6 prírodných ciest, ako ochrániť vaše telo pred komármi

0

Aj napriek tomu, že je letné obdobie už za nami, problém s komármi nás často trápi ešte dlho po lete. Ak však komáre z vašich príbytkov už vymizli, môžete si tento článok niekam uložiť a využiť ho v budúcej letnej sezóne, kedy vás komáre určite neobídu. Toto stvorenie dokáže totižto naozaj nepríjemne pokaziť nielen domáce prostredie počas leta, ale takisto aj dovolenku. Výskumy dokázali, že komáre sa môžu veľmi jednoducho naučiť zapamätať si vôňu hostiteľov, ktorí im „chutili lepšie“ a vracať sa stále k nim. V tomto článku nájdete niektoré z prirodzených ciest, ako sa ochrániť pred komármi bez použitia chemických repelentov.

Rastliny

Ako iste dobre vieme, príroda je najlepší liek na všetko. Dokáže nás vyliečiť niekedy aj z tej najhoršej choroby. Rôzne prírodné rastliny dokážu totižto bojovať aj proti komárom a nahradiť tak chemické repelenty. Ak chcete okolo svojho domu znížiť výskyt komárov, jednoducho si rastlinami, ktoré spomenieme, ozdobte svoju záhradku a okolie domu. Týmto spôsobom nechránite len samých seba, ale takisto aj svojich domácich miláčikov.
Takže, aké rastlinky a bylinky vám teda môžu pomôcť vyhnúť sa týmto nepríjemnostiam? Existujú rôzne druhy, no tie najlepšie sú bazalka, rozmarín, cesnak, levanduľa, citrónová tráva a nechtík.

Levanduľový olej a sprej

Restock - GOOD CANDLE  他のキャンドルにはない優しくシンプルな香りにここ数年ハマリ中? 昨年訪ねたブルックリンのスタジオで全てを手作業で製作? US天然ソイワックスを使用し、メイソンジャーに流し込まれた製品は、ルックスもシンプルでGOOD? めっちゃEEE香りしまっせ〜?   香りは9種類 ( Fig / Rosemary / Basil / Lavender / Cedar / Citronella / Lem

Komáre nenávidia levanduľu, čo je pre nás len dobrou správou. Túto rastlinku sme vám z toho dôvodu spomenuli aj v prvom odseku. Ak sa chcete zbaviť komárov, jednoducho si zakúpte levanduľový olej alebo sprej, ktorý si následne aplikujete na pokožku. Táto rastlina však nie je len skvelým prírodným repelentom, ale takisto je aj zdravá pre naše telo a môže pokožke pomôcť pri podráždení či pri alergiách.
Ak ste na levanduľu alergickí alebo ju nemôžete zniesť, skvelou náhradou je aj citrónová tráva, ktorá je populárnym prírodným repelentom. Nemá žiadne vedľajšie účinky, váš dom bude cítiť krásnou sviežou vôňou a bonus navyše je, že vás nebude otravovať ani žiadny hmyz.

Jablkový ocot

Je úžasné, aký užitočný a zároveň viacúčelový je jablkový ocot. Väčšina ľudí má určite aspoň jednu fľašku doma, takže ak je nejaké miesto napaduté komárom, urobte si svoj vlastný sprej, kde zriedite trochu octu s vodou a nastriekate. Môžete pridať aj. citrónovú šťavu.

Mydlová voda

Cleanliness is next to happiness

Ak trávite so svojou rodinou alebo aj sami veľa času na dvore, jete tam alebo len čítate knihu, položte si vedľa seba mydlovú vodu. Po určitom čase uvidíte, že komáre takáto voda priťahuje, no zároveň ich aj chytí.

Jablčný ocot s vlákninou BioCare.sk
Medvedí cesnak BioCare.sk
Levanduľový olej BioCare.sk

Cesnak

Podľa niektorých štúdií pomáha jedenie cesnaku udržiavať komára od vás na niekoľko metrov. Tento „liek“ je dobrou správou pre milovníkov cesnaku. Naopak, pre človeka, ktorý cesnak nemusí, je dobrou správou zas to, že ho netreba jesť vo veľkom množstve. Stačí, ak cesnak uvaríte vo vode a takúto cesnakovú vodu nastriekate na miesta, kde je komárov najviac.

Prečo prírodné produkty?

Mnohí sa možno pýtajú, prečo by vlastne mali staviť na prírodné produkty, ktoré nie vždy fungujú, keď môžu staviť na klasické repelenty, ktoré určite pomôžu. Sami určite veľmi dobre viete, ako sú tieto repelenty vyrábané. Často sú do nich popridávané rôzne chemické zlúčeniny a nevhodné látky, ktoré pre naše telo nie sú dobré. Už v samotných klasických potravinách máte veľa chémie, a preto je vždy výhodou, keď sa môžeme nejakej ten prebytočnej chémií vyhnúť. Práve preto je skvelým pomocníkom príroda, ktorá dokáže zabojovať aj proti otravnému hmyzu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.