5 tipov, ako byť do leta fit!

0

Leto sa blíži a vy nemáte svoju postavu do plaviek? Nič si z toho nerobte. Do letných mesiacov vám ostáva ešte nejaký ten čas, počas ktorého dokážete zhodiť pár nadbytočných kíl. Nemajte strach. Týchto 10 tipov, ktoré pre vás máme vám pomôžu vytvarovať si postavu, po ktorej túžite a to úplne bez problémov. Stavte na týchto pár rád a uvidíte, že sa s malou námahou dostanete presne tam, kam chcete.

Overených tipov na chudnutie či na zdravý životný štýl je naozaj veľmi veľa. Niet sa ani čomu čudovať, keď sú mnohí skôr pomýlení a nevedia, čo robiť. Dnes máme pre vás 10 jednoduchých tipov, vďaka ktorým sa aj za krátky čas dostanete presne tam, kam chcete. Získate vysnívajú postavu, po ktorej ste tak dlho túžili a budete sa sami cítiť príjemne.

Spíšte si všetky ciele

Na začiatok by ste si mali spísať niekoľko cieľov, ktoré chcete dosiahnuť. Či už to je schudnutie niekoľkých kíl, vyformovanie postavy, nabratie svalovej hmoty alebo len jednoducho, chcete byť zdraví. Všetko toto si vypíšte na jeden papier alebo do nejakého zošita, ktorý bude neustále pri vás a budete sa môcť tak veľmi jednoducho motivovať.
Do zošita si nemusíte napísať len ciele, ktoré chcete dosiahnuť. Takisto si tam môžete nalepiť nejaké obrázky alebo fotografie, ktoré vás budú motivovať a budete chcieť tak pokračovať neustále ďalej. Nezabudnite ani na nejaké povzbudivé slová.

Legíny Ivy Park čierne ZOOT.sk
Legíny Ivy Park tehlové ZOOT.sk
Legíny Ivy Park sivé ZOOT.sk

Napíšte si plán

Druhou vecou, na ktorú nesmiete zabudnúť je plán. Plán podľa ktorého budete pokračovať je veľmi dôležitý najmä na to, aby ste vedeli, ako ďalej. Mnohí ľudia nemajú žiaden plán, a preto po nejakej dobe ich chudnutie a dostávanie sa do formy zlyhá. Práve preto by ste si mali napísať presný plán, ako chcete postupovať. Nemusí byť nijaký prísny a ani presne vypísaný. Stačí, ak si jednoducho napíšete základné veci, podľa ktorých pôjdete ďalej. Nemusia to byť ani ucelené vety, stačiť vám budú aj body.

Pite veľa vody

Asi to vidíte napísané úplne všade, no pite. Minerálky, stolové vody alebo klasickú vodu z vodovodu. Dôležité je však, aby ste denne vypili minimálne dva litre vody. Vaše telo musí byť hydratované, aby sa všetky procesy vo vnútri riadili správne a aby vaše telo mohlo jednoducho a rýchlo spaľovať všetok tuk, ktorý potrebujete dať z tela preč. Ak teda nemáte práve najlepší pitný režim, mali by ste to čo najskôr zmeniť. Ak neviete ako na to a čistá voda vám „nechutí“, jednoducho si do nej dajte plátky citrónu alebo pomaranču a uvidíte, že takáto voda vám bude chutiť omnoho viac. Fľašu s vodou si berte so sebou úplne všade a nezabúdajte ani vtedy, ak idete preč z domu. Pravidelne si ju dopĺňajte vodou.

Myslite pozitívne

Nie vždy sa darí a nie každý deň je perfektný, no práve vtedy by ste mali zamakať ešte viac. A pri chudnutí to platí dvojnásobne. Ak sa teda cítite zle a chcete so všetkým skoncovať, určite to nerobte. Pokračujte v zdravej strave a cvičení a uvidíte, že to pôjde samé! Kilá idú niekedy omnoho ťažšie dolu, ako si myslíme, no určite to bude lepšie a lepšie! Ak budete myslieť pozitívne, len vtedy sa dostavia tie najlepšie výsledky.

Zelenina a ovocie sú základ

Rovnako ako informáciu o vode, tak ste počuli aj informáciu o zelenine a ovocí. Nezabúdajte na to, že ovocie so zeleninou by ste mali mať každý deň na tanieri a to hneď niekoľkokrát za deň. Prečo? Práve zelenina a ovocie obsahujú veľmi veľa vitamínov a sú zdrojom všetkých minerálnych látok, ktoré potrebujeme. Naše telo si s týmito látkami poradí veľmi jednoducho a ovocie či zeleninu spracuje omnoho lepšie, ako nejakú čokoládu alebo sladkú tyčinku, plnú tukov a cukrov. Vyberajte si správne, a keď dostanete chuť na sladké, stavte radšej na chutné ovocie alebo nejaký ovocný nápoj, ktorý si však pripravíte doma a z čerstvého ovocia.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.