Ako na zľavy?

0

Posledný letný mesiac plný voľna a dovolenkovania znamená nielen užívanie oddychu, ale aj nakupovanie a príprava na jeseň a kupovanie posledného letného oblečenia za nízke ceny. Ak aj vy chcete ušetiť a kúpiť si horúce oblečenie lacno, stavte aj vy na výpredaje, ktoré vás určite potešia.

Nakupovanie v posledné mesiace vo výpredajoch je niekedy zdĺhavé a náročné, no nielen to. Ak chcete nakúpiť čo najvýhodnejšie, mali by ste vedieť, ako na zľavy. Dokážete nakupovať správne a zistiť tak, čo je skutočne výpredaj a čo iba preškrtnuté cenovky?

Predchádzajúca cena

Možno si poviete, že na cenovke vidíte predchádzajúcu cenu a viete, že cena je naozaj nižšia, no nie je to tak. Niektoré zľavy sa len tvária, že zľavami sú a nižšia cena vás za jednotlivý kúsok naozaj nečaká. Najlepšiu stratégiu, ktorú by ste mali mať je tá, že do obchodov zájdete pred samotnými akciami a zistíte, aké ceny sú v skutočnosti pravé. Niekedy sa totižto stáva, že zľavnené ceny sú iba o 1 alebo 2 eurá nizšie.

Tenisky Adidas BAŤA
Biele tričko s potlačou ZOOT
Bodkovaný sveter ZOOT

Všetko si premyslite

Ešte predtým ako sa hodíte na nezmyselné nakupovanie s vetou “Veď to je lacné”, mali by ste si uvedomiť, čo v skutočnosti naozaj potrebujete. Potrebujete to desiate tričko, ktoré si práve skúšate v skúšobnej kabínke? Hodia sa vám tie šortky, ktoré ste chytili do rúk len kvôli nízkej cene? Vynosíte tie letné šaty, ktoré by ste mali v šatníku už dvanáste? Možno trochu preháňame, no v skutočnosti je to tak. Niektoré kúsky jednoducho nevynosíte, pretože budúci rok už nemusia byť v móde, máte ich doma dostatok alebo len jednoducho nestoja za to kúpiť si ich, aj keď majú na cenovke napísanú veľmi nízku cenu.

Kvalita nad kvantitu

Niektoré obchodné reťazce, ktoré majú veľké výpredaje, ponúkajú nekvalitné oblečenie, ktoré sa vám neoplatí kupovať ani za nízku cenu. Chcete nejaký kúsok, ktorý vám vydrží niekoľko sezón? Nakupujte v kvalitných obchodoch, ktoré majú možno omnoho vyššie ceny. Takéto obchody majú výpredaje, no za tričko alebo nejaký iný kúsok zaplatíte trochu viac. Kvalita je však omnoho vysšia a tak ani to, že si musíte siahnuť hlbšie do vrecka vás nebude toľko bolieť. V obchodoch to však aj sami môžete vidieť. Ak nakupujtete v takých, ktoré predávajú oblečenie za veľmi nízke ceny, mnohokrát sa stáva, že majú neporiadok všade naokolo a ľudia prehrabujú oblečenie jedno cez druhé.

Čo teda nakupovať?

Vo výpredajoch s veľmi lacným oblečením by ste si mali zakúpiť predovšetkým kúsky, ktoré budete nosiť doma, maximálne niekde v meste. Niektoré sú totižto na tom kvalitou veľmi zle, a preto by sa nikde inde nehodili. Nájdu sa však aj také kúsky, ktoré nosiť môžete. Musíte však mať dosť trpezlivosti a vedieť sa v oblečení zorientovať. Vo výpredajoch nakupujte najmä tričká či voľné šaty, ktoré môžete nosiť aj na pláž alebo niekde k vode. Takéto veci sú prevažne na kratšiu dobu a preto sa oplatia.

Dá sa nakupovať aj online

Mnohí ľudia veľmi radi nakupujú aj online. Je to pohodlnejšie a jednoduchšie. Pri takomto nakupovaní môžete ušetriť ešte viac, pretože sa jednoducho z jedného internetového obchodu môžete prekliknúť na druhý. Musíte si však dávať pozor, pretože sa mnohokrát stáva, že ak na chvíľu zaváhate, niekto kúsok kúpi veľmi jednoducho za vás.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/bata-sk
https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.