6 vecí, ktoré sa s vaším telom stanú, ak nebudete dostatočne piť

0

Teplé počasie prichádza a teploty sú každým dňom vyššie a vyššie. Niet sa ani čudovať, že naše telo si pýta omnoho viac vody, ako to bolo doteraz. Kvôli teplému počasiu sa viac potíme a tým pádom zo seba dostávame aj viac vody, ako inokedy. Práve preto by ste si mali na svoj pitný režim dávať určite pozor.

Mnohí ľudia netušia, že keď nebudú dodržiavať pitný režim, budú mať problémy nielen s obličkami, ale takisto aj ďalší rad problémov, o ktorých možno ani len sami netušia. Nemáte radi čistú vodu? Dajte si do nej citrón alebo pomaranč a uvidíte, že bude chutiť omnoho lepšie! Dnes vás trochu postrašíme a ukážeme vám, čo sa stane, ak budete piť málo vody.

Rýchlejšie starnutie pokožky

Tá najhoršia vec, ktorá sa vám môže stať je to, že vaša pokožka bude starnúť omnoho rýchlejšie, ako inokedy. Je vysušená, bez hydratácie a bunky, ktoré by ju mali vypĺňať, sú vysušené a umierajú. Práve to je dôvod, prečo je pleť ochabnutá a bez lesku či žiarivosti. Ak túžite byť navždy mladí, určite stavte na vodu, pretože práve vďaka vode, máme vo svojom tele krv redšiu a červené krvinky tak omnoho jednoduchšie putujú telom a prenášajú kyslík, ktorý je veľmi dôležitý pre pokožku a kolagén, ktorý sa postará o to, aby ste nemali toľko vrások pri ústach či pod očami.

Citrónové ochucovadlo BioCare.sk
Športová fľaša BioCare.sk
Iontový nápoj BioCare.sk

Chudnutie? Ani zďaleka!

Stalo sa vám, že ste zo dňa na deň schudli viac ako jeden kilogram? Môže to byť práve voda, ktorá sa dostala von z vášho organizmu a vy ste ju nijako nedoplnili. Neradovali by sme sa dopredu, pretože pri ďalšom pití počas dňa sa voda väčšinou doplní. Mali by ste však myslieť na to, že popri cvičení by ste mali piť a bez vody to len tak ľahko nepôjde. Práve pravidelný pitný režim, ktorý sa rovná väčšinou dvom litrom denne, by ste mali dodržiavať, pretože vám môže pomôcť zhodiť prebytočné kilá.
Nesmiete zabudnúť ani na to, že mnohokrát sa stáva, že hlad je len prezlečený smäd a vy nie ste ani tak hladní, ako len smädní. Dbajte na to.

Toxíny v tele

Určite každý dobre vie, že prostredníctvom moču sa z nášho tela dostávajú von toxíny, ktoré sú škodlivé pre naše telo. Ak nebudete dostatočne piť, nebudete dostatočne chodiť ani na toaletu a práve kvôli tomu sa môže stať, že vo vašom tele ostanú nesprávne toxíny a látky, ktoré tam nemajú čo hľadať. Vďaka vode sa však veľmi jednoducho z tela odplavia.

Zníži sa vám energia

Cítite, že máte menej energie, ste letargickí, stále by ste len spali, máte zlú náladu a pri cvičení nevládzete? Nie vždy je príčinou nedostatok spánku alebo jedla. Mnohokrát sú tieto príznaky sprevádzané aj bolesťou hlavy, čo naznačuje, že ste nepili dostatočne. Mali by ste preto piť pravidelne a mať pri sebe vždy vodu.

Začnete jesť viac

Ako sme už predtým spomínali, mnohí ľudia sa pomýlia a namiesto toho, aby sa napili, sa radšej najedia, no vody sa ani nedotknú. Mnohokrát býva hlad len prezlečený smäd, a preto by ste sa mali predtým, ako idete jesť, napiť a vypiť aspoň pohár vody. Pomôže vám to zistiť, či ste naozaj hladní, alebo ste len smädní a necháte sa pomýliť svojim telom.

Kruhy pod očami

Mnohí tomu možno nebudú chcieť uveriť, no kruhy pod očami môžu byť takisto zapríčinené nepravidelným pitným režimom. Okrem vrások vás teda čaká aj ochabnutie pokožky či kruhy pod očami, ktoré sú okamžite viditeľné a mnohokrát sa nedajú zakryť ani tým najlepším mejkapom.

Koniec koncov, ak túžite po krásnej pokožke a pleti, chcete byť aktívni a predchádzať únave a túžite schudnúť niekoľko kilogramov, určite dbajte na pitný režim. Pite však len čistú vodu, čaje bez cukru alebo aj minerálne vody, ktoré však meňte.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.