5 účesov, ktoré sa hodia každej žene. Vyskúšajte jeden aj vy!

0

Správny účes dokáže zmeniť celý výzor človeka. Je úplne jedno, či ide o dámsky alebo pánsky typ. V prípade, že túžite po zmene a chceli by ste vyskúšať niečo nové, vybrali sme pre vás 5 obľúbených dámskych účesov, ktoré sa hodia úplne každej žene.

1. Bob

červené krátke vlasy

Bob je už istý čas stabilným trendom, ktorý vyzerá dobre na každej žene. Jeho dĺžka sa mení v závislosti od vašich preferencií. Môže byť krátky, kedy vám vlasy budú končiť rovno pod ušami, alebo dlhší, kedy sa vlasy dotýkajú alebo prechádzajú jemne pod plecia.

Strih vyzerá na prvý pohľad jednoducho, no je potrebné, aby ste si ho nechali ostrihať v profesionálnom kaderníctve. Aj tá najmenšia nedokonalosť je totižto vidno.

Úprava bobu je jednoduchá a rýchla. Za 10 minút ste pripravení vyjsť z domu. Vlasy stačí len vyžehliť, poprípade, ak chcete vlny, natočiť kulmou.

Bob milujú mnohé celebrity. K nim sa radí napríklad Kim Kardashian, ktorá sa k nemu pravidelne vracia, alebo Selena Gomez.

2. Pixie

pixie účes

Pre milovníčky krátkych vlasov je tu účes s názvom Pixie, ktorý sa hodí najmä ženám z výraznými lícnymi kosťami alebo sánkou. V prípade, že tieto vlastnosti nemáte, netreba sa báť. Rovnako ako Bob, tak aj Pixie má veľké množstvo verzií. Niektoré účesy sú dlhšie, iné kratšie.

Úprava Pixie účesu môže byť náročnejšia. Práve preto je potrebné, aby ste si každé ráno naň vyhradili dostatok času.

Milovníčkami štýlového Pixie strihu sú napríklad speváčka Pink či herečka Zoe Kravitz.

Každý účes je potrebné správne upravovať. Vybrali sme pre vás univerzálne výrobky:
Wella Professionals Performance Notino.sk
Remington Your Style D5219 fén na vlasy Notino.sk
Matrix Total Results High Amplify penové tužidlo pre objem Notino.sk

3. Midi dĺžka

V prípade, že nie ste milovníkmi príliš dlhých vlasov, stavte na midi dĺžku. Vlasy v takejto dĺžke siahajú približne po lopatky a môžete si ich upravovať do mnohých účesov. Pokojne si ich dajte do vrkoča alebo zapleťte.

Výhodou midi dĺžky je aj to, že ak by ste nemali príliš veľa času na úpravu, vlasy stačí vypnúť gumičkou alebo sponkami.

4. Bob carré

krátke vlasy s ofinou

Ak ste o tomto účese ešte nikdy nepočuli, nemusíte sa báť, radi vám vysvetlíme, o čo ide. Bob carré označuje krátke vlasy v dĺžke bežného bobu, ktorý je však doplnený o ofinu. Najčastejšie ide o ofinu len na boky, no ak máte radi aj klasickú do čela, pokojne si nechajte ostrihať tú.

Dĺžka úpravy tohto účesu je pomerne zdĺhavá. Ofina často nespolupracuje, čo je dôvod, prečo si ju musíte každé ráno fúkať alebo žehliť.

5. Mullet

Mullet je presne tým účesom, ktorý buď milujete alebo neznášate. Neexistuje nič medzitým. V minulosti bol obľúbený najmä medzi mužmi, no dnes sa presunul aj do ženskej sféry. V prípade, že chcete zaujať a pritiahnuť na seba pozornosť, mali by ste naň staviť.

Úprava mulettu nie je príliš náročná. Po umytí vlasov ich stačí nafúkať alebo žehliť.

Milovníčkou tohto účesu je speváčka a herečka Miley Cyrus.

Zhrnutie

Trendy v účesoch sa neustále menia, a preto je dobré vybrať si taký, ktorý sa vám hodí, jednoducho sa upravuje a cítite sa v ňom dobre. Inšpirovať sa môžete aj týmito piatimi, ktoré sú práve veľmi obľúbené.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.