6 tipov, ako schudnúť bez stresu!

0

Niekedy si želáme, aby sme mohli zhodiť pár kilogramov. Chceme vyzerať lepšie, cítiť sa lepšie a chceme sa obliecť do oblečenia, ktoré máme radi a páči sa nám. Pri chudnutí sa však musíme vyhnuť nejakým jedlám, ktoré máme radi a to mnohokrát nechceme. Zdravý životný štýl je príliš dlhý, obmedzujúci a mnohokrát neponúka nič len nedobré jedlá, zdĺhavé cvičenia a chute, ktoré sú neutešiteľné. To všetko je na našu psychiku veľká záťaž. Ak túžite po chudnutí bez stresu, čítajte ďalej a my vám poradíme ako na to!

ovsené vločky v pohári

Naplňte si svoju poličku sladkostí s nejakými zdravšími sladkými alternatívami

Oslávte svoj nový začiatok tým, že obohatíte svoj život o činnosti, ktoré nesúvisia s potravinami. Nahraďte svoje komfortné jedlá so zdravými, no sladkými chuťovkami. Rovnako si tam však nechajte aj svojich pár kúskov sladkých jedál, ktoré máte radi. Nájdite si niečo, čo vás môže tešiť každý deň a nebudete myslieť neustále len na jedlo a sladké jedlo. Pripojte sa takisto aj k aktivitám miestnej skupiny ako napríklad joga, prechádzky alebo cvičenie.

Bio RAW čokoláda BioCare.sk
Kokosová nátierka BioCare.sk
Mandle BioCare.sk

Zistite, čo je pre vás dôležité

Výskumy ukazujú, že vaša motivácia byť zdravým priamo ovplyvňuje celkovú úroveň zdravia a kondície. Práve preto je jednoduchšie dodržiavať plán stravovania počas prvých dní. Tu je preto niekoľko spôsobov, ako si pripomenúť, že zostanete na svojej ceste až pokým nedosiahnete svoje ciele:

  • vyzdobte si všetky nástenky a stoly lepiacimi poznámkami, ktoré vás povzbudia, aby ste ostali silní
  • urobte si každodenné poznámky o tom, ako vaša strava zlepšila váš život a zbierajte si ich v poháriku
  • uistite sa, že premýšľate o svojich vlastných každodenných motivátorov a aplikujete si ich aj do svojho života

cvičenie

Počúvajte relaxačnú hudbu

Štúdia na Cornellskej univerzite odhalila, že dobrovoľníci, ktorí počúvali relaxačnú hudbu skonzumovali menej jedál ako tí, ktorí nepočúvali nič. Psychológovia tiež naznačujú, že niektoré melódie môžu pomôcť preprogramovať váš mozog, aby uvoľnil ďalší dopamín, hormón šťastia, ktorý by mohol byť dobrou alternatívou ku konzumácií jedla. Pridajte si preto playlisty s obľúbenou relaxačnou hudbou do svojho mobilu alebo prehrávaču. Navštevujte aj koncerty a maximalizujte výhody relaxačnej a upokojujúcej hudby tým, že ju budete neustále počúvať.

Obklopte sa farbami!

Vedeli ste, že existuje spojitosť medzi farbami a úrovňou chuti do jedla? Chladné farby ako modrá, šedá alebo čierna preukazujú nižšiu chuť do jedla. Modrá farba takisto vytvára pokojnú atmosféru, ktorá znižuje pocity úzkosti a stresu. Šedá a modrá farba sa však nachádzajú len málokedy v jedlách a keď, tak mnohokrát v jedovatých jedlách. Výsledok je, že chladné farby nám nespúšťajú žiadnu chuť do jedla, pretože nám nepripomínajú žiadnej edlo. Mali by ste si tak svoje steny namaľovať na chladnejšie farby a obklopiť sa dekoráciami v týchto farbách.

šalát

Odmeňte sa

Na konci dňa je pekné pochváliť samých seba za odvahu, vytrvalosť a silu, ktorú potrebujete, aby ste sa držali svojho plánu. V skutočnosti by sme povedali, že je to perfektná príležitosť, aby ste sa ocenili menšám darčekom! Použite peniaze, ktoré ste ušetrili na nezdravé jedlo a kúpte si nejaké oblečenie. Ak budete mať veľkú chuť, dajte si nejakú maličkosť. Pripomeňte si, najväčší dar zo všetkých bude vaše nové, lepšie ja!

Oslávte svoj pokrok

Výsledky sú to, čo vám stojí za námahu. Uistite sa, že sledujete svoj pokrok pravidelne a posilňujete svoje sebavedomie vždy, keď máte pocit, že je diéta príliš ťažká. Urobte si obrázky sami seba predtým, ako začnete chudnúť a po čase, kedy ste už niečo schudli. Zapojte sa do nejakej komunity, kde môžete hovoriť o tom, ako vám chudnutie ide. Využite výhody vašej tvrdej práce a inšpirujte nielen seba, ale takisto aj ostatných ľudí. Pridávajte fotografie aj na sociálne siete, ako je Instagram alebo Facebook, kde vás budú sledovať nielen priatelia, ale aj fanúšikovia.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.