5 znakov, že ste v dobrej forme, aj keď ste nikdy neboli vo fitness centre

0

Určite to poznáte. Všade naokolo vás je odrazu fitness ošiaľ. Každý cvičí, stravuje sa zdravo a svoje jedlo či cvičenie pridáva na sociálne siete vo forme perfektne upravených fotografií a videí. Vy len krútite hlavou a nechápete, čo sa deje. Ak ani vy „nefičíte“ na tomto trende a cvičiť ste nikdy neboli, možno sa samých seba pýtate, či ste vlastne v dobrej forme. Nielen ručička na váhe a číslo, ktoré sa vám tam zobrazí, hovorí o vašom zdraví alebo o tom, či ste v dobrej forme. Tieto znaky, ktoré vám dnes prinášame, hovoria úplne presne o tom, či ste zdraví, alebo nie.

Stav vlasov a nechtov

Vlasy a nechty toho dokážu povedať o vašom zdraví omnoho viac, ako si myslíte. Stačí sa pozrieť do zrkadla a môžete zistiť, či ste zdravá alebo nie. Ak chcete vedieť, ako o vás a vašom zdraví hovoria vlasy, stačí sa pozrieť na ich konce. Ak sú zdravé a nie sú rozštiepené, vyhrali ste. No nielen to. Suchá pokožka hlavy či zničené a suché vlasy hovoria presný opak.
Vlasy vám možno nepovedia toho toľko, no stačí sa hneď na to pozrieť na nechty. Krehké nechty, ktoré sa lámu alebo sú suché, nie sú veľmi dobrým ukazovateľom zdravia. Ak máte jeden z týchto problémov, nemali by ste tieto príznaky ignorovať a mali by ste svojmu telu nejako pomôcť. Či už začať cvičiť alebo sa stravovať zdravšie.

Oči povedia všetko

Viete ako sa hovorí, že oči sú bránou do duše. Rovnako sú aj bránou do vášho zdravia. Už len jediný pohľad môže povedať, či ste v dobrej kondícií alebo nie. Jednoduchý spôsob, ako zistiť, či máte nejaké problémy s pečeňou, črevami, cievami alebo obličkami je pozrieť sa na bielka očí. Tie by mali byť jasne biele. Ak vidíte malé žilky v očiach, tie by mali byť sotva viditeľné. Žiadne červenanie a ani suchosť by na očiach nemala byť. Ak ste spozorovali nejaké nezrovnalosti s týmto opisom, mali by ste sa ísť dať pre istotu vyšetriť. Môžu to byť náznaky vášho tela, ako sa vám snaží hovoriť, že niečo nie je v poriadku. Udržujte sa zdraví a fit!

BMI

Niektoré hovoria, že BMI je len takou kalkulačkou a zbytočným číslom, ktoré nehovorí vôbec nič. Iní zas tvrdia, že je veľmi dôležité na to, aby sme zistili, či sme zdraví a fit alebo nie. Toto číslo by malo byť pre vás podstatné, ale len do istej miery a nemali by ste ním byť príliš posadnutí. Práve BMI vám dokáže povedať, či nie ste podvýživení alebo naopak, či nemáte nadváhu. Takisto vám môže toto číslo povedať, že ste na dobrej váhovej úrovni a stačí si váhu len udržovať. Je to však číslo, ktoré nevraví o dobrej kondícií veľa, pretože vy sa môžete vo svojej váhe cítiť dobre a mať váhu príliš nízku alebo sa nemusíte cítiť dobre a pritom mať váhu v dobrej úrovní. Všetko je to len na vašom pocite a na tom, ako vyzeráte.

Toaleta

Je veľmi dôležité sledovať aj to, čo dávate von z vášho tela. Samozrejme, nie je to práve najpríjemnejší pohľad alebo zvyk, no práve mnohé problémy s hmotnosťou sú spôsobené spomaleným metabolizmom alebo nepravidelným fungovaním čriev. Stačí, aby ste si kontrolovali svoj režim, ako chodíte na toaletu. Nesmiete byť denno-denne nafúknutí alebo sa cítiť zle. Takisto by ste mali chodiť na toaletu niekoľkokrát denne a samozrejme, dôležitá je aj farba moču, ktorá by mala byť svetložltá. Ak je totižto tmavšia, môže to znamenať rôzne problémy so zdravím alebo nedostatok pitného režimu.

Matrac Aloe Vera Dormeo.sk
Obojstranný matrac Dormeo.sk

Spánkový režim

Spánok je veľmi dôležitý, no mnohí ľudia ho podceňujú. Ak patríte k nim, mali by ste vedieť, že človek by mal spať minimálne šesť hodín každú noc. Vaše telo si potrebuje oddýchnuť. Ak ste zdraví a fit, dokážete zaspať za menej ako 20 minút a spíte minimálne 6 až 10 hodín. Takisto sa neprebúdzate počas noci a spíte tak dobre, že sa každé ráno budíte oddýchnutí. Presne toto všetko by mal spĺňať dobrý spánok.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/dormeo-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.