Ako na kvalitný a nerušený spánok?

0

Mať v dnešnej dobe kvalitný a zdravý spánok je naozaj veľmi ťažké. Niet sa čomu čudovať. Pri hlave mávame mobily, v miestnosti kde spíme je televízia, tesne pred spaním pozeráme do displejov telefónov či na televíziu. Je mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú kvalitný spánok a nespavosť. Ak patríte k ľuďom, ktorí majú dobrý spánok a každú noc spíte sedem či osem hodín, môžete si pogratulovať, pretože patríte k málu.

Nespavosť patrí medzi jeden z najväčších problémov, ktoré ľudstvo má. Niektorí to riešia tabletkami, iní sa snažia zaspať. Ak nechcete do seba hádzať jednu pilulku za druhou, určite by ste mali dať na našich pár rád, vďaka ktorým sa určite vyspíte doružova!

Žiadny mobilný telefón či televízia

Patríte k ľuďom, ktorí tesne pred spánkom ešte sledujú sociálne siete, píšu si s priateľmi a “lajkujú” fotky? Už viete príčinu vaše nespavosti. Je to kvôli displeju a svetlu, ktoré vyžaruje na nás. Rovnako je to aj s televíziou. Nemali by ste spať v miestnosti, kde je televízia či nejaký iná elektronika. Stavte na klasický budík, ktorý vás zobudí. Elektronika stimuluje náš mozog a nedovolí mu vylučovať hormóny na spánok. Niektorí ľudia síce spia pri televízií či počítači, no ich mozog stále sleduje a počúva hlasy z televízie a neoddýchne si úplne.

Úplná tma

Stavte na poriadne žalúzie či závesy, ktoré vám zaručia, že vo vašej izbe bude úplná tma. Nedovoľte svetlám z vonku, aby vás rušili. Aj malý náznak svetla môže rozhodiť celý váš spánok. Rovnako to je aj vtedy, keď idete na toaletu počas noci. Najlepšie urobíte, ak si vôbec nezasvietite, aby ste sa nezobudili úplne.

Mlieko a med

Pamätáte si ešte tipy vašich starých mám, ktoré vám hovorili, aby ste si pred spánkom dali teplé mlieko s medom? Niektorí odborníci zo začiatku hovorili, že to nemá na spánok vôbec vplyv, no rokmi sa zistilo, že je to úplný opak. Práve vďaka teplému sladkému nápoju dáte vášmu telu akoby náznak pokoja a pohody. Omnoho ľahšie sa vám zaspí a pochutíte si.

V zime ponožky

Niektorí ľudia hovoria, že nemôžu zaspať s ponožkami, iní tvrdia úplný opak. Bez ponožiek by nevedeli zaspať. Samozrejme, v lete a vo vysokých teplotách by ste ponožky nemali mať, pretože sa budete zbytočne iba potiť, no v zime by ste na nejaké hrubšie ponožky mali určite staviť. Vďaka nim si navodíte teplo v celom organizme a zaspí sa vám omnoho ľahšie.

Čierne unisex ponožky Happy Socks
Tmavomodré ponožky Happy Socks
Červeno-biele dámske ponožky ZOOT Original


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

Zdielať

O autorovi

Naďa Černá

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.