5 vecí, na ktorých by ste rozhodne nemali šetriť (1. časť)

1

Šetrenie a správne hospodárenie s peniazmi je dôležité. Len vtedy, keď máte dostatok znalostí o finaniách, viete správne a spokojne žiť. Na druhej strane, šetrenie je síce dôležité a dobré, no netreba to s ním preháňať. Existuje niekoľko vecí, do ktorých by ste mali investovať. Rozhodne sa vám to v budúcnosti vráti.

Nešetrite na veciach týkajúcich sa vašich hobby

Záľuby sú skvelým spôsobom, ako si oddýchnuť a vyjadriť svoju osobnosť. Dávajú nám priestor, aby sme sa uvoľnili a zrelaxovali. Existuje mnoho príkladov situácií, keď sa z jednoduchého koníčka stalo úspešné podnikanie. Ak teda existuje niečo, čo radi robíte, rozhodne by ste na tom nemali šetriť.

Je jedno, čo máte radi. Môže to byť písanie, kreslenie, fotografovanie. Čokoľvek. Ak to robíte s láskou a s nadšením, rozhodne do toho investujte. Ide totižto o investíciu nielen do konkrétneho hobby, ale aj do vás a rozvoja vašej osobnosti.

vlasové prostriedky

Nešetrite na kefách a hrebeňoch na vlasy

Môžete ísť k najlepším kaderníkom, používať tie najlepšie farby na vlasy a tie najkvalitnejšie šampóny, no na ničom z toho nezáleží, ak použijete lacnú kefu, ktorou si vlasy očešete.

Dobrá kefa musí byť hladká, inak sa vlasy pri každom použití poškodia. Materiál by mal byť zvolený podľa typu vlasov. Napríklad, ak máte kučeravé vlasy, potrebujete kefu so štetinami, ktoré sú rôznej dĺžky. Naopak, ak máte vlasy mastnejšie pri korienkoch, potrebujete drevený hrebeň.

Okrem toho, doma by ste mali mať hneď niekoľko kéf pre rôzne situácie. Napríklad masážna kefa, ktorá zabráni vypadávaniu vlasov, silikónová kefa, ktorá je zas vhodná na česanie vlasov pri fénovaní a mnohé ďalšie.

Mimochodom, odborníci tvrdia, že česanie vlasov hneď po umytí je jedným z najhorších zlozvykov. Vlasy češte suché.

Nešetrite na veciach, ktoré nosíte doma

Veľké množstvo ľudí šetrí na oblečení, ktoré nosia doma. Odevy sú nepohodlné, často staré a niekedy aj potrhané. V takomto oblečení sa nielenže cítite zle. Rovnako tak aj vyzeráte. Ak míňate desiatky eur na oblečenie, ktoré nosíte do práce, školy či do mesta, rozhodne by ste na sebe nemali šetriť, keď príde na oblečenie na doma.

Podľa psychológov, kvalitné a pekné oblečenie na doma vplýva veľmi dobre na našu psychiku. Určitým spôsobom nám dáva najavo, ako si samých seba vážime a čo pre seba robíme.

Nakupujte štýlové a moderné doplnky do domácnosti na 4Home.sk!
Solárna LED lampa 4Home.sk
Repelentná sviečka 4Home.sk
Fotorámčeky 4Home.sk

Nešetrite na knihách

Dobré knihy sú miestom, kde nájdeme odpovede na otázky, ktoré sa nás týkajú. Z nich môžeme čerpať inšpiráciu. Kvalitná literatúra vám môže pomôcť pri rozvíjaní slovnej zásoby pomocou nových slov a výrazov.

Knihy tiež pomáhajú relaxovať. Mechanizmy, ktoré používa náš mozog na pochopenie deja, sú rovnaké ako v skutočnom živote: keď čítame o postave, ktorá drží lano, časť mozgu zodpovedná za držanie niečoho je aktívna. Takže pri čítaní ste nielen múdrejšími, ale taktiež sa učíte byť súcitnými. To je dôvod, prečo ľudia, ktorí čítajú veľa beletristických kníh, majú najlepšie komunikačné schopnosti – rozumejú tomu, čo si ostatní myslia.

dekorácie do domácnosti

Nešetrite na doplnkoch do domácnosti

Existuje dôvod, prečo si Marie Kondo, svetovo preslávená japonská konzultantka v oblasti dekorovania domácností, myslí, že skutočný život sa začne až potom, ako ľudia urobia zo svojich domovov pohodlné a príjemné miesto.

Naplňte svoju izbu tým, čo vás urobí šťastnými. Sviečky, žiarovky a iné ozdobné prvky musia byť v harmónii s miestnosťou a musia spríjemniť váš domov. Na doplnkoch rozhodne nešetrite a kúpte si to, čo máte radi. Vo svojom byte či dome budete bývať vy. Investujte do seba.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/4home-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.