5 spôsobov ako ochrániť svoj napájací kábel pred zničením

0

Určite poznáte aj vy situáciu, kedy ste si jednoducho zničili svoj kábel od napájania k mobilu. Práve toto miesto je vždy veľmi náchylné na prasknutie, ak sa mobil používa dlhší čas alebo jednoducho, ak ho máte nejakú dobu. Je to škoda, pretože si musíte v tom prípade kupovať nový kábel. Mnohí často vydržia aj s káblom, ktorý si prelepia páskou, no to nie je vždy práve najlepšie rozhodnutie. My vám dnes prinášame päť spôsobov, ako si chrániť takýto kábel.

Apple Lightning Cable Problem (top view)

Metóda lepiacej pásky

Ako sme už vyššie spomenuli, niektorí ľudia si tento kábel jednoducho prelepia páskou. Ide totižto o veľmi praktickú, aj keď nepeknú metódu. Transparentná lepiaca páska je priehľadná a ak ju dobre nalepíte, nikde neodstáva a nevyzerá tak hrozne. Balenie možno bude vyzerať ako taká múmia, no je to omnoho lepšie, ako kupovať neustále nové káble. Po čase však budete nový musieť kúpiť.

Nabíjací kábel na iPhone Alza.sk
Nabíjací kábel na Samsung Alza.sk

Druhá praktická metóda

Druhou metódou, ktorá je takisto veľmi praktická, je použitie pružiny, napríklad z pera. Je to naozaj veľmi jednoduché. Pružinu nastrčíte pomaly na kábel a aplikujete ho na to miesto, kde sa kábel končí a začína adaptér. Pomaly ho tam jemne zafixujte a hotovo. Kábel by mal byť naozaj kvalitne a dobre ochránený od poškodenia.

Teplotná metóda

Povrch kábla je kaloidný a ľahko sa odlupuje v blízkosti horúceho zdroja, najmä v prípade, keď sa teplo rozširuje. Takže, ak si chcete ušetriť nielen mobil, ale takisto aj kábel, mali by ste ho mať čo najďalej od zdroja akéhokoľvek tepla.

Apple Lightning Cable

Gestá

Pri používaní kábla by ste mali byť veľmi jemní a nemali by ste ho používať so silou. Najjemnejšie by ste mali s ním pracovať práve v náchylných miestach, kde sa často káble lámu. Pri odpájaní zo zástrčky držte skôr pevnú časť ako len kábel.

Tepelné lepidlo

Tepelné lepidlo alebo guma sa dajú veľmi jednoducho kúpiť na internete. Princíp je veľmi jednoduchý, rovnaký ako pri lepiacej páske. Jednoducho použite nožnice na rezanie tohto lepidla v dĺžke približne šesť centimetrov. Následne si pripravte istý zdroj tepla a ohrejte túto hmotu. Keď sa teplo priblíži, jednoducho hmotu ohrejte a následne aplikujte na kábel.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/alza-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.