6 najkrajších vianočných trhov v Európe!

0

Aj vy milujete tú perfektnú vianočnú atmosféru, ktorá na vás ide z každého kúta? Ak áno, určite by ste mali navštíviť aspoň jedny vianočné trhy, na ktorých získate ešte lepšiu vianočnú atmosféru a nebudete sa vedieť dočkať Štedrého dňa. V Európe je hneď niekoľko krásnych vianočných trhov, ktoré jednoducho musíte navštíviť. A nebojte sa. Ak to nestihnete tento rok, zapamätajte si naše rady a vydajte sa tam ten ďalší!

Vianočné trhy sú neodmysliteľnou súčasťou Vianoc. Tešia sa na ne nielen deti, ale aj dospelí, ktorí chcú nasať trochu vianočnej atmosféry. Na trhoch nájdete naozaj nespočetné množstvo zaujímavých vecičiek, ktoré si môžete kúpiť a vyzdobiť si tak nimi nielen váš príbytok, ale aj stromček či okolie domu. Toto je 6 najkrajších vianočných trhov v Európe, na ktoré by ste sa mali ísť určite pozrieť, ak chcete vidieť to najlepšie z najlepších.

Viedeň

O krásnych vianočných trhoch, ktoré sa nachádzajú vo Viedni, vie asi každý. Atmosféra, ktorá sála zo starého mesta a stánky plné obľúbeného jedla či nápojov vás budú lákať, aby ste si niečo kúpili. Vianočných trhov vo Viedni je hneď niekoľko a vďaka tomu si môžete vyberať kam pôjdete. Nemusíte sa však báť, za jeden deň stihnete pobehať určite všetky stánky a všetky trhy. Rovnako by ste nemali zabudnúť ani na dlhú uličku Mariahilfer Strasse, ktorá je známa mnohými obchodmi a zaujímavými produktami. Nákupy a vianočné trhy vo Viedni sú jednoducho nezabudnuteľné.

Lacné letenky Pelikán.sk
Pobyty a dovolenky s najlepšou cenou Zľavoking.sk

Zürich

Ak chcete vidieť trochu iné trhy ako tie, na ktoré sme zvyknutí na Slovensku, zájdite do Zurichu, kde na vás čaká najväčší zastrešený vianočný trh plný stánkov a dobrého jedla či pitia. Perfektná atmosféra v pomerne teplom prostredí vás nadchne a určite si tam pobudnete veľmi dlho. Tieto trhy sa nachádzajú na hlavnom nádraží. Jeho dominantou je krásny vianočný stromček, ktorý nesmie chýbať nikde. Tento je vyzdobený niekoľkými stovkami krištáľových figúriek od Swarowski. Na také niečo sa jednoducho budete musieť ísť pozrieť!

Hamburg

V nemeckom meste Hamburg nájdete takisto nádherné vianočné trhy, na ktoré sa musíte prísť pozrieť. Zaujímavosťou na tomto vianočnom trhu je najmä to, že tu môžete nájsť aj stánky, ktoré predávajú veci pre dospelých alebo napríklad aj striptízový klub. Práve vďaka takýmto službám patria tieto vianočné trhy v Hamburgu medzi veľmi výnimočné a medzi tie, na ktoré by ste sa mali ísť určite pozrieť aj vy ak chcete zažiť trochu iný zážitok z Vianoc.

Praha

Samozrejmosťou sú krásne vianočné trhy v hlavnom českom meste, ktoré je známe práve historickými pamiatkami či inými slávnymi vecami. Môžete si byť istí, že na týchto trhoch nájdete úplne všetko, čo by ste potrebovali. Či už sú to zaujímavé ozdoby, ktoré môžete použiť doma alebo len nejaké dobré jedlo a pitie. Okrem krásnych vianočných trhov si však môžete pozrieť aj nádherné historické mesto, ktoré dýcha celou touto zimnou atmosférou. Praha je jednoducho mesto, ktoré by ste zo svojho zoznamu nemali vynechať pri žiadnej príležitosti a určite by ste tu mali stráviť viac ako jeden deň.

Kodaň

Krásna Kodaň má tiež čo ponúknuť. Medzi najkrajšie dominanty patria počas vianočného obdobia aj vianočné trhy. Nesmiete však vynechať ani zábavný park s názvom Tivoli Gardens, ktorý má nielen pre deti, ale aj pre dospelých krásnu svetelnú show pri jazere či ohňostroj. Na takéto niečo sa určite veľmi radi pozriete. Všetko toto môžete sledovať od 25.–26. 12. a 29.–31.12. Určite sa však pripravte na veľmi veľa turistov, ktorí si rovnako ako vy, túto zaujímavú show nechcú nechať ujsť.

Tiffauges

Táto malá obec so zaujímavým názvom sa nachádza vo Francúzsku. Ak ste o nej ešte nepočuli, nevadí, nie ste jediní. Počas Vianoc sa v tejto dedinke dejú pri hrade zaujímavé predstavenia či podujatia, ktorých sa môžete zúčastniť aj vy s vašimi malými ratolesťami. Dospelí sa tu môžu prechádzať na koňoch a malé deti na poníkoch.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/pelikan-sk
https://www.kuponovnik.sk/obchod/zlavoking-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.