5 praktických rád, ako ochrániť svoje dieťa na iPade alebo iPhone

0

Problémy rodičov s ochranou detí na internete sú naozaj veľké. Na internete sa totižto nachádza obrovské množstvo nevhodných dát, ktoré môžu mať nedobrý dopad a vplyv na deti. Práve z tohto dôvodu spustil Apple rodičovský nástroj, ktorý nájdete v najnovších aktualizáciách iOS. Môžete tak monitorovať svoje dieťa v reálnom čase a zistiť, čo vlastne na internete robí.

apple airpods

Ochráňte si mobil sklom

Dieťa je známe tým, že je plné energie a dynamiky, čo nemusí byť práve najlepšie pre vaše iOS zariadenie. Zariadenie môže hocikedy spadnúť na podlahu a rozbiť sa. Práve preto by ste ho mali ochrániť nielen sklom, ale takisto aj ochranným krytom, ktorý bude optimálne a správne ochraňovať vaše zariadenie. Jeho vysoká ochrana zabezpečiť dlhú životnosť a životnosť zariadenia, takže vaše dieťa bude plne využívať jeho aplikácie.
Skvelé sú také kryty, ktoré sú extrémne kompaktné, hrubšie a vyrobené z vysoko kvalitného materiálu.

iPhone 7 Alza.sk
iPhone Xs Max Alza.sk

Používajte správne blokovanie prístupov

Zabránenie prístupov na nejaké aplikácie alebo nevhodné stránky je naozaj veľmi jednoduché. Vďaka týmto ovládacím prvkom si vaše dieťa nebude môcť pozrieť nejaké iné stránky, čo je naozaj skvelé. Táto aplikácia sa stala obľúbeným nástrojom pre rodičov, ktorí ju používajú na prevenciu pred kybernetickým útokom, pred podvodmi alebo pred nevhodnými stránkami s erotickým obsahom. Prístup k webovým stránkam sa preto znížil, ale monitorovanie a kontrola budú konštantné. Nastavenia sa nastavia veľmi jednoducho.

Stiahnite si rodinné zdieľanie

Apple jednoducho podporuje rodinu a je to očividné aj vďaka Family Sharing, rodinnému zdieľaniu. Je to aplikácia, pomocou ktorej si môžete sťahovať obsah a ukladať ich do služby Family iCloud. Pridaním a zdieľaním kontaktov v službe Cloud môže člen rodiny sledovať alebo zabrániť pridaniu vecí z iného zariadenia. To znamená, že vaše zariadenie sa objaví v skupine zdieľaných pre úplné monitorovanie a kontrolu.

mobilný telefón

Ak teda nastavíte prísne hranice pre vaše dieťa tým, že mu poskytnete rady a pridáte ho do Cloudu, bude vedieť, kde je vaša pozícia a nedostane sa ďalej. Služba však nie je schopná obmedziť alebo blokovať aplikácie vášho dieťaťa, ktoré spôsobujú nižšiu ochranu zariadenia. Manuálne môžete nastavenia zakázať a obmedziť tak, ako je uvedené vyššie.

Zabráňte nebezpečenstvu zariadení

Ak zistíte, že sa vaše dieťa hrá so zásuvkou alebo vkladá do úst nejaké veci, ktoré nie sú vhodné, kontrola je dôležitá pre to, aby ste mu zabránili v podobných činnostiach. Napriek tomu, že Apple výrobky sú bezpečné a vhodné na užívanie, dávajte pozor na najväčšieho nepriateľa, ktorým je elektrina.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/alza-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.