6 miest na zemi, ktoré sú preceňované

0

Niektoré populárne turistické miesta navštevuje obrovské množstvo turistov. Aj napriek tomu vedia sklamať. Vysoké nároky dokážu človeka často sklamať. Aby sme vám pomohli a zabránili niečomu takémuto, prinášame vám zopár miest, kvôli ktorým sú turisti často sklamaní.

Statue of Juliet vo Verone, Taliansko

Podľa legendy vám dotyk ruky alebo pravého prsia Julie prinesie šťastie pri hľadaní skutočnej lásky. Problémom však je, že laždý štvorcový meter okolo sochy je takmer vždy nabitý turistami, čo môže skutočne pokaziť váš dojem z tohto údajne romantického miesta. Socha je však vraj pravidelne poškodená v dôsledku všetkých dotykov od tisícov turistov, ktorí hľadajú lásku.

The Little Mermaid v Kodaň, Dánsko

Doteraz sa Malá morská víla z rozprávky dánskeho autora Hansa Christiana Andersena nachádzala priamo na skale v kodanskom prístave. V súčasnosti nie je také ľahké vidieť túto sochu. V roku 2007 sa totižto predstavitelia Kodane rozhodli presunúť sochu o niekoľko metrov ďalej do prístavu, aby odradili od vandalizmu a zabránili turistom v lezení na ňu.
To, čo ale skutočne sklamalo návštevníkov, je však veľkosť sochy. Pri očakávaní majestátnej pamiatky nájdu sochu morskej panny, ktorá je vysoká iba 1,25 m.

View this post on Instagram

Snapped this shot of the morning crew preparing the iconic and controversial Temple Bar for another day full of revelry, music and tourists ? Have you been to the Temple Bar? . Everybody has heard the clichés about the Temple Bar, so I won’t spend too much time dwelling on the fact that the Bar charges more than €7 for a single pint (?), is so crowded and packed on weekend nights that it’s difficult to even get in the door, and is somewhere that a local Irish person would probably rather jump in the Liffey than go for a drink. A few years ago a receipt of the Temple Bar charging €19.90 for two pints and two packs of crisps surfaced and caused an uproar ?? . But there’s no denying that the Temple Bar is an important part of the tourist experience in Ireland, and I’m not saying it’s wrong to enjoy the Temple Bar, even if your visit consists only of a selfie in front of the bar’s distinctive red facade or one pint in the bar to say you’ve done it. The cobblestone streets and well-decorated frontal facade definitely make the bar photogenic. This was the first place I took a picture when I first arrived in Ireland over 2 years ago, and I’ll never forget how cool the Temple Bar looked when I first saw it in person and how different it looked from anything back home. That’s why I’ve brought visitors here before. The bar markets itself as a authentic Irish pub experience, and while you can probably have a good time in the Temple Bar, there are better options for local pubs if you’re looking for a more authentic night out in Ireland. DM me if you’re looking for some suggestions. At any rate, it’s a pretty fun and lively area to walk around as the activity level and energy in the area is hard to believe. . . . #templebar #dublin #dublinireland #thetemplebar #irishpub #ireland? #dubliners #dublino #dublinpubs #dublincity #dublin4all #visitdublin #dublinstreets #dublindaily #dublinstagram

A post shared by Caleb | Traveling Ireland ☘️?? (@traveling_ireland) on

La Scala v Miláne, Taliansko

Pri prehliadke centra mesta a pri hľadaní svetoznámej opery môžete byť sklamaní. Trojposchodový kaštieľ je medzi vynikajúcou talianskou architektúrou takmer neviditeľný. Aj tak, to čo je najdôležitejšie je predstavenie. Kvalita talianskej opery nikdy nesklame.

Nájsť však lístky do opery je ťažké. Vstupenky sú k dispozícií nielen v pokladnici divadla, ale taktiež aj na internete. Miestenku pre najslávnejšie operné predstavenia sa do niekoľkých hodín od začiatku predaja vstupeniek vypredajú.

Chcete ušetriť na ubytovaní?
Stavte na Booking.com!

Berlin TV Tower, Nemecko

Vyhliadková plošina z najvyššej budovy v Berlíne sotva spĺňa očakávania návštevníkov, ktorí čakajú na dlhé rady takmer 2 hodiny a zaplatia 16,50 EUR. Niekedy je cena aj 21,5 EUR v prípade, že chcete preskočiť linkový lístok, ktorý z dôvodu zlej organizácie nefunguje vždy.
Znečistené okná, davy turistov a predražená televízna veža sú pre každého turista obrovským sklamaním.

The Temple Bar v Dubline, Írsko

Hovorí sa, že Temple Bar je pri návšteve Dublinu nevyhnutným miestom. Vo večerných hodinách je vždy dlhý rad a budete musieť počkať hodiny, kým sa dostanete do baru.
Bar je tak zaneprázdnený a plný ľudí, že zamestnanci sotva dokážu vyčistiť stoly a prijímať objednávky. Bar je skutočne len predražený a nadhodnotený a nie je obľúbený medzi miestnymi obyvateľmi.

Pláže v Indonézií, Indií a Thajsku

Počas dovolenky v Thajsku, Indonézii a Indii ľudia väčšinou neopúšťajú svoju hotelovú oblasť a hlavne, radšej navštevujú turistické atrakcie. Ak sa však dostanú mimo turistické oblasti, tieto krajiny sotva poznajú.
Znečistené uličky (hlavne kvôli tomu, že obyvatelia používajú zvieratá), a špinavé more a pláže sú spoločným pohľadom. Najznepokojivejšia vec je, že nielen turisti, ale aj samotní miestni obyvatelia, znečisťujú morské pobrežia.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/booking-com

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.