Ak nemôžete prestať chrápať, vyskúšajte tieto prírodné cesty!

0

Mávate problém s chrápaním, ktorý ovplyvňuje nielen vás, ale takisto aj vášho partnera či partnerku a celú domácnosť? Stala sa vám dokonca horšia vec a zobudili ste sa na vlastné chrápanie? Aj napriek tomu, že si myslíte, že je chrápanie prirodzené a všetci to robia, nie je to pravda. Chrápanie je veľkým problémom najmä pre naše hrdlá, ktoré sú uvoľnené, keď spíme a sme v hlbokom spánku. Avšak, ťažké chrápanie môže spôsobiť nespavosť, narušiť váš spánkový harmonogram a podráždiť ľudí okolo vás. Máme pre vás nejaké informácie o prírodných prostriedkoch, pomocou ktorých veľmi jednoducho chrápaniu zabránite.

eucalyptus

Vyskúšajte pepermint

Niekedy, keď ľudia chrápu, je to z toho dôvodu, že majú zahltené dýchacie cesty. Olej z mäty priepornej vám pomôže uvoľniť dutiny a zmierniť bolesť v krku. Zvyčajne pôsobí ako liek, ktorý pomáha vašim dýchacím cestám otvoriť sa a takisto dať von z tela hlien. Niekoľko štúdií takisto dokázalo, že zlúčeniny, ktoré sa v oleji nachádzajú majú veľa antimikrobiálnych, protivírusových a antioxidačných vlastností čo znamená, že môže bojovať proti infekciám v dýchacom trakte, ktoré sú tiež nebezpečné pre telo človeka.
Voďulka kanadská je rastlina, ktorá sa väčšinou nachádza v Amerike a v Kanade, je takisto ďalšou liečbou, ktorá môže pomôcť na chrápanie. Môže uvoľniť preťaženie hrudníka a nosných priechodov. sa vyskytuje hlavne v bylinných prípravkoch na alergie a nachladnutie, pretože obsahuje antibiotiká a látky podporujúce imunitu. Navyše, niektoré výskumy naznačujú, že liečivé rastliny, ako je voďulka kanadská, môžu zlepšiť imunitnú funkciu zvýšením antigén-špecifickej produkcie protilátok, čo je ideálny prírodný liek na bronchitídu.

Pre dobrý spánok je potrebné mať aj dobrý matrac a vankúš:

Matrac Aloe Vera Plus Dormeo.sk
Matrac Dormeo.sk
Vankúš Dormeo.sk

Vitamín C

Vitamín C je prirodzeným liekom, pokiaľ ide o posilnenie imunitného systému a podporu zdravia dýchacích ciest. Jednou z hlavných príčin chrápania je zablokovanie dýchacích ciest spôsobených našimi dutinami. To spôsobí, že sa ústa otvoria a uvula (mäsité rozšírenie na zadnej strane podnebia, ktorá visí nad krkom) vibruje. Dostatok Vitamínu C vám pomôže vyčistiť dutiny. Potraviny s vysokým obsahom vitamínu C sú napríklad brokolica, paprika, papája, citrusy, či ananás.  Ananás obsahuje aj látku bojujúcu proti sínusu nazývanú bromelain (enzým, ktorý je známy svojimi protizápalovými schopnosťami). Dajte si pohár čerstvo vylisovaného pomarančového džúsu alebo niekoľko plátkov ananásu hodinu predtým, ako pôjdete spať.

pomarančový džús

Eukalyptus

Eukalyptus je v bylinnej medicíne známy tým, že pomáha v hrudníku a je tiež cenený pre svoju schopnosť znižovať zápal a zlepšovať respiračné podmienky. Približne 70% – 90% eukalyptového oleja je bohatého na antioxidačné, protizápalové a bolestivé vlastnosti. Môže tiež bojovať proti bakteriálnym, vírusovým a plesňovým infekciám a zároveň pomáha udržiavať dýchacie cesty čisté a zabraňuje vytváraniu hlienu. Existujú rôzne spôsoby použitia eukalyptového oleja, aby sa zabránilo chrápaniu v noci.
Pridajte si eukalyptové listy a inhalujte ich cez nos a ústa.

Sledujte si váhu

Nadmerná hmotnosť robí niekedy krk omnoho užším a tým pádom spôsobuje, že hrdlo je omnoho užšie a tým je zvýšená šanca chrápania. Podľa štúdie obvod krku pacientov, ktorí chrápali bol výrazne väčší, ako obvod krku pacientov, ktorí nechrápali. To ukazuje, že veľkosť krku jedincov zohráva dôležitú úlohu pri chrápaní a ľudia s nadváhou majú väčšiu šancu chrápať, než tí, ktorí nemajú nadváhu. Zníženie váhy môže zlepšiť spánok a zvýšiť zdravie dýchacích ciest.

nohy

Prestaňte fajčiť

Cigarety dráždia nos a dutinu čo spôsobuje chrápanie. Keď sa nosová priechodka stane preťaženou kvôli fajčeniu cigariet, je ťažšie dýchať cez nos, pretože sa zníži tok vzduchu. Keď k tomu dôjde, je väčšia pravdepodobnosť, že budete chrápať a táto možnosť je stále väčšia a väčšia každou jednou cigaretou, ktorú vyfajčíte. Dokonca aj nefajčiari, ktorí inhalujú sekundárny dym od ostatných fajčiarov, majú väčšiu pravdepodobnosť vzniku chronického zápalu v pasážach nosa a krku, čo zvyšuje riziko chrápania.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/dormeo-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.