5 zvykov, kvôli ktorým míňate peniaze a ani si to neuvedomujete

0

Mnohí ľudia sú posadnutí spôsobmi, ako zarobiť čo najviac peňazí a mať dobrú prácu. Čo tak to vziať z iného konca a pozrieť na sa situáciu trochu inak? Namiesto toho, aby ste dreli v práci a mali o pár eur navyše, nechceli by ste zistiť spôsoby, ako si peniaze ušetriť a zbytočne nemíňať? Všetci by sme si chceli zachovať našu životnú úroveň, ktorá je často naozaj vysoká, no niekedy pomáha napríklad znižovať množstvo vecí, ktoré kúpime namiesto toho, aby ste ich zbytočne kupovali. Ak obmedzíte napríklad nákupy oblečenia na jeden mesiac, uvidíte, koľko investícií dokážete ušetriť nielen v peňaženke, ale takisto aj na vašom bankovom učte.

Ešte predtým, ako budete chcie zistiť spôsoby, ako vlastne ušetriť, by ste sa mali zaoberať napríklad tým, na čom vlastne najviac utrácate, a kde by ste mohli financie ušetriť. Takto budete mať omnoho väčšiu kontrolu nad svojimi finančnými prostriedkami.

šatník

Jete vonku namiesto toho, aby ste si niečo navarili

Varenie sa stalo veľmi dobrým umením, ktoré chce dnes robiť stále viac a viac ľudí. Pravdou však je, že čím viac ľudí sa do tohto remesla dostáva (a nielen do tohto, ale takisto aj do cukrárstva), tým viac ľudí sa chodieva najesť niekam do reštaurácií. Podľa mnohých štatistík za takýto pravidelný obed či večeru utratíte naozaj veľkú čiastky zo svojej mesačnej mzdy. Namiesto toho by ste mali nakúpiť potraviny, ktoré v bežných supermarketoch či hypermarketoch nie sú tak drahé a navariť si aj na niekoľko dní. Ak nemáte toľko času, skúste hľadať jednoduché recepty, ktoré vám pomôžu aj v tých najhektickejších dňoch.

Béžová kabelka ZOOT.sk
Krémové čipkované šaty ZOOT.sk
Biele kožené lodičky ZOOT.sk

Kupovanie už nakrájaného ovocia v balení

Určite ste sa aj vy stretli s tým, že v obchodoch sa predávajú už pripravené druhy ovocia, ktoré sú napríklad nakrájané a vy si ich môžete jednoducho vziať so sebou a jesť. Takéto balíčky však nielen, že ničia celkovo našu zem, pretože sa na ne spotrebuje veľké množstvo plastov, ale sú takisto veľmi drahé. Namiesto toho si môžete kúpiť niekoľko kilogramov čerstvého ovocia a pripraviť si ho doma deň dopredu sami.

Kupovanie kávy každé jedno ráno

Káva je perfektným nápojom, ktorý dobre chutí a takisto vás dokáže počas dňa nakopnúť. Pravdou však je, že mnohí ľudia si namiesto toho, aby si kávu doma urobili, idú niekam sadnúť alebo si zoberú kávu so sebou. Za takúto kávu dáte omnoho viac peňazí ako za takú, ktorú by ste si mohli urobiť doma a vziať si ju do termohrnčeka. To je presne dôvod, prečo mnoho ľudí utráca omnoho viac, ako si myslí.

topánky

Robíte impulzívne nákupy

Viete, čomu sa hovorí „impulzívne nákupy“? Presne takým nákupom, ktoré nepremyslíte. Jednoducho idete do obchodu, len tak, lebo máte čas. Pozeráte na nejaké nové kúsky a zrazu vidíte, že toto presne potrebujete. Zamilujete sa do nejakého svetra, topánok alebo hocičoho iného. V skutočnosti tú vec vôbec nepotrebujete, no aj napriek tomu ju kúpite. Nakoniec ju vôbec neznosíte alebo nevyužijete a o pár dní ju nájdete niekde za omnoho nižšiu cenu. Nakupovanie by malo byť premyslené a mali by ste uvažovať, či danú vec využijete alebo skôr dáte prednosť niečomu inému.

Kupujete značkové veci

Značkové veci sú skvelé a veľmi kvalitné. Okrem toho sú aj štýlové a keď ukážete, že máte na nové topánky alebo oblečenie, určite vám mnohí budú aj závidieť. Pravda je však taká, že často sa kvalita takýchto vecí rovná aj tým, ktoré sú o 80% lacnejšie, len nemajú na sebe logo nejakej známej značky. Vy tak zaplatíte za niečo, čo nemá vôbec takú výpovednú hodnotu, ako si myslíte. A platíte stále len za značku.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.