Ako kombinovať pančušky s ostatnými kúskami v outfite?

0

Prvé pančuchy sa objavili v USA na začiatku 60-tych rokov. Vyzerali veľmi podobne tým, ktoré máme na sebe aj dnes. Tento vynález sa spája aj so začiatkom trendu minisukní, ktoré spravili naozaj veľký boom v celom módnom priemysle. Predtým museli nosiť dievčatá pančušky, ktoré sa pripínali na podväzkový pás. Dne sú pančušky základným prvkom šatníka, no dizajnéri, blogeri či modelky stále diskutujú o tom, ako vlastne správne tento kúsok nosiť alebo či ho vôbec nosiť. V dnešnej dobe si však môžeme všimnúť, že modely či figuríny vo vitrínach nám často ukazujú oblečenie bez pančúch. Pomaly však prichádza zima a ak sa nechcete šiat alebo sukní vzdať, jednoducho pančušky noste. My vám povieme, ako na to!

V dnešnej dobe je len veľmi málo obmedzení, ktoré tvrdia, že to, čo nosíte nie je správne. V každej sezóne a každý rok sa pravidlá menia, čo znamená, že môžete dostatočne experimentovať. Ak však chcete vyzerať dobre a chcete byť upravení, mali by ste vedieť, čo je tabu a čo IN.

Pi výbere pančúch by ste mali zvážiť niekoľko faktorov, medzi ktoré patria:

  • prostredie, v ktorom sa nachádzate – ak totižto chodíte do školy, môžete staviť aj na pestrejšie farby. Ak však pracujete v nejakej firme, kde je dokonca dress code, nemali by ste ho porušiť
  • vek
  • módne trendy
  • vlastný vkus
  • počasie

Všetky tieto body sú veľmi dôležité a pomôžu vám vybrať si tie najlepšie pančušky, ktoré budete milovať.

Bežné pravidlá

Aj napriek tomu, že v dnešnej dobe môžeme vo všetkom experimentovať, je dôležité dodržovať pravidlo: Čím hrubšie pančuchy sú, tým viac vrstiev by ste mali na sebe mať a tým teplejšie topánky by ste mali mať na nohách.
Pančuchy, ktoré majú hrúbku 40 DEN by ste mali skombinovať s bavlnou, syntetikou alebo nohavicami. S týmito pančuškami budete vyzerať perfektne ak stavíte na teplejšie doplnky.
Naopak, pančušky, ktoré majú hrúbku 20 DEN sú považované za tenké a môžete ich používať aj k sukniam a do lodičiek.
Takisto sa nepokúšajte ani ušetriť peniaze na pančuškách, pretože tým prehráte a nevydržia vám dlho. Kvalitné pančuchy je to najlepšie na čo môžete staviť. Lacné výrobky sa rýchlo trhajú, robia nepríjemné zádery a vyťahajú sa. Nižšiu cenu vidno aj na farbe, ktorá býva často nerovnomerne rozložená.
Ďalšie dôležité pravidlo je napríklad to, aby ste nenosili pančuchy, ktoré sú lesklé. Nevyzerá to na nohách pekne.
Transparentné pančuchy sú vhodné napríklad na leto alebo jar. Počas zimy a chladných týždňov vám nepomôžu a môžete nachladnúť.

Pančuchové nohavice Answear.sk
Pančuchové nohavice vo forme podväzkov Answear.sk
Pančušky do podväzkov Answear.sk

Kombinácia s topánkami

Presuňme sa z bežných pravidiel už na jednotlivé kombinácie. Ako kombinovať pančuchy s topánkami? Máme pre vás pár rád.

Ak si myslíte, že otvorené topánky a pančuchy sú tabu, nie je to pravda. Musíte však dodržiavať niekoľko pravidiel:

  • Obuv by mala mať vysoký opätok
  • Pančuchy by nemali byť transparentné
  • Na prstoch by ste nemali mať švy alebo rozdelenie inej farby
  • Pančuchy by nemali byť ani príliš hrubé

Pančucháče s akoukoľvek hrúbkou sa neodporúčajú nosiť s ľahkými topánkami. Počas leta však mnohokrát nemusíme pančuchy nosiť, a preto to nieje taký problém. Hustejšie pančuchy sa hodia s topánkami, ktoré majú uzatvorenú špičku. Výsledkom je moderný, ležérny a štýlový vzhľad.

Kombinácia farieb

View this post on Instagram

Вчора в повітрі запахло осінню? Запахло роздумами і змінами. Захотілося вкритися теплою ковдрою і одягнути піжаму. . Я люблю пору, коли ще не дуже холодно, але вже не спекотно. Думки тоді наповнюються філософією життя… . Часом серця доторкає смуток, а часом ніби з'являються крила. Відчуваєш новий подих, нові сили все змінити! . Колготки (15 і 20 den). Ціна – 69 і 79 грн. відповідно. Є в тілесному і чорному кольорі. Деталі – в дірект. При замовленні на 500 грн. – доставка безкоштовна!

A post shared by • колготи • панчохи • (@mato_vi) on

Mnohí dizajnéri a blogeri už dlho diskutovali o tom, či by sa mali transparentné pančuchy vlastne nosiť. Tieto pančuchy, známe aj pod názvom silonky, sú vhodné napríklad pre ženy, ktoré nosia kostýmy a pracujú v kancelárií. Hlavná vec na týchto pančuchách je tá, že majú vytvoriť ilúziu, že na nohách nemáte nič, a preto by ste si mali vyberať farbu presne takú, ktorá sa hodí k vašej farbe pokožky. Nevyzerá totižto pekne, ak máte na nohách tmavé silonky, kým vy ste biela alebo naopak.

Pančuchy ostatných farieb zas majú ukázať, že vaše nohy nie sú nahé, ale máte na nich niečo. Mnohí si myslia, že čierne pančušky vyzerajú dobre v každej situácií, no nie je to pravda. Pri ľahkých a letných šatách dokážu rozbiť veľmi pekný outfit. Na leto by ste sa mali rozhodovať medzi farebnými pančuškami, ktoré sa vám budú určite hodiť.

Farebné pančušky

View this post on Instagram

コーデを明るくしてくれる最旬カラー No.160 ダークワイン??? . . 極みニュアンスカラータイツ30d 509-7001 160 ダークワイン ¥600 + tax . . 皆さんも#franticacloset とつけて、脚元コーディネートを投稿してみせてください。素敵なコーディネートを公式サイトにて掲載させて頂きます♬ . . プロフィールにある公式サイトから詳細をチェック☝︎☝︎☝︎購入も出来ます。 . . #FRANTICAcloset #fashion #フランティカクローゼット #ファッション#足元コーデ #tights#socks#stocking #legwear#タイツ#柄タイツ #ソックス#カラータイツ #color#足もと倶楽部 #秋コーデ#秋色#ootd #あしもと倶楽部#outfit #tightsfashion #ブーツ #sockstagram #colortights #タイツはじめました #ニュアンスカラータイツ

A post shared by frantica_closet (@frantica_closet) on

Takéto pančušky sú naozaj skvelým kúskom, no musia mať správnu farbu, ktorá sa vám bude do celého outfitu hodiť. Niekedy je však dosť ťažké kombinovať tieto pančuchy do svojho outfitu. Ak máte pochybnosti o svojom rozhodnutí, postupujte podľa tohto jednoduchého pravidla: Nepoužívajte viac ako 3-4 farby vo vašom outfite.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/answear-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.