7 sedacích kúpeľov, za ktoré vám vaše telo určite poďakuje

0

Sediace kúpele sú známe aj ako bedrové kúpele. Tento typ kúpeľa dokáže perfektne pomôcť pri každých problémoch s partiami v okolí pásu a orgánov v okolí. Môžete ho urobiť vo vani, vo veľkom umývadle alebo aj v nejakej veľkej nádobe. Obvykle sa používa na liečebné účely, ako je zmiernenie nepohodlia dolnej časti tela a znižovanie zápalu, podráždenia či bolesti. Tieto kúpele odporúčajú mnohí lekári a takisto sa znižuje riziko nežiaducich účinkov. Máme pre vás sedem rôznych receptov a postupov na kúpele, ktoré vás udržia zdravých, bez bolesti a mladých.

Klasický soľný kúpeľ

Soľ je skvelým antibakteriálnym a liečebným liekom. Ako možno viete, bazény so slanou vodou sa používajú pre množstvo vecí od hemoroidov až po svrbenie. Sú veľmi jednoduché na použitie a naozaj účinné. Na vytvorenie takéhoto kúpeľa budete potrebovať približne 1/4 šálky soli, ktorú pridáte do teplej vody. Zostaňte v takomto kúpeli najmenej 30 minút a následne sa osprchujte. Ak vám ostane v kúpeli zima, jednoducho vodu vymeňte a doplňte teplejšiu.
Ak doma máte, môžete použiť aj špeciálnu soľ do kúpeľa, ktorá má niekedy omnoho viac zdravotných účinkov na vaše telo a dokáže vám zmierniť nepohodlie. Musíte mať však na pamäti, že v takomto kúpeli treba sedieť minimálne 15 minút, aby mal nejaký účinok.

Soľ do kúpeľa Lavender Notino.sk
Prírodná kúpeľová soľ z Mŕtveho mora Notino.sk
Povzbudzujúca kúpeľová soľ so šalviou Notino.sk

Kúpeľ s práškom do pečiva

Zaujímavosťou je aj prášok do pečiva, ktorý nájdete v každom jednom obchode. Takýto edací kúeľ sa odporúča na zníženie infekcií, pretože sóda má antibakteriálny účinok. Recept je veľmi jednoduchý. Vložte 4 až 5 lyžičiek prášku do pečiva do teplej vody a premiešajte. Miešajte až do rozpustenia. Takto si svoj kúpeľ môžete vychutnať a nechať pôsobiť na vaše problémy. Posaďte sa doň a nechajte pôsobiť minimálne 20 minút. Keď bude voda studená, pridajte teplú.

Bylinkový sedací kúpeľ

Máme pre vás aj skvelý recept na bylinný kúpeľ, najmä vtedy, ak ste len prednedávnom porodili svojho potomka. Použite 1 šálku nerafinovanej morskej soli, dve hrste levanduľových kvetov, 2 hrste plátkov zelených listov, 2 hrste usušeného rebríčka a takisto, 2 hrste rumančeku aj 2 hrste usušeného nechtíka. Všetky ingrediencie následne zmiešajte a vložte zmes do menších vrecúšok. Ak si chcete spraviť kúpeľ, jednoducho si jedno vrecko vezmite, vložte ho do horúcej vody a nechajte pôsobiť a rozpúšťať sa. Keď je voda pre vás príjemná, sadnite si do tohto kúpeľa a nechajte pôsobiť minimálne 20 minút.
Na kúpeľ vám bude stačiť len malé vrecúško, pretože zmes je veľmi silná.

Olejový sedací kúpeľ

To, že sú oleje veľmi silné a dokážu skoro až zázraky vie skoro každý. Práve to je aj dôvod, prečo sa využívajú často aj v sedacích kúpeľoch. Olejové kúpele sú totižto nielen liečivé, ale takisto sú vhodné aj na oddych a relax vďaka ich príjemnej vôni. Aromatické sedacie kúpele pomáhajú uzdravovať najmä intímne choroby.
Na takýto sedací kúpeľ budete potrebovať 1ú2 šálky soli, 2 lyžice prášku na pečenie, 2 lyžice olivového oleja, 8 kvapiek levanduľového oleja a 8 kvapiek harmančeka.
Keď máte všetky ingrediencie, stačí, ak si napustíte horúcu vodu, všetky ingrediencie do nej vložíte a budete relaxovať v príjemnej teplej vode, ktorá takisto krásne vonia.
V sedacom kúpeli buďte približne 15-20 minút.

Čučoriedkový sedací kúpeľ

Na tento, pomerne chutný, kúpeľ budete potrebovať dve lyžičky sušených čučoriedkových listov, jednu šálku vody a zmiešajte všetko dohromady. Túto zmes zmiešate s väčším množstvom vody. Keď je kúpeľ pripravený, jednoducho si do neho sadnete a nechajte pôsobiť minimálne 20 minút.
Tento kúpe je skvelý na boj proti infekciám močových ciest a na hemoroidy. Navyše, čučoriedkové kúpele vyliečia hnačku a choroby tráviaceho traktu.

Blueberries

Sedací kúpeľ s jablkovým octom

Jablkový ocot vyrobený z jabĺk je prirodzeným antibakteriálnym liekom, ktorý môže pomôcť znížiť počet zdravotných problémov na minimum. Vezmite si len polovicu šálky organického jablkového octu a vložte ho do slaného kúpeľa. Relaxujte a nechajte pôsobiť minimálne 15-20 minút. Ak sa voda ochladí, napustite si ďalšiu teplú.

Pri takýchto kúpeľoch môžete aj relaxovať. Počúvajte hudbu alebo čítajte knihu a vychutnávajte si to, ako vám sedací kúpeľ pomáha.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.