Ako na perfektný šatník?

0

Mnohé z nás túžia po krásnom šatníku, z ktorého pôjde vôňa aviváže a farby budú z neho len tak žiariť. Bohužiaľ, mnohokrát sa nám niečo takéto môže len snívať, pretože práčka, ktorú používate či aviváž, ktorú ste do nej dali nemajú také vlastnosti, aké by ste od nich očakávali. Niet sa ani čomu čudovať. Mnohé prášky na pranie ani nevoňajú a je to len voda, ktorá nestojí za nič. Ako však oprať bielizeň a oblečenie tak, aby bolo krásne?

Niektoré z nás by určite chceli mať vždy krásne oblečenie a dobre roztriedené, aby sa po otvorení šatníka vedeli okamžite rozhodnúť, čo si na seba vziať. Bohužiaľ, niekedy to nie je práve to, čo sa nám pred zrakom objaví, keď šatník otvoríme. Skúste dať na naše rady a uvidíte, že vám pôjde triedenie šatníka či pranie oblečenia omnoho lepšie. A už nikdy sa nebudete pri pohľade do skrine cítiť zle.

Triedenie podľa farieb

Skúšali ste si niekedy triediť oblečenie podľa farieb? Mnohí majú oblečenie v skrinkách uložené podľa kategórií. V jednej majú nohavice, v druhej tričká a v inej sukne. Tento spôsob je síce fajn, no niekedy môžete zabudnúť, čo sa v skrinke ukrýva a preto vždy siahnete po klasike, ktorú máte navrchu. Ak však skúsite triedenie podľa farieb, vždy si jednoducho vyskladáte outfit, ktorý chcete. Budete vedieť, že v jednej skrinke máte biele veci, ktoré sa vám vždy skvelo hodia k čiernej. Otvoríte preto vždy tú skrinku, ktorú potrebujete a nikdy už nezabudnete na tie kúsky, ktoré doma máte. Možno tak objavíte aj nové kombinácie, ktoré ste nikdy neskúšali!

Biele tričko ZOOT
Ružové šaty Dorothy Perkins
Ružovo-biela blúzka Vero Moda

Pranie pri nízkych teplotách

Mnohé kúsky oblečenia sa omnoho lepšie vyperú a vôbec sa nezničia pri praní za studena. Je to výhoda nielen pri oblečení, ktoré nebude zničené, ale aj pre vašu peňaženku, ktorá nebude tak plakať, keď uvidí vašu faktúru za spotrebu energií. Myslite ekonomicky a ekologicky, vďaka čomu perfektne ušetríte a vždy budete vedieť, že je vaše oblečenie bezpečne vyprané.

Preplnená práčka? Vyhnite sa tomu!

Ak sa niekedy stane, že toho máte v práčke veľmi veľa, nevadí, no ak sa takto snažíte ušetriť a neustále takto práčku trýznite, nie je to nijaká výhra. A to nielen pre práčku ale aj pre oblečenie, ktoré máte v nej. To je neustále zmačknuté a možno aj natiahnuté okolo inej veci, ktorú vo vnútri máte. Môže sa stať aj to, že z práčky nakoniec vytiahnete jednu veľkú guču, ktorú musíte rozmotať. Práčku si ničíte omnoho viac, akoby ste ju pustili dva alebo trikrát a oblečenie takisto. Myslite na to, že niekedy je predsa lepšie, keď je práčka poloprázdna akoby mala byť preplnená. Oblečenie sa pritom nemusí ani úplne oprať a vy to budete musieť dorábať buď v rukách alebo odznova v práčke.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.