4 jedlá, ktoré sa len tvária, že sú zdravé

0

Chcete schudnúť, no nejako vám to stále nejde? Cvičíte, dávate si pozor na stravu, no kilá sa stále držia? Možno robíte chybu v jedálničku. Síce sa vám zdá, že jete zdravo, pretože si zdravé jedlo aj kupujete, no nie je to vôbec pravda. Niektoré jedlá sa len tvária, že sú zdravé, no sú plné cukru, tuku alebo konzervačných látok.

Mnohí začiatočníci, ktorí sa snažia schudnúť a byť fit, robia chyby, ktorým by sa mali vyvarovať, ak nechcú zbytočne predlžovať čakanie na svoje výsledky. Najdôležitejšie pri chudnutí alebo nejakej redukcií tuku je jedlo. Ak jete zdravo a dobre, schudnete jednoducho. Presný opak sa stane, ak jete nevhodné potraviny. Možno si myslíte, že jete zdravo, no v skutočnosti to tak nie je.

Granola – musli

Máte radi biely jogurt, do ktorého si vložíte nejaké musli alebo inak povedané granolu? Na svojom obale má napísané „fit“ alebo „zdravé“ a vy si hneď myslíte, že je to naozaj skvelé jedlo, ktoré vám dá dobrú energiu. Kupované musli sú však to najhoršie, čo si môžete dať napríklad na raňajky alebo desiatu. Namiesto toho, aby mali skvelé zloženie a boli v nich zdravé potraviny, sú plné cukru, tuku a konzervačných látok, ktoré nášmu telu len škodia. Ak chcete naozaj zdravé musli, spravte si ho doma! Stačí ak budete mať doma ovsené vločky, med, kakao a sušené ovocie. Dávajte však pozor aj na sušené ovocie, ktoré nie je práve nízko kalorické.

Banánové lupienky BioCare
Granola BioCare
Sušené datle BioCare

Banánové čipsy

Máte radi sušený banán? Plátky banánu, ktorý skvelo chrúme a je veľmi sladký. Veď aj klasický banán je sladký, takže určite preto je sladký aj ten sušený. Nie je to však pravda. Ak by ste doma chceli usušiť banán, potrebovali by ste na to dostatok nervov a trpezlivosti. Banán sa suší veľmi dlho, no nikdy nie je tak tvrdý ako ten, čo si kúpite. Kupované sušené banány majú veľmi veľa doplnkových látok a cukru, ktoré vám schudnúť nepomôžu.Ak máte chuť na sušené ovocie, dajte si pár datlí alebo sušené hrozienka. Aj to však v obmedzenom množstve!

Bezlepkový chlieb

Ak nemáte bezlepkovú diétu, pretože ste na lepok alergickí, nemali by ste ho zo svojho jedálnička vôbec vynechávať. Prečo? Je dôležitý pre naše telo a neublíži mu, ak naň vaše telo reaguje správne. Bezlepková diéta sa rozmohla po celom svete a aj tí ľudia, ktorí sú zdraví lepok vynechávajú. Ak ho vynecháte na dlho a náhodou si potom kúsok niečoho dáte, vaše telo to nepríjme práve najlepšie. Môžu prísť žalúdočné problémy a samozrejme, váha vám môže takisto vyskočiť o niekoľko kilogramov vyššie. Riešenie? Ak máte chuť na pečivo, dajte si klasické v malom množstve.

Spracované syry

Ktoré sú spracované syry? Sú to presne tie, ktoré nájdete v obaloch ako sú tavené syry alebo plátkové v obaloch. Ak chcete jesť zdravé syry, ktoré naozaj dobre chutia, kupujte si čerstvé, ktoré sa v obchodoch krájajú na váhu. Pri tých si môžete byť aspoň trochu istejší, že nie sú dlho v obale.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.