7 zmien tela, ktoré by ste nemali ignorovať

0

Podozrievavosť je úplne klasickou ľudskou vlastnosťou, ktorá nechýba snáď každému. Niekedy si môže človek všimnúť nepríjemné a veľmi škodlivé príznaky, ktoré ignoruje, no nemal by. Mohlo by totižto ísť o závažnejšiu chorobu, ktorá by mohla byť nebezpečná. Ak ste si teda všimli nejaké zmeny alebo príznaky na vašom tele, určite by ste ich nemali ignorovať a mali by ste včas navštíviť doktora. Dnes máme pre vás niekoľko zmien tela, ktoré by ste si mali všimnúť a nemali by ste ich ignorovať.

suché pery

Suché a popraskané pery

Odlupujúca sa suchá pokožka na vašich perách je jasným znakom nejakej alergie. V takomto prípade venujte veľkú pozornosť kozmetike, ktorú používate, ako aj na výrobky zubnej hygieny, jedlo, ktoré jete a dokonca aj na lieky, ktoré pravidelne jete. Popraskané pery v kútikoch naznačujú nedostatok vitamínov A, B a E. Ak máte okrem pier suché aj oči alebo ústa, naznačuje to problémy s tráviacim systémom, a preto radšej navštívte lekára. Kombinácia všetkých symptómov môže hovoriť o špecifickom autoimunitnom ochorení s názvom Sjogrenov syndróm.

Chloé krém na ruky Notino.sk
Labello balzam na pery Notino.sk
Biotherm hydratačné telové mlieko Notino.sk

Strata chĺpkov z obočia

Nielen že hrubé obočie je aktuálnym trendom, ale takisto aj ukazovateľom zdravia. Ak vám vypadávajú vlasy alebo chĺpky z obočia v malom množstve, je to úplne normálne, ale ak si všimnete nadmernú stratu vlasov, ako aj nejaké „plešaté“ škvrny na obočí, mali by ste okamžite kontaktovať lekára. Tieto problémy môžu byť totižto spojené s nadmernou alebo nedostatočnou aktivitou štítnej žľazy.

Problémy s nechtami

Všetci určite vieme, ako by mali zdravé nechty vyzerať. Akákoľvek zmena ich farby alebo štruktúry je alarmujúcim signálom. Tenké a svetlé nechty môžu byť znakom anémie a nedostatku železa v tele, zatiaľ čo žltnutie môže naznačovať poruchy pečene, žalúdočného traktu alebo plesňové infekcie. Biele škrvny na nechtoch alebo pruhy zas naznačujú nedostatok zinku, medi a jódu, kvôli čomu sa môžu stať veľmi krehkými.

Začervenaná tvár

Ak vylúčime prirodzené fyziologické zmeny, ako sú zmeny teploty, konzumácie alkoholu alebo napríklad pri cvičení, existujú tri príčiny vzniku začervenania. Po prvé, ženy nad 40 rokov, ktoré pomaly prichádzajú na začiatok menopauzy. Červená tvár tiež môže naznačovať prítomnosť infekcií, ktoré spôsobujú demidikózu. Čiastočné začervenanie, ktoré sa spája s náhlymi záchvatmi závratov môže znamenať kolísanie tlaku, ktoré sa dá normalizovať pomocou špeciálnych liekov.

zima

Suché chodidlá

Koža na nohách je suchá kvôli nedostatku vitamínov A a E. Môže to byť tiež spôsobené prítomnosťou plesňových infekcií, ktoré ovplyvňujú celkový stav pokožky. Ak suchosť a drsnosť nezmizne ani pri náležitej starostlivosti a adekvátnom príjme vitamínov, by ste mali navštíviť lekára.

Suché ruky a pokožka na tele

Suchá koža je úplne normálnou vecou počas chladnejších období, no používanie hydratačného krému, dostatočný prísun tekutín a užívanie vitamínov sú pomerne užitočným bojovníkom proti tomuto všetkému. Ak vyššie uvedené riešenia nepomáhajú, radšej by ste mali navštíviť dermatológa, pretože suchá pokožka je tiež jedným z bežných príznakov cukrovky a hypotyreózy. Ak vaša pokožka je nielen suchá, ale takisto a poškodená, mali by ste okamžite navštíviť doktora.

zuby

Biele bodky na zuboch

Dentálna fluoróza je chronické ochorenie, ktoré sa vyvíja mnohým ľuďom na zuboch. Existuje päť typov klasifikácie fluorózy a to sporné, veľmi mierne, mierne, ťažké, najhoršie. Prvé tri varianty sa prejavujú vizuálne, prostredníctvom výskytu škvŕn, zatiaľ čo posledné dve vedú k rozpadu tkaním zubov a neskôr aj k samotnému rozpadu zubu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.