7 spôsobov ako zabiť baktérie v ústach a vyhnúť sa zápachu z úst

0

Veľkým problémom mnohých ľudí je najmä to, že majú zlý dych. Týmto problémom trpí viac ako 35% populácie, no len málokto sa k tomu prizná. Mnohí ľudia stavia na žuvačky alebo nejaké cukríky, no určite si je každý vedomý, že takéto riešenie je len dočasné a nepomáha nastálo. Práve preto by ste mali vedieť, ako týmto nepríjemnostiam prechádzať a čo vlastne robiť v prípade, ak máte takýto nepríjemný dych aj vy. My máme pre vás sedem jednoduchých spôsobov, ako sa zbaviť nepríjemného dychu a to veľmi jednoducho a rýchlo.

Používajte prírodné ústne vody a osviežovače dychu

Namiesto toho, aby ste používali nejaké chemické ústne vody či iné výrobky, určite by ste mali staviť na prírodné osviežovače dychu a prírodné ústne vody, ktoré nie sú pre naše telo škodlivé alebo príliš ostré.

  • Príkladom sú mätové listy, ktoré pomáhajú bojovať proti zápachu a osviežujú vám dych a celú ústnu dutinu.
  • Druhým spôsobom je korenie ako napríklad klinčeky, kardamon či semená feniklu.
  • Kypriaci prášok je takisto ďalšia prírodná ústna voda, ktorá je veľmi ľahko dostupná. V lyžičke vody stačí rozpustiť kypriaci prášok a ponoriť do tejto zmesi zubnú kefku a vyčistite zuby.
  • Posledná možnosť je aj čaj vyrobený z listov senovky, ktorý je veľkým antibakteriálnym osviežovačom úst. Začnite deň týmto čajom aj vy!

Mediblanc zubná pasta Notino.sk
Ecodenta zubná pasta Notino.sk
Lacalut Activ zubná pasta Notino.sk

Vypite minimálne dva litre vody denne

Udržiavať si tú správnu hydratáciu á naozaj veľmi veľa zdravotných výhod a okrem toho môžete veľmi jednoducho dobrým pitným režimom odohnať zlý dych z úst. Sliny zabraňujú rastu baktérií a voda je pre ne potrebná. Voda je takisto prvoradá ak ide o prevenciu rastu baktérií a zlého dychu spôsobeného nedostatočnou vlhkosťou a slín v ústach. Vyhnite sa konzumácií sladkých štiav a malinoviek v noci, pretože tie pomáhajú baktériám nahromadiť sa v ústnej dutine počas noci.

Dávajte si pozor, čo jete!

Niektoré potraviny sú známe tým, že spôsobujú zápach z úst, takže je najlepšie ak sa im vyhnete. Medzi tieto potraviny patrí najmú cibuľa či cesnak, ktoré sú najčastejším vinníkom zlého dychu. Cibuľu by ste však nemali prestať jesť úplne. Cibuľa však dokáže odstrániť až štyri druhy baktérií z vašej ústnej dutiny a môže vám tak pomôcť predísť nepríjemnému zápachu. Tiež by ste sa však mali vyvarovať potravinám, ktoré majú vysoký obsah fruktózy alebo kyseliny, pretože tie podporujú rast baktérií a tým pádom sa zvýši aj nepríjemný zápach v ústach.

Vyčistite si aj jazyk

Pri čistení zubov nezabúdajte ani na jazyk. Práve jazyk je živnou pôdou pre páchnuce baktérie. Po vyčistení zubov použite svoju kefku na zuby, aby ste si vyčistili aj jazyk a zbavíte sa tak všetkých baktérií a povlaku. Môžete takisto použiť aj špeciálnu „škrabku“ na jazyk.

Umývajte si zuby dvakrát denne

Na to, aby ste mali čistý dych by ste si mali umývať zuby dvakrát denne po dobu dvoch minút. Štúdia ukázala, že menej ako 55% žien si umývalo zuby dvakrát denne a menej ako 49% mužov si umývalo zuby dvakrát denne. Práve preto by ste si mali na zuby dávať pozor a odstrániť aj zachytené zvyšky potravín.

Udržujte si zdravé aj ďasná

Baktérie, ktoré sa zhromažďujú na vašich ďasnách a na vrchnej časti a spodnej časti ďasien sú veľkým problémom, ktoré vytvárajú zápach. Ak chcete udržať vašu ústnu dutinu zdravú a čistú, mali by ste staviť aj na čistenie vrchných a spodných častí nad zubami. Takto si môžete byť istí, že budú vaše zuby zdravé a v poriadku. Vyhýbajte sa takisto aj fajčeniu, ktoré nie je pre zuby vôbec dobré.

Žujte šupky z ovocia

Opláchnite šupku z ovocia ako napríklad od citrónu alebo pomaranču a niekoľko minút ich žujte v ústach. To dodá vášmu dychu nielen sviežosť ale aj príjemnú vôňu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.