5 vecí, ktoré by ste mali vyhodiť zo svojho šatníka

0

Otvoríte svoj šatník a vyberáte z neho každý deň vždy tie isté veci? Asi je na čase, aby ste svoje oblečenie, doplnky či topánky trochu preriedili a dali miesto a šancu novým veciam, ktoré sa vám budú určite dobre nosiť a lepšie ich zakomponujete do svojho outfitu. Každým rokom prináša móda niečo nové a niečo iné, na čo by ste mali určite staviť, a preto, ak ste si doteraz v šatníku nespravili veľké upratovanie, mali by ste sa do toho pustiť. S letom prichádzajú aj nové kúsky, ktoré sa určite budú páčiť nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Práve na tie by ste mali staviť. Toto sú veci, ktorých by ste sa mali zbaviť a vo vašom šatníku by vám už nemali zaberať miesto.

Veci, ktoré má každý

Určite si pamätáte boom, ktorý prišiel spolu so vzormi americkej vlajky alebo „galaxy“ potlačou, v ktorej chodili oblečení skoro všetci. Takýmto hromadným „boomom“ však veľmi rýchlo odzvoní a mali by ste vedieť, že nie všetko a platí to hlavne na módu, nemá dlhú trvanlivosť. Práve toto je dôvod, prečo by ste s takýmto oblečením pri jeho kúpe mali chvíľku počkať alebo by ste mali kupovať veľmi rozvážne. Takéto kúsky sú väčšinou drahé, pretože obchody vedia, že zaujmú mnohých zákazníkov. Nevýhodou je však potom to, že oblečenie viac neznosíte a poputuje do koša. Ak máte vo svojom šatníku niečo podobné, mali by ste sa toho čo najrýchlejšie zbaviť, pretože chodiť oblečení, ako polovica zemegule, nie je príliš veľkým lákadlom. A to sa týka najmä žien, ktoré sa snažia byť v rovnakom svete iné.

Oblečenie, ktoré sa nehodí vášmu typu postavy

@outfit

A post shared by Fashion Outfit (@outfit) on

Ak sa vám páčia mini sukne, no nemáte na to nohy, alebo sa vám páčia iné kúsky, no váš typ postavy do tohto oblečenia nie je vhodný, nemali by ste zbytočne utrácať za takéto oblečenie peniaze. Ak ste však už utratili, nič sa nedeje, no zbavte sa toho oblečenia čo najrýchlejšie. Posuňte ho ďalej alebo ho predajte, ak je nenosené. Mnohé ženy robia chybu, že si kupujú oblečenie, ktoré sa jednoducho nehodí typom ich postáv. Presne toto je potom dôvod, prečo nevyzerajú práve najlepšie a mnohokrát z toho je faux-pas.

Tmavomodré šaty ZOOT.sk
Čierna rifľová sukňa ZOOT.sk
Zelené topánky na opätku ZOOT.sk

Lacné oblečenie a topánky

Mnohí určite radi nakupujú „výhodne“. Výhodne s úvodzovkami preto, lebo to výhodný nákup nie je. Sú to len nízke ceny za oblečenie, ktoré sa vôbec nenosí dobre, pretože je z lacného materiálu, alebo sú to oblečenie či topánky, ktoré vyzerajú potom na danom človeku strašne. Radšej stavte na originál a investujte do neho peniaze, ako by ste mali utratiť niekoľko eur na lacné kúsky, ktoré sú úplne o ničom a jednoducho vyzerajú strašne. Rovnako je to aj s kvalitou, ktorá nie je vôbec dobrá a po pár týždňoch nosenia, možno aj dňoch, sa vám daná vec pokazí a zničí.

Oblečenie, ktoré ste na sebe nemali viac ako rok

Dostávame sa do kategórie, ktorú pozná asi každý z nás. Oblečenie nakupujeme priebežne, a preto sa mnohokrát stáva, že ho neznosíme úplne všetko. Pomaly sa nám hromadí v skriniach a zásuvkách a nevieme čo s ním. Práve v tomto prípade by ste mali vytiahnuť všetky veci zo šatníka a začať uvažovať, čo ste na sebe už dlho nemali. Toto oblečenie by ste potom mali dať niekam na bok a buď ho dať nejakej rodine, priateľom alebo ho predať či vyhodiť. Ak ste toto oblečenie nenosili už rok, je len malá pravdepodobnosť, že ho budete nosiť o niekoľko mesiacov či rokov znova.

Oblečenie primerané veku

@kendalljenner The Iconic Dress?

A post shared by FASHION-INSPI&STORE (@fashion_storeninspi) on

Posledná kategória je však aj jedna z tých najdôležitejších. Mali by ste vedieť, ako sa obliekať primerane svojmu veku. Platí to nielen pre starších ľudí, ale takisto aj pre tých mladších. Mladší si môžu dovoliť vyzývavejšie a trochu provokatívnejšie oblečenie, ktoré však nie je príliš vulgárne. Starší ľudia, ktorí sú v práci a musia dodržiavať nejaký dress-code, by mali staviť na elegantné oblečenie, ktoré prislúcha ich veku.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.