7 filmov z roku 2018, ktoré boli tak perfektné, že by si zaslúžili Oscara

0

Rok 2018 skončil a je na čase zhrnúť skvelé veci, ktoré sa v tomto roku stali. Medzi týmito vecami sú aj filmy, ktoré boli vytvorené v roku 2018 a boli tak dobré, že by si zaslúžili Oscara. Niektoré si nezískali mnoho fanúšikov, a preto vám ich radi dáme do pozornosti a ukážeme vám, ktoré filmy stoja za to, aby ste si ich pozreli a dali im tak šancu.

Vox Lux

Hlavným hrdinom tohto filmu je svetoznámy spevák, ktorý trpí mnohými psychickými traumami. Jednou z postáv je aj Celeste, školáčka, ktorá sotva prežila školu. Film je veľmi citlivý a plný násilia, ktoré idú ruka v ruke aj v našom, 21. storočí. Hlavnú úlohu si tu zahrala Natalie Portman, ktorá je jednou z najlepších herečiek a jej výkon si zaslúži Oscara určite! Skvelým hercom vo vedľajšej úlohe je Jude Law.

Televízor Sony Hej.sk
Televízor Samsung Hej.sk
Televízor LG Hej.sk

Ben Is Back

Ben je skutočným problémom. Na Štedrý deň unikne z rehabilitačného centra a vráti sa ku svojej milujúcej matke, ktorá je však z jeho rôznych trikov veľmi unavená. Svojho syna však privíta s otvorenou náručou, aj keď to robiť nemala. Čoskoro pochopí, že Ben sa nezmenil a je stále tým istým človekom, ktorý robil problémy. Ako ďaleko by mala táto žena zájsť, keď chce zachrániť svojho syna? Hlavné úlohy si tu zahrali Julia Roberts a Lucas Hedges, ktorí robia z tohto filmu snímku, ktorá si zaslúži ocenenie.

Eighth Greade

Tento čestný a moderný film rozpráva príbeh o príchode Kayly, školáčky z ôsmeho ročníka, ktorá je introvertná a rada trávi čas osamote. Kayla si založí video blog ohľadom sebalásky, aby sa postavila svojim strachom a neistotám. Samozrejme, musí toho vydržať a prežiť mnoho, aby prekonala túto ťažkú etapu svojho života. Tento film má perfektnú šancu byť nominovaný na Oscara za “Najlepší originálny scenár”.

Can You Ever Forgive Me?

Táto komediálna dráma s Melissou McCarthy je založená na skutočných udalostiach a rozpráva príbeh spisovateľky, ktorá musí niečo spraviť na to, aby napravila svoje finančné problémy. Tento film je skvelý aj vďaka živému dialógu, zaujímavému príbehu a jasným postavám, hlavne hlavej postave, ktorú hrá Mellisa, na ktorú sme zvyknutí a vieme, že od nej môžeme očakávať len skvelé výslekdy. Mnohí kritici tvrdia, že herečka získa za tento film aj Oscara a my si osobne myslíme, že to bude naozaj zaslúžené.

If Beale Street Could Talk

Tento film rozpráva príbeh o mladej žene, ktorá očakáva dieťa so svojim snúbencom. Ich šťastie je však ohrozené, pretože mladý muž je obvinený zo znásilnenia. Tish, hlavná hrdinka, neverí, že jej milovaný muž je vinný a snaží sa dokázať jeho nevinu. Táto prenikavá dráma o rasizme, ktorý bol vytvorený perfektným režisérom, si zamilujete aj vy.

The Miseducation of Cameron Post

Cameron, dospievajúca dievčina, je nútená svojou tetou a strýkom, odísť na liečbu, keď zistí, že je homosexuálka a má vzťah so svojou spolužiačkou. Je to neobvyklý, jemný a veľmi hlboký film, ktorý ukazuje proces sebalásky, ktorý je veľmi dôležitý. Samozrejme, zaslúži si nomináciu na Oscara v kategórií “Najlepší scenár”.

First Reformed

Reverend Ernst Toller prechádza veľmi temným obdobím svojho života. Rozviedol sa so svojou manželkou a jeho syn zomrel v Iraku. Toller dostane ešte viac skúšok do svojho života, ktorými nás prevádza celý perfektný film. Medzi hlavné úlohy patria Amanda Seyfried a Ethan Hawke.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.