7 vecí, ktoré musíte vedieť o nechtoch!

0

Manikúra a pedikúra sú tak časté, ako čistenie zubov alebo umývanie vlasov. Ak aj vy túžite po krásnych nechtoch či už na rukách alebo nohách, mali by ste vedieť, ako na ne a ako si spraviť tú najkrajšiu manikúru a pedikúru doma. Mnohí totižto robia rôzne chyby, ktoré ich potom stoja pekné ruky a nohy. Stavte aj vy na týchto pár vecí, ktoré by ste mali vedieť aj vy.

Príslušenstvo

Začnime úplným základom, ktorý by ste mali vedieť. To, čo určite potrebujete na to, aby ste mali pekné nechty, je kvalitné príslušenstvo. Kúpte si kvalitné nožničky a iné dôležité a potrebné doplnky, ktoré však budete pravidelne čistiť a dezinfikovať, pretože aj keď to nevie úplne každý, nechty sú veľmi citlivým miestom, ktoré môže byť jednoducho porušené a do tela sa tak dostanú nesprávne látky.

Lak na nechty Rimmel Notino.sk
Lak na nechty OPI Notino.sk
Podkladová báza na nechty Notino.sk

Odstraňovanie kože

Kožní lekári neodporúčajú, aby ste si dávali kožu z nôh preč v kozmetických salónoch. Dôvod je najmä ten, že ak máte tenkú kožu alebo zlý krvný obeh, profesionálne nástroje, ktoré sa používajú v salónoch, môžu zraniť vašu nohu a nakaziť ju baktériami. Aby ste tomu zabránili, odstraňujte si kožu sami doma. Najlepšie však spravíte, ak sa vyhnete kefkám, ktoré sú dosť tvrdé a stavíte na čistenie pomocou peelingov, ktoré dnes nájdete takmer všade.

Majte ruky neustále čisté

Predtým než urobíte čokoľvek je dôležité uistiť sa, že vaše nechty a pokožka okolo je dôkladne čistá. Ešte predtým, ako si pôjdete lakovať nechty novým lakom, si musíte odstrániť starú farbu z nechtov pomocou odlakovača bez acetónu a vyčistiť si nechty jemným mydlom. Tým odstránite nielen farbu, ale takisto aj baktérie.

Oceňte zdravie pred dĺžkou nechtov

Dlhé nechty sú krásne, ženské a predĺžia vám nechty, no sú mnohokrát nepraktické. Zavadzajú a pri každom náraze alebo nepríjemnom poškriabaní sa vám môže stať, že sa vám zlomia. Bolesť zlomených nechtov si vie predstaviť asi úplne každá žena. Kratší štýl nechtov je nielen praktickejší, ale takisto vyzerá veľmi pekne a hodí sa skoro každej žene. Nemusíte sa obávať ani zlomenín a bolesti.

Nechty nestrihajte

Ak si plánujete nechty strihať, nerobte to. Oslabujete tak celé nechty a radšej by ste mali staviť na používanie pilníkov. Pilníkom omnoho jednoduchšie skrátite nechty, ktoré budú aj naďalej vyživené a dostatočne tvrdé. Výhodou pilníkov je takisto aj to, že si s nimi nechty omnoho jednoduchšie vytvarujete do tvaru, ktorý chcete.

Neon Nails

Pri lakovaní používajte podkladový lak

Ak chcete, aby boli nechty vyživené a takisto aby lak držal omnoho lepšie, mali by ste staviť na podklad, vďaka ktorému lak omnoho lepšie drží a vaša manikúra bude naozaj perfektná. Lakovanie nechtov doma nie je práve najjednoduchšie, no je to lacnejšie a môžete si lakovať nechty kedykoľvek budete chcieť. Ak chcete dať nechtom druhú úroveň, stavte na gélové laky, vďaka ktorým budú vaše nechty vyzerať, akoby ste boli u kozmetičky, ktorá vám spravila špeciálne nechty s gélom. Vďaka takémuto laku budú aj vaše nechty posilnené.

Dajte svojim nechtom pauzu

Krásne farby na nechtoch vyzerajú skvelo, no určite by ste svojim nechtom mali dať aj pauzu na pár dní. Lakovanie je skvelé, môže posilniť vaše nechty, no takisto nechty môžu byť z toľkého lakovania zničené a oslabené. Počas pauzy si ich natierajte výživnými olejmi.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.