6 vecí z rôznych krajín, o ktorých by ste mali niečo vedieť predtým, ako do nich vycestujete

0

Predtým, ako vôbec prídete do nejakej krajiny, by ste mali byť pripravení na možné riziká, ktoré sa s nimi spájajú. Práve to je dôvod, prečo by ste si mali naštudovať všetky dôležité informácie o danej krajine, ktorú chcete navštíviť. V opačnom prípade by ste totižto mohli skončiť s menšími, ale takisto aj väčšími problémami. Vo Veľkej Británií by ste mohli byť napadnutí ľuďmi, ktorí sa nazývajú „chuggers“, v Indonézií by ste si zas mali dávať pozor na svoje nohy, aby ste náhodou neskončili vo väzení alebo v Austrálií by ste si mali dávať pozor na úplne všetko, čo urobíte. My sme si pre vás usporiadali pár informácií, ktoré by ste mali vedieť ohľadom iných krajín.

cestovanie

V Južnej Kórei sa nespoliehajte na Google Maps

Pri návšteve Južnej Kórei by ste sa nemali spoliehať na známu aplikáciu Google Maps. Tá vám totižto pri tomto cestovaní nepomôže. Vláda tejto krajiny totižto neposkytla spoločnosti Google práva využívať kartografické údaje. Práve preto by ste si mali nainštalovať do mobilu lokálnu navigačnú aplikáciu, ktorá vám naozaj pomôže. Najpopulárnejšia je aplikácia s názvom NAVER, ktorá je k dispozícií v kórejčine a takisto aj v angličtine.

Akciové letenky Pelikan.sk
Akciové pobyty Pelikan.sk

Vo Veľkej Británií vás môžu obťažovať ľudia kvôli rôznym zbierkam

Na začiatku článku sme spomenuli slovo „chugger“. Tento názov je špeciálne slovo  vytvorené kombináciou slov „charity“ a „mugger“. Títo ľudia pracujú celkom vytrvalo a doslova „útočia“ na okoloidúcich, aby im dali pár libier na dobrú vec. Takisto často žiadajú ľudí, aby vyplnili prieskum a darovali peniaze minimálne raz mesačne. Ich metóda funguje veľmi dobre. Niektorí okoloidúci im peniaze skutočne dajú. Dôvod je najmä ten, že sa ich chcú zbaviť. Ak však nechcete dávať žiadne peniaze, najlepšie urobíte, ak sa s nimi nedáte vôbec do reči. Všeobecne platí, že britskí ľudia nemajú radi, ak ich niekto chytí, no aj napriek tomu sa snažia byť trpezliví.“Chuggers“ sú však úplne iní.

V Singapure nemôžete jesť ani piť vo verejnej doprave

Singapur sa niekedy nazýva aj krajinou zákazov, ktoré sú však niekedy až na nič. Možno ste už počuli, že fajčenie na verejných miestach je trestné a môžete získať pokutu až vo výške 1000 dolárov. Tieto zákazy zahrňujú pitie či jedenie vo verejnej doprave. Ak ste v metre a umierate od smädu, musíte si ešte chvíľku počkať.
Otázka však je, prečo sú tu také prísne zákazy? Singapurská vláda chce zbrániť nebezpečným situáciám a nepríjemnostiam medzi cestujúcimi. Náhodne vyliaty nápoj alebo vysypané jedlo môže veľmi jednoducho ušpiniť niekoho iného alebo zničiť sedadlá.

Vo Švédsku je takmer nemožné kúpiť niečo po 21:00 hodine

Švajčiarske obchody zatvárajú počas pracovných dní o 18:30 a vo štvrtok o 21:00. V nedeľu sú obchody všetky zatvorené a ľudia tu nepracujú vôbec. Existujú samozrejme aj menšie obchody, ktoré majú vlastné pravidlá, no väčšinou tu platia tieto. Aj keď je niektorý obchod otvorený do deviatej hodiny večer, nemôžete si v ňom kúpiť alkohol. Predaj je o tomto čase zakázaný. Preto je najlepšie, ak si všetko nakúpite doobeda alebo ešte poobede. Toto pravidlo platí dokonca aj na niektoré iné európske krajiny ako je Rakúsko alebo Nemecko.

Je zakázané vyvážať lokálnu menu z Tuniska

Tuniský diár patrí medzi takzvané blízke meny, a preto môže byť každý pokus o vývoz z krajiny pokutovaný. Aj napriek riziku kontroly na letisku si niektorí turisti pri odchode z Tuniska berú papierové bankovky alebo mince a skrývajú ich medzi suveníry. Avšak, ak by vás niekto prichytil, ako odnášate tieto peniaze, je veľmi nepravdepodobné, že vám bude účtovaná pokuta. Väčšinou vám policajti vezmú peniaze a budete mať pár nepríjemností.

Toalety v Thajsku vás môžu prekvapiť

Táto zaujímavosť neplatí len pre Thajsko, ale takisto aj pre mnohé ďalšie ázijské krajiny. Tieto krajiny majú totižto veľmi zaujímavé toalety, ktoré sú pre Američanov a Európanov dosť zaujímavé. Väčšinou sa tento typ toaliet nachádza mimo obľúbených turistických oblastí.

Na uliciach v Taliansku môžete stretnúť falošných policajtov

Rovnako ako v iných krajinách, tak aj v Taliansku existuje riziko, že narazíte na „falošných“ policajtov. Tí tu kontrolujú turistov pod rôznymi zámienkami, najmä preto, aby vás okradli. Skutoční policajti vám však nebudú kontrolovať dokumenty ako občiansky preukaz alebo pas, pretože majú úplne odlišné úlohy. Ak narazíte na takúto situáciu, určite neukazujte svoje dokumenty a vnútornú časť peňaženky. Lepšie je požiadať ich, aby zavolali skutočnú políciu a hneď uvidíte, že vás nechajú.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/pelikan-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.