7 tipov na správne opaľovanie: Nerobte zbytočné chyby!

0

Chcete mať krásne opálenú pokožku? Niekedy je to doslova boj, pretože neustále opaľovanie bez výsledkov vás už nemusí baviť. Nevešajte hlavu a skúste to ešte raz! Vyhnite sa však týmto chybám, ktoré vám môžu zničiť krásnu čokoládovú pokožku.

Mnohí ľudia robia veľké chyby pri opaľovaní, a preto nemajú taký výsledok, aký by chceli. Ak aj vy túžite po krásnej čokoládovej pokožke, mali by ste sa vyhnúť niekoľkým veciam, ktoré robí skoro každý, no nikto netuší, že je to niečo, čomu by ste sa mali vyhýbať.

1. Opaľovanie sa bez krému

Mnohí sa veľmi radi opaľujú bez krému, pretože si hovoria, že ich opáli slnko rýchlejšie, ako s krémom, ktorý má vyšší UV faktor. Musíte si však uvedomiť, že krém vás chráni nielen pre spálením, ale aj pred rôznymi chorobami pokožky, ktoré vám môže spraviť slnko. Samozrejme, vyšší UV faktor vám môže zabrániť pred opálením, ale aj spálením. Stavte na klasický UV faktor, pri ktorom sa perfektne opálite a nič sa vám ani nestane. Okrem toho, ak by ste sa prvýkrát opaľovali bez krému a spálili by ste sa, asi by ste sa tak skoro znova nešli opaľovať a niekoľko dní by ste museli byť bez slnka.

2. Nič viac len opaľovací krém

Ďalšiu chybu, ktorú robí mnoho ľudí je aj to, že jediný krém, ktorý používajú na svoju pokožku je iba opaľovací krém. Opaľovací krém je skvelý, dokáže vám ochrániť pokožku, no nemali by ste staviť len naň. Vaša pokožka potrebuje aj hydratáciu, ako napríklad telové mlieko či hydratačný krém po opaľovaní.

3. Zabúdate na ochranu pier

UV ochrana pier je veľmi dôležitým faktorom, na ktorý by ste nemali zabúdať. Všetky balzamy na pery sú síce skvelé, no neochránia vás pred slnkom. Práve preto by ste si mali zakúpiť aj balzam, ktorý má UV faktor.

Dermacol Sprchový gél po opaľovaní
Altermed Panthenol Omega krém po opaľovaní
Collistar Sun No Protection hydratačný sprej optimalizujúci opálenie

4. Rovnaký krém na tvár aj na telo

Nezabúdajte najmä na to, že ochranný krém na tvár by nemal byť rovnaký ako na telo. Všetky klasické krémy na opaľovanie sú skvelé na celé telo, no nie na tvár. Na tvári máte omnoho jemnejšiu pokožku, o ktorú by ste sa mali poriadne starať a zakúpiť si špeciálny krém.

5. Nešetrite na opaľovacích krémoch!

Opaľovacie krémy by mali byť kvalitné a nemali by ste na nich šetriť. Vždy si zakúpte taký krém, ktorý má dobré hodnotenie, recenzie a je dostatočne kvalitný. Zamerajte sa na známe značky, ktoré vám ponúknu tú najlepšiu ochranu a starostlivosť.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.