6 tipov ako na krásne a silné vlasy

0

Jeseň prichádza nielen so studeným počasím a nepríjemným dažďom či vetrom, ale aj s vypadávaním vlasov. Presne ako listy zo stromov na jeseň opadávajú, tak aj vlasy začínajú padať. Niet sa čomu čudovať. Vlasy sú po lete namáhané a nejako sa potrebujú očistiť. Ak vám však začali vypadávať vlasy vo väčšom množstve, určite by ste s tým mali niečo robiť. Máme pre vás pár tipov, ako mať krásne, husté a najmä silné vlasy!

Vlasy sú korunou krásy. Tak sa to všade hovorí a je to pravda. Ak má žena krásne vlasy, nepotrebuje veľa mejkapu či iných doplnkov. Ak má krásnu hrivu a vie si ju upraviť, vyzerá perfektne! Na to, aby sme mali krásne vlasy im však musíme aj nejako pomôcť. Nemôžeme ich nechať len tak. Ak vám začali vlasy padať, stavte na našich pár tipov, ktoré sa vám určite zapáčia a pomôžu!

Strava je základ

Rovnako ako pri zdraví či pri vašom tele, ak chcete, aby boli vaše vlasy zdravé, stavte na kvalitnú stravu a doplnky stravy, ktoré vaše vlasy potrebujú. Pre vlasy je dôležitý B komplex či biotín, ktoré by ste mali doplňovať pravidelne. Tieto vitamíny a minerálne látky sa nachádzajú najmä v mandliach, avokáde či vo vajciach. Snažte sa konzumovať tieto potraviny pravidelne a uvidíte, že vaše vlasy nebudú padať a budú zdravé.
Pri stravovaní je však potrebné doplniť aj železo, ktoré nájdete najmä v mäse, ovsených vločkách či v zelenom špenáte. Takisto sa nevyhýbajte ani hummusu, ktorý je prospešný nielen pre zdravie vášho tela, ale aj pre vlasy. Nesmieme však zabudnúť ani na proteíny, ktoré nielen, že pomáhajú budovať svaly, ale takisto spevňujú aj vlasy.

Umývajte vaše vlasy správne

Na začiatok treba dodať, že prírodné mazivo, ktoré majú naše vlasy, je pre ne potrebné. Nie je vhodné, ak si umývate hlavu každý deň. Bude sa vám mastiť viac a viac. Najlepšie je, ak si hlavu umývate dva až trikrát do týždňa. Pri umývaní vlasov však nezabúdajte na to, aby ste si umyli vlasy poriadne a dobre. Ak vám na vlasoch ostáva šampón, mohlo by sa stať, že pokožku pod vlasmi podráždi a tým oslabí vlasové korienky, ktoré by boli na tom ešte horšie. Z tohto dôvodu vlasy padajú a nie sú silné a pevné. Pri umývaní vlasov si môžete robiť miernu masáž hlavy, vďaka čomu prekyslíčite pokožku a takisto aj vlasy.

Tangle Teezer Notino.sk
Syoss prípravok na ochranu proti spáleniu vlasov Notino.sk
Lak na vlasy Notino.sk

Masáž nielen hlavy

Ako sme už spomínali vyššie, masáž je veľmi dôležitá. Nezamerajte sa však len na masáž vrchnej časti hlavy, ale takisto aj spodnej časti. Masáž však nemusíte vykonávať len pri umývaní vlasov, ale takisto si ju môžete dopriať, keď máte vlasy suché. Má rovnaký účinok. Vlasy nebudú stále na tom istom mieste a oddýchnu si.
Niektoré kefy a hrebene sú však vybavené presne na to, aby ste si spravili masáž. Vhodný je na to napríklad Tangle Teezer.

Masky na vlasy

Dôležitá je však nielen vnútorná výživa, ale takisto aj tá vonkajšia. Zvonka sa môžete o svoje vlasy starať napríklad kvalitnými maskami na vlasy, ktoré si kúpite niekde v drogérií. Ak však máte záujem, môžete si spraviť masky aj doma. Tie sú mnohokrát kvalitnejšie a omnoho účinnejšie. Vyskúšajte nejaké masky starých mám, ktoré používali oni a uvidíte, že budete spokojní!
Masky na vlasy nájdete v obchodoch za rôzne ceny a takisto aj s rôznymi účinkami. Ak vás trápi pomalý rast vlasov či vypadávanie, určite nájdete aj takúto masku. Mnohé ženy majú problém so suchými vlasmi. Aj na toto nájdete rôzne masky.

Nenoste neustále gumičky

Jednou z najhorších vlastností, ktoré majú mnohé ženy pri správaní sa k vlasom je tá, že nosia neustále vrkoče, ktoré sú príliš tesné a upevnené k hlave. Samozrejme, niektoré ženy musia mať vlasy vypnuté kvôli práci, no najlepšie urobíte, ak hneď po príchode svoje vlasy rozpustíte, aby si oddýchli. Ak nemusíte nosiť neustále vlasy vypnuté, nechávajte si ich aj voľne rozpustené alebo si ich dávajte do jednoduchších a spadnutejších vrkočov, ktoré ich tak neničia.

Vyhnite sa každodennému žehleniu

Mnohé ženy túžia po krásnych rovných vlasoch, ktoré im nebudú lietať zo strany na stranu. My to úplne chápeme. Niekedy je však potrebné nechať vlasy aj vydýchnuť. Práve preto by ste ich nemali každý deň žehliť alebo tepelne upravovať. Ak už musíte, nezabúdajte používať prípravok na ochranu proti teplu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.