalšie inštrukcie na obrazovke

Ak nezdieľate svoju lokalizáciu s ostatnými členmi, nemôžete si tak nájsť ani svoj iPhone.

iPhone 8 Plus Hej.sk
iPhone 7 Hej.sk
Samsung Galaxy S9 Hej.sk

4. Nájdite svoj iPhone pomocou Google Map Timeline

Služba Google Map Timeline je vyvinutá spoločnosťou Google a takisto vám pomôže spravovať všetky informácie o histórií polohy. Ak ste povolili históriu v zariadení iOS skôr, budete ho môcť takisto sledovať aj na diaľku. A ako aplikáciu zapnúť? Nasledovne:

 1. Otvorte aplikáciu Google Map
 2. Kliknite na Menu a choďte do Nastavení
 3. Kliknite na položku Personal Content
 4. Scrollujte dolu a nájdite Location History Settings
 5. Zapnite položku Location Services

mobilný telefón

Použite sociálne médiá

Použite sociálne médiá ako Facebook, Twitter, Youtube alebo iné sociálne siete na to, aby ste si ochránili svoj iPhone. Jednoducho zdieľajte príspevok o svojom zariadení, ktoré je online, vypnutý alebo offline. Vaše kontakty ôžu poznať umiestnenie vášho zariadenia na to, aby ste ho dostali späť.

Kontaktujte svojho operátora

Ak sa vám mobilný telefón nepodarí dostať späť, jednoducho zavolajte svojmu operátorovi, aby ste nahlásili zmiznutie.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.