7 domácich liekov, ktoré bojujú proti insomnií

0

Zobudili ste sa počas noci a nemohli ste niekoľko hodín spať? Nie ste sami. Podľa nedávnej štúdií, ktorú urobili na Harvarde sa zistilo, že každý štvrtý Američan nemá dostatok spánku na to, aby získal dostatok energie. Chod spánku súvisí nielen s tým, koľko máte rokov alebo koľko energie spotrebujete počas celého dňa, ale takisto aj s prírastkom či úbytkom na váhe, stratou kognitívnych schopností a dokonca aj so zlým zdravím srdca.Doktor Maiker Nedergaard, profesor neurochirurgie hovorí, že spánok pôsobí na človeka ako umývačka riadu. Zmýva totižto toxíny v mozgu a v tele. Bez spánku môžete mať omnoho horšie zdravie. Nasťaštie, existuje niekoľko spôsobov, ako vyliečiť nespavosť, a to dokonca aj bez klasických liekov na spánok. Toto je niekoľko “liekov”, ktoré vám pomôžu zbaviť sa insomnie, čiže nespavosti.

čaj

Pite bylinkové čaje

Bylinkové čaje sú fantastickým spôsobom, ako obmedzíte nespavosť. Tento druh čajov obsahuje množstvo antioxidantov a apigenínu, ktorý podľa štúdie Národného ústavu pre zdravie, obzvlášť účinný a užitočný pri boji proti rakovinovým zlúčeninám a tvorbe nádorov. Bylinkové čaje tiež bojujú proti zimnici, znižujú zápal kĺbov a zmierňujú stres.

Dajte si horúcu sprchu

Ak ste niekedy potrebovali zámienku na to, aby ste si dali trochu dlhšiu horúcu sprchu, práve teraz je na to vhodný čas. Výskum totižto ukazuje, že horúci kúpeľ alebo sprcha pred spaním je fantastickým spôsobom, ako bojovať proti nespavosti a stresu. Dermatológ Dr. Bobby Buka hovorí: “Vaša pokožka uvoľňuje endorfíny ako odpoveď na upokojujúcu teplú vodu rovnakým spôsobom, ako keď uvoľňuje endorfíny pri slnku”. Mnohé kultúry takisto považujú horúcu vodu ako liek na telo a dušu.

Dámske pyžamo Bonprix.sk
Pánske pyžamo Bonprix.sk
Dámske modré pyžamo Bonprix.sk

Vyskúšajte melatonín

Melatonín je prirodzene sa vyskytujúci hormón v tele. Je to hlavná zložka, ktorá pracuje, keď zaspávate. V dnešnom svete, kedy máme takmer úplne všade osvetlenie, nie je vôbec nezvyčajné, že by sme sa mohli dobre vyspať. Melatonín sa v tele znižuje a človek ťažšie zaspáva. Práve preto by ste mali vyskúšať j melatonín v tobolkách, ktorý vám pomôže, ak máte ťažkosti so zaspávaním a spánkom.

Vypnite obrazovky s modrým svetlom

Telefóny, televízia či počítače sú jednou z najhorším vecí pre naše zdravie a spánok. Modré svetlo, ktoré elektronika vydáva je veľmi nebezpečné pre náš zdravý spánok a narúša naše prirodzené procesy spánku. Vypnutie obrazoviek takisto napomáha pri úzkostiach, mentálnom oddýchnutí či pri relaxačnej rutine.

Žiaden kofeín

Káva je palivo, ktoré väčšina z nás pije počas celého dňa. Mnohí ju pijú aj vo večerných hodinách. Veľká nespavosť je však spôsobená práve tým, že pijeme príliš veľa kofeinových nápojov. Ak však prestanete piť kávu úplne alebo sa jej aspoň vyhnete po 14 hodine, mohli by ste obnoviť vaše prirodzené hodiny a zaručiť si príjemný a hlboký spánok.

losos

Jedzte lososa

Kto by povedal, že na to, aby ste sa dobre vyspali, budete potrebovať niečo chutné pod zub? Losos má vysoký obsah omega-3 mastných kyselín zvaných aj DHA. Tento tuk je neoddeliteľnou súčasťou štrukturálneho zloženia srdca a prirodzene sa vyskytuje v ľudskom materskom mlieku. DHA pomáha s pokojným a zdravým spánkom tým, že podporuje tvorbu melatonínu a celkového holistického zdravia. Losos je okrem skvelého obsahu DHA takisto zdrojom proteínov, vitamínu D, dobrých mastných kyselín a antioxidantov, ktoré podporujú zdravie.

Používajte levanduľový esenciálny olej

Levanduľa obsahuje terpenoidy, ktoré pri vdychovaní uvoľňujú nervové napätie a predstavujú skvelý spôsob podpory relaxácie. Výskum ukázal, že tonikum má aromaterapeutické zmesi, ktoré sú skvelé pre zvládnutie stresu a nedostatku spánku. Levanduľový olej je však skvelý aj pri respiračných problémoch. bakteriálnych infekciách, akné, strate vlasov či poruchách moču.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/bonprixshop-eu

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.