Ako nainštalovať a konfigurovať GPS?

0

GPS nám v dnešnej dobe v mnohom pomáhajú. Ako ho však správne nainštalovať a následne konfigurovať, aby pracovalo tak, ako má?

GPS

Čo je to GPS?

GPS tracker alebo GPS je zariadenie, ktoré umožňuje zistiť vaše umiestnenie v reálnom čase prostredníctvom telefónnych sietí. Pozostáva z čipovej a GPS antény, takže zariadenie je vždy schopné používať satelitnú sieť GPS a modul GSM, aby bolo možné komunikovať s používateľom prostredníctvom SMS alebo GPRS.

Potrebujete novú GPS? Máme pre vás tri modely!
Navigačný systém GPS Mio Cyclo 215 HC Hej.sk
Navigačný systém GPS Mio Spirit 7800 Full Europe Lifetime Hej.sk
Cyklopočítač s GPS Garmin EDGE 520 Plus Hej.sk

Čo je potrebné na to, aby ste mohli používať GPS?

Jedinou základnou požiadavkou na používanie sledovača je mať SIM kartu.

Aký je rozdiel medzi používaním GPS prostredníctvom SMS alebo GPRS?

Pri použití GPS prostredníctvom SMS môžeme požiadať o pozíciu sledovacieho zariadenia v konkrétnom čase a bude na vás reagovať prostredníctvom SMS. S touto SMS budete vedieť, kde sa lokátor nachádza v konkrétnom čase. Plus, nebudete mať žiadnu históriu polohy sledovača.

Použitím prostredníctvom GPRS môžete lokalizátor nakonfigurovať tak, aby automatizovaným spôsobom odosielal údaje (súradnice, rýchlosť, batériu atď.) do hostiteľa, ktorý je zodpovedný za zhromažďovanie a ukladanie týchto informácií. Pomocou tohto systému môžete uchovávať históriu toho, kde ste boli, aby ste mohli tieto údaje skontrolovať neskôr (kde bol lokátor v konkrétny deň a čas), vytvárať správy, konfigurovať rozšírené výstrahy (všimnite si, či lokátor opúšťa určenú oblasť, alebo ak sa pohybuje mimo autorizovaných hodín) a vo všeobecnosti budeme mať oveľa viac funkcií, ako keby sme ich používali s SMS.

GPS

Ak chcete používať vyhľadávač pomocou GPRS, je potrebné mať server alebo softvér zodpovedný za zhromažďovanie a analýzu údajov. Sú jednoduché, určené predovšetkým pre koncových používateľov (webové platformy, ako je GPS-Trace alebo softvér, ako je Trackeitor), a prepracovanejšie navrhnuté na namontovanie sledovacích platforiem.

Koľko GPS existuje?

Existuje mnoho rôznych modelov a mnoho výrobcov.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.