7 chýb, ktoré robíme pri starostlivosti o pleť

0

Prebytočný olej, odumreté kožné bunky, nečistoty a baktérie môžu póry upchať a zväčšiť. Starostlivosť o tvár je veľmi dôležitá, netreba to však preháňať. Príliš veľa starostlivosti nie je pre pleť dobré. Ktoré zvyky poškodzujú naše póry viac a ktorým chybám by sme sa mali vyhnúť?

balzam na pery

Vytláčanie vyrážok a čiernych bodiek

Áno, vytláčanie vyrážok môže byť pre niekoho naozaj uspokojujúce, no nie je pre pleť vhodné. Na vašej koži sú baktérie a praskanie týchto častí vystavuje ranu baktériám. Ak sa snažíte o to, aby ste vytlačili vyrážku, ktorá ešte nie je pripravená, necháte baktérie preniknúť do vnútorných vrstiev pokožky. To môže situáciu ešte zhoršiť, pretože sa podráždenie rozšíri, čo vedie k zväčšeniu pórov a jaziev.

Príliš časté čistenie

Čistenie pleti pomáha odstraňovať nečistoty, odumreté kožné bunky a prebytočné oleje, ktoré môžu blokovať póry. Tento jednoduchý spôsob je osviežujúci a môže spôsobiť, že vaše póry budú menšie. Avšak, stačí to urobiť 1-2 krát týždenne. Nadmerné čistenie môže viesť k suchej pokožke a otvoreným pórom, ktoré bez prírodnej vrstvy oleja absorbujú prach z okolia. Tým sa vaše póry zväčšia.

Umývanie tváre viac ako 2-krát denne tiež odstráni vrstvu prírodného oleja. Takáto pokožka je citlivá na vonkajší prach a nečistoty, ktoré môžu viesť k zápalom a akné.

Nehydratujete svoju pokožku

Suchá pokožka vedie k vráskam a spôsobuje starnutie. Suchá pokožka tiež spôsobuje, že póry vyzerajú zväčšene. Našťastie je ľahké tomu zabrániť – vyberte si správnu tonizačnú vodu a zvlhčovač pre svoj typ pleti. Následne ich každý deň nanášajte na tvár.

ošetrenie pokožky

Používanie nevhodných prostriedkov na póry

Existuje niekoľko mimoriadne populárnych produktov, ktoré sa používajú v starostlivosti o pleť, ale nemali by sa používať na tvári. Kakaové maslo, kokosový olej a lanolínový krém majú vlastnosti upchávania pórov. Môžu byť dobré pre udržanie vašej pokožky zvlhčenej, ale môžu tiež spôsobiť škvrny a udržať nečistoty vo vnútri pórov. Je lepšie nájsť dobrý krém na tvár a použiť tieto oleje na svoje telo.

Vyčistite si pleť správne aj vy! Máme pre vás zopár tipov!
Dermacol maska 3D Notino.sk
Garnier Skin Naturals Moisture+Aqua Notino.sk
Ziaja Jasmine protivrásková maska na tvár Notino.sk

Neustále opravujete mejkap

Počas dňa sa váš make-up môže prirodzene opotrebovať. Retušovanie mejkapu nie je nijako škodlivé, ale nemali by ste to robiť fanaticky. Vaša pokožka produkuje olej a tým, že ju neustále natierate prachom, vytvoríte vrstvu oleja, nečistôt a líčidiel.

maska na pleť

Nesprávne jedlo

Mliečne výrobky, alkohol a potraviny s vysokým obsahom rafinovaného cukru, korenené alebo vyprážané jedlá sú škodlivé pre vašu pokožku. Môžu vyvolať zápal vo vašom tele a viesť k pokožke náchylnej na akné. Akné oslabuje vaše mazové žľazy a otvory vlasových folikulov, čím sa zväčšujú póry. Dobrý diétny plán je vždy skvelá možnosť starať sa o stav vašej pokožky.

Nepoužívate krém na opaľovanie

Slnko je v mnohých ohľadoch škodlivé pre vašu pokožku. Zahusťuje pokožku, odstraňuje z nej kolagén, elastín a vodu a vedie k zmršťovaniu tkanív. To spôsobí, že sa okraje vašich pórov roztiahnu a budú vyzerať moc veľké. Takže krém na ochranu pred slnkom je nevyhnutnosťou!


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.