6 každodenných vecí, vďaka ktorým bude vaša pokožka krajšia okamžite!

0

Určite poznáte triky starých mám, ktoré vám stále hovorili, aby ste si robili doma všelijaké masky. Ich recepty boli vždy zázračne účinné a vaša pokožka bola hebkejšia a lepšia za pár hodín. Ak nemáte žiadne overené recepty na masky alebo nemáte nejaké triky, ktoré by ste mohli využiť, určite by ste mali skúsiť týchto pár rád, ktoré máme pre vás, pretože sú naozaj na nezaplatenie.

Každá rada sa cení a to najmä vtedy, ak ide o kozmetiku. Mnohé ženy vyhadzujú nemalé čiastky za rôzne procedúry alebo výrobky, ktoré by im mali zjemniť pokožku, dobre ju hydragovať alebo ju nejako zregenerovať. Koniec koncov, mnohé z nich neúčinkujú vôbec tak, ako by mali, a mnohé ženy sú skor či neskôr veľmi sklamané. Ak aj vy máte už pokrk neustáleho vyhadzovania peňazí von oknom, stavte na týchto pár trikov, ktoré pre vás máme. Sú skoro zadarmo a ponúka ich sama príroda.

Banánové šupky

Zdravé banány sú vhodé nielen ako doplnok stravy a výživy, ale takisto aj ako skvelá kozmetika, ktorú môžete využiť. Tentokrát však pre vás nemáme žiadnu masku, ktorú by ste si z banánov mohli urobiť. Tentokrát sú to banánové šupky, ktoré inak vyhadzujete do koša. Práve tie vám pomôžu v mnohých prípadoch, ako je napríklad tento.
Banány a banánové šupy pomáhajú liečiť akné, znižujú výskyt pupáčikov a odstraňujú vrásky. Stačí, ak využijete vnútornú časť banánu a to tak, že si ju budete prikladať na pleť a následne si ju umyjete teplou vodou. Opakujte tento postup niekoľko dní a uvidíte, že výsledky sa skôr či neskôr dostavia.
Banány sú však perfektné na úplne všetko, pretože obsahujú veľa vitamínov a minerálov, ako je draslík, horčík, vláknina či bielkoviny. Práve tento výskyt minerálnych látok vám zaistí hydratáciu pleti.

Čierna zlupovacia maska Notino.sk
Revitalizačná maska Notino.sk
Intenzívna revitalizačná maska Notino.sk

Med

Med sa všeobecne považuje za zázrak prírody, ktorý sa dá využiť nielen v zdravej strave, ale takisto aj v kozmetike. Sladká pochutila nielen, že dobre chutí, ale takisto sa aj jednoducho aplikuje. Med môže byť použitý napríklad na zlepšenie stavu vašej pokožky a ochrane proti akné. Všetko toto je vďaka tomu, že má antibakteriálne a antiseptické účinky. Stačí si med aplikovať na vlhkú pokožku a vmasírovať. Opakujte každý druhý deň a uvidíte, že koža bude jemná, hladká a zdravá.

Uhorka

Určite ste videli mnohé filmy, kde známe celebrity a herečky nosili na tvári uhorky. Ak ste si mysleli, že to bolo len na efekt, mýlili ste sa. Uhorky sú naozaj veľkým pomocníkom pri hydratácií pleti. Skombinujte ho s jogurtom a spravíte si tú najlepšiu masku, ktorú vaša pleť jednoducho potrebuje. Okrem tohto všetkého ju môžete využiť aj na popáleniny alebo na kruhy a vačky pod očami. Môžete si dať takisto už spomenuté plátky uhoriek na oči a uvidíte, že kruhy zmiznú veľmi rýchlo.

Citrón

Citrón sa považuje za veľkého priateľa a to najmä u dermatológov. Ak však máte citlivú pokožku, mali by ste sa mu vyhýbať. Citróny majú perfektne zloženie a spolu v kombinácií s medom, olivovým olejom, cukrom, jogurtom alebo uhorkou sú naozaj skvelými pomocníkmi v boji proti naozaj všetkému. Citrónová šťava zas pomáha aj pri odmastňovaní mastnej pokožky. Jednoducho povedané, citróny sú zázrak.

Olivový olej

O tom, aké perfektné účinky má olivový olej sa asi netreba ani baviť. Je vhodný na úplne všetko od kuchynského použitia až po kozmetiku. Vie perfektne zvlhčiť pokožku, dodáva jej prirodzenú farbu a regeneruje kožné bunky. Ak chcete dosiahnuť ešte lepšie výsledky, môžete si olivový olej vmasírovať do pokožky a dať si na ňu teplú utierku po dobu približne 40 minút. Neskôr utrite prebytočný olej z tváre a vaša pokožka bude perfektne regenerovaná.

Zelený čaj

Chutí vám zelený čaj? Okrem toho, že ho pijete, by ste mohli spraviť aj niečo pre svoju pokožku. Ak chcete zastaviť príznaky starnutia a oživiť svoju pleť, použite zelený čaj v kombinácií s jogurtom, hnedým cukrom alebo medom a vytvorte si tak perfektnú domácu masku na tvár, ktorú určite oceníte. Používať ju môžete každý jeden deň.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.