5 prírodných spôsobov, ako sa zbaviť lupín nadobro

0

Určite to poznáte aj vy. Nepríjemná suchá pokožka pod vlasmi sa vám dostáva na vlasy a vznikajú tak nepekné lupiny, ktoré nerobia pekný obrázok o nikom. Napriek tomu, že si umývate hlavu, vlasy vyzerajú, akoby ste ich neumývali niekoľko dní. Problém s lupinami má naozaj mnoho ľudí a väčšina z nich je ženského pohlavia. Ľudia trpiaci lupinami často stavia na rôzne drahé šampóny alebo séra, ktoré ich síce zbavia nepríjemného problému, no nie navždy. Lupiny sa časom aj tak vrátia a vy máte znova ten istý problém. Práve preto je dôležité pri tomto probléme vedieť, že lupín sa treba zbaviť nie dočasne, ale navždy. To je dôvod, prečo by ste mali staviť na jednu z prírodných ciest, ktorú vám dnes ponúkame.

Green Olive Close-Up with Olive Oil

Čajovníkový olej

Hovorí sa, že čajovníkový olej je jeden z najúčinnejších olejov, na ktoré by ste mali staviť, ak sa chcete zdravú pokožku. Stačí dokonca aby váš šampón obsahoval len 5% čajovníkového oleja a dokáže vám pomôcť. Predstavte si teda, čo dokáže 100% čajovníkový olej s vašou pokožkou. Tento olej má antibakteriálne účinky, ktoré sa dokážu zbaviť všetkých lupín.

Použitie:

 • Jedným z najlepších spôsobov je, ak nakvapkáte 8 až 10 kvapiek oleja do 200 ml fľaše od šampóna. Umyte si vlasy, tak ako to bežne robíte, ale nechajte šampón pôsobiť na vašej hlave aspoň dve až tri minúty. Potom dôkladne šampón opláchnite.
 • Iný spôsob je takisto veľmi jednoduchý a to taký, že si vlasy jemne opláchnete vodou a do vlhkých vlasov jemne vmasírujete olej. Počkáte pár minút a zmyjete.

Kokosový olej BioCare.sk
Čajovník čínsky olej BioCare.sk
Olivový olej BioCare.sk

Jablkový ocot

Pre svoje antibakteriálne vlastnosti je veľmi populárny aj jablkový ocot, ktorý sa používa najčastejšie na liečbu suchej a svrbivej pokožky. Obsah kyseliny, ktorá sa nachádza v jablkovom octe mení pH pokožky hlavy, čo zhoršuje prostredie pre kvasinky, ktoré sa potom „nerozliezajú“ po hlave.

Použitie:

 • Zmiešajte jablkový olej s vodou v rovnakom pomere
 • Po umytí vlasov naneste zmes na vlasy kým sú mokré a zamerajte sa najmä na pokožku hlavy
 • Nechajte 15 minút pôsobiť a opláchnite

Kokosový olej

Kokosový olej je často považovaný ako liečiteľ úplne všetkého. Ak sa pozriete na účinky kokosového oleja, zistíte, že je naozaj vhodný na každý jeden problém. Rovnako je to aj s lupinami a suchou pokožkou. Kokosový olej, tak ako ostatné dve možnosti pred ním, má antibakteriálne účinky a dokáže vyliečiť problém s lupinami. Obsahuje tiež kyseliny, ktoré sa starajú o poškodené vlasy, takže máte dva v jednom.

Použitie:

 • Ohrejte značné množstvo kokosového oleja v miske (riaďte sa dĺžkou svojich vlasov)
 • Vmasírujte olej do pokožky hlavy a do vlasov a nechajte pôsobiť 5 minút alebo môžete aj cez noc
 • Vlasy umyte bežným šampónom, ktorý používate

Med

Med sa často takisto považuje za liečiteľa, ktorý je vhodný na úplne každý problém. Med je prirodzený zvlhčovať, čo znamená, že udrží vlhkosť vlasov a ich prirodzení prostredie. Znamená to, že vaša pokožka hlavy nebude suchá a nebudú sa vám tvoriť ani lupiny. Okrem toho med obsahuje komplex vitamínov ako sú B, C, D, E a minerálov ako napríklad vápnik, horčík či draslík.

Použitie:

 • Jemne si namočte vlasy
 • Med skombinujte s vodou v pomere 9:1 (med:voda)
 • Celú zmes vlejte do vlasovej pokožky a nechajte účinkovať po dobu 3 až 5 minút
 • Vlasy opláchnite vodou

Prášok na pečenie

Sóda bikarbóna alebo prášok na pečenie sú dve veci, ktoré sa ukázali ako užitočné pre vlasy a v boji proti lupinám. Vďaka tomu, že prášok dokáže vyrovnávať pH vašej pokožky hlavy, nestane sa, že by ste mali problém s lupinami .

Použitie:

 • Pridajte prášok na pečenie do bežného šampónu, ktorý používate a premiešajte. Používajte ho klasicky, ako ho aj používate.
 • Druhý spôsob je taký, že prášok zmiešate s jablkovým octom a pripravíte si tak veľmi jednoducho zmes, ktorú si následne nanesiete na pokožku hlavy a necháte pôsobiť 2 – 3 minúty.

Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.